چگونه موهای خود را به روش فویل و بالیاژ در خانه هایلایت کنیم؟

پست گیمفا
۲۳ دی ۱۳۹۹ - 17:53

از ظاهر یکنواخت و یکرنگ موهایتان خسته شده اید؟

به دنبال راهی آسان و کم هزینه برای هایلایت موهایتان هستید؟

تقریبا می توان گفت همه خانم ها تنوع در ظاهر را دوست دارند؛ بخشی از ظاهر و استایل به رنگ و آرایش موها وابسته است. موهای یکرنگ و ظاهر یکنواخت خسته کننده است؛ با این وجود، رنگ کردن دائم موها و استفاده از مواد دکلره و رنگ های قوی در درازمدت آسیب های جدی به مو وارد می کنند.

در سال های اخیر تکنیک ها و روش های جدیدی در زمینه رنگ و آرایش مو ابداع شده است. در این روش ها تنها بخش هایی از مو رنگ می شود و نیازی به رنگ کردن کل موها نیست. با همین تغییرات کم در مو، می توانید به ظاهر و استایل خود تنوع بدهید.

هایلایت مو به روشی گفته می شود که زمینه و پایه موها رنگی تیره دارد و تنها قسمت هایی از مو روشن می شود.

نکته قابل توجه در مورد هایلایت، این است که قسمت هایی از مو که قرار است رنگ شوند، نباید تفاوت رنگ زیادی با رنگ زمینه داشته باشند؛ به این ترتیب هایلایت زیباتری را شاهد خواهید بود.

هایلایت کردن و انجام خدماتی این چنینی در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی نیازمند صرف هزینه های سنگین است، اما با شناخت تکنیک ها و روش های اصولی انجام این کار و به کارگیری رنگ مو و ابزار آرایشی برند و با کیفیت، می توان این کار را در خانه نیز انجام داد و بخشی از هزینه های این کار را کاهش داد. برای آشنایی با روش های هایلایت مو، با ما تا انتهای این متن از الانزا همراه باشید.

آموزش هایلایت مو با استفاده از فویل

هایلایت مو به روش فویل کار چندان پیچیده ای نیست، تنها کافیست به چند نکته توجه کنید تا این کار را بدون خطا و اصولی به پایان برسانید. هایلایت مو به روش فویلی، نسبت به هایلایت مو به روش کلاهی طرفداران بیشتری دارد.

بیشتر خانم های جوان و دختران این سبک را به روش کلاهی ترجیح می دهند؛ چرا که در این روش لایه های پهن تری از مو جداسازی شده و روشن می شوند. به عبارت دیگر تغییرات در روش هایلایت فویلی نسبت به روش کلاهی محسوس تر است.

لوازمی که برای هایلایت مو به روش فویل نیاز دارید

 • رنگ و اکسیدان مو مناسب برای هایلایت
 • دستکش نایلونی و پیشبند
 • قلم رنگ مو
 • فویل آلومینیومی
 • گیره تقسیم مو
 • شانه و برس مو
 • شانه دم باریک

پیش از شروع کار هایلایت، بایستی رنگ مو را انتخاب کنید. اصول انتخاب رنگ مو برای این روش، این است که به رنگ زمینه موهایتان توجه کنید و رنگی را انتخاب کنید که دو درجه از رنگ زمینه موها روشن تر باشد.

انتخاب رنگ های بسیار روشن تر از رنگ زمینه و تضادهای زیاد، باعث زیبایی هایلایت نمی شود و نتیجه ای کاملا عکس می دهد.

بعد از انتخاب رنگ مو، بایستی به کمک شانه و برس، موها را کاملا شانه بزنید تا کاملا صاف و مرتب شوند و اگر گره ای در میان آن ها وجود دارد باز شود.

دستکش های نایلونی را پوشیده و پیشبند را ببندید تا از رنگی شدن دست ها و لباستان جلوگیری شود.

رنگ مو و اکسیدان را با توجه به دستورالعمل درج شده روی بسته بندی محصول با هم مخلوط کنید.

متناسب با حجم موها و تعداد لایه هایی که می خواهید هایلایت در بیاورید، بایستی فویل آلومینیومی آماده کنید.

فویل های آلومینیومی را به عرض ۱۱ سانتی متر و طول ۶ سانتی متر بیشتر از قد موها برش دهید.

حال موها را از فرق به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.، سپس تمامی موها را به عرض ۷ و ضخامت ۷ تقسیم بندی کنید و هر قسمت را با یک گیره تقسیم کننده جدا کنید. تقسیم موها و دقت در جداسازی، در تمیزی کار فوق العاده تاثیرگذار است.

هایلایت را از اولین قسمت جدا شده در پشت سر شروع کنید؛ به این ترتیب که گیره اولین قسمت از پشت سر را جدا کنید، سپس انتهای شانه دم باریک را به موازات مرکز تقسیم بندی قرار دهید و با استفاده از دم شانه، لایه نازک بالایی این قسمت از موها را جدا کنید. (این لایه دقیقا همان قسمتی است که باید رنگ شود)

برای رنگ کردن این قسمت، یک لایه فویل بریده شده را در زیر لایه جداسازی شده قرار داده و اطمینان حاصل کنید که لبه بالایی فویل دقیقا زیر ریشه مو قرار گرفته باشد و به پوست سر چسبیده باشد.

این قسمت را با قلم مو آغشته به رنگ، دقیقا از ریشه تا انتهای ساقه موها رنگ کنید. سپس لبه پایینی و لبه های کناری فویل را به سمت داخل تا بزنید و دقت کنید که لبه های کناری فویل، کامل روی موی رنگ شده را بپوشانند.

سپس فویل را از پایین به سمت بالا یک تا دیگر بزنید تا قد فویل کوتاه تر شود. برای اطمینان بیشتر و جلوگیری از تکان خوردن، می توانید این قسمت را با گیره محکم کنید.

این کار را برای تمامی لایه های بالایی در تمامی قسمت ها تکرار کنید. برای رنگ شدن تمامی این لایه ها، مطابق با زمان درج شده روی بسته رنگ صبر کنید. پس از طی این زمان تمامی فویل ها را باز کنید و این لایه ها را با نرم کننده بشویید و خشک کنید.

در تمام طول کار، تمامی فویل ها را چک کنید تا مطمئن شوید که رنگ به بیرون از فویل نشت نکرده است.

بعد از هایلایت موها به این روش، می توانید با براشینگ و آرایش موها و استفاده از سنجاق ها و انواع اکسسوری مو، ظاهری زیباتر به موهایتان بدهید.

آموزش هایلایت مو به روش بالیاژ

در این روش موها با ظرافت بیشتری هایلایت می شوند و جلوه و نمای بیشتری خواهند داشت. در این قسمت می خواهیم مراحل هایلایت به روش بالیاژ را گام به گام و به طور دقیق بیان کنیم.

لوازمی که برای هایلایت مو به روش بالیاژ نیاز دارید

 • رنگ و اکسیدان مو مناسب برای هایلایت
 • دستکش نایلونی و پیشبند
 • قلم رنگ مو
 • گیره تقسیم مو
 • برس مو

ابتدا رنگ موی انتخاب شده را با اکسیدان آن، طبق دستورالعمل روی بسته رنگ با هم مخلوط کنید. سپس دستکش های نایلونی را پوشیده، پیشبند را بسته و کار هایلایت را آغاز کنید.

این روش ساده تر از هایلایت به روش فویل است، با این تفاوت که نیاز به دقت بیشتری دارد.

ابتدا موها را به دو قسمت نیمه بالایی و نیمه پایینی تقسیم کنید، سپس نیمه بالایی را با گیره ای در بالا جمع کرده و کار هایلایت را از نیمه پایینی شروع کنید. در نیمه پایینی موها را به چند قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را با یک گیره جدا کنید.

کار هایلایت بایستی از قسمت پشت سر و دقیقا از زیرترین قسمت انجام شود. قلم موی آغشته به رنگ را به دندانه های برس مو بکشید، توجه داشته باشید که تمامی دندانه ها به رنگ مو آغشته شوند.

 

حال بایستی برس آغشته به رنگ مو را به لایه رویی هر دسته و لایه زیرین هر دسته به آرامی و از بالا به پایین بکشید.

با این کار لایه رویی و لایه زیرین هر دسته رنگ می شوند. توجه داشته باشید که نوک موها باید کاملا رنگ شوند و میزان رنگ در نوک موها بایستی از ساقه و قسمت های بالایی مو بیشتر باشد. این کار را برای تمامی قسمت های جدا شده تکرار کنید.

برای زیبایی بیشتر این روش، سعی کنید نقطه شروع برس کشیدن در هر قسمت را کمی بالا یا پایین تر از نقطه شروع قسمت های دیگر در نظر بگیرید. به این ترتیب نتیجه کار بسیار طبیعی تر خواهد شد.

اجازه دهید رنگ روی این قسمت ها، مطابق با زمان درج شده روی بسته محصول باقی بماند و بعد از گذشت این زمان، موها را با نرم کننده بشویید و خشک کنید.

بعد از هایلایت مو، آرایش موها با انواع ابزارهای حالت دهنده و براشینگ مو می تواند ظاهر زیباتری به موها ببخشد.

جمع بندی

حال که با مراحل و اصول روش هایلایت مو به روش فویل و بالیاژ آشنا شدید، می توانید به راحتی و بدون هزینه های زیاد، در خانه موهایتان را هایلایت کنید.

انواع رنگ مو در تناژهای مختلف، ابزار آرایش مو از شانه و برس گرفته تا ابزار برقی و حالت دهنده های مو، گیره، سنجاق و اکسسوری های فانتزی را می توانید در قسمت آرایش مو از فروشگاه اینترنتی الانزا (https://elanza.com/) مشاهده کنید.

این محصولات با تنوع بسیار خوب از برندهای داخلی و خارجی و با بهترین قیمت ها در سایت الانزا گنجانده شده اند.

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات