بازی Cyberpunk 2077 درست بعد از دریافت تروفی پلاتینیوم کرش می‌کند

Cyberpunk 2077

یک بازی‌باز عنوان Cyberpunk 2077 بر روی پلتفرم پلی‌استیشن بلافاصله پس از کسب تروفی پلاتینیوم (Platinum Trophy)، شاهد کرش کردن بازی بوده است. اگرچه احتمالاً ناامیدکننده به نظر برسد اما مثل اینکه این مشکل تنها برای نسخه‌ی پلی‌استیشن بازی رخ نمی‌دهد و اکثر بازی‌بازان بر روی سایر پلتفرم‌ها نیز شاهد این اتفاق بوده‌اند.

هر چند که داستان اصلی این بازی نسبتا کوتاه است اما بازی‌بازان باید بسیار دقیق باشند و با دقت تمام فعالیت‌های موجود در سرتاسر نقشه را به انجام برسانند تا در نهایت بتوانند تروفی پلاتینیوم این عنوان را کسب نمایند. به عنوان مثال، هر منطقه از نایت سیتی (Night City) دارای یک سری فعالیت‌ها و ماموریت‌های خاص است که با انجام دادن آن‌ها تروفی مربوط به کامل کردن ماموریت‌های یک منطقه را بدست می‌آورید. از آنجایی که اکثر ماموریت‌های این عنوان از یک فرمول مشابه استفاده می‌کنند و همچنین مبارزه با گنگ‌های متفاوت خیابانی خیلی متنوع به نظر نمی‌رسد، می‌توان گفت که تنها تعداد محدودی از بازی‌بازان علاقمند و همینطور سخت پسند و با حوصله‌ی بسیار زیاد می‌توانند در نهایت تروفی پلاتینیوم را کسب نمایند.

کاربر SoleSurvivorVault18 در وبسایت رددیت (Reddit) گفت که بعد از کسب تروفی پلاتینیوم این عنوان و در حالی که نام سازندگان در حال نمایش بوده، بازی کرش کرده است. این کاربر در ادامه می‌گوید که وی تازه موفق به پلات کردن این عنوان شده و بسیار هیجان زده بوده که با کرش کردن بازی مواجه شده و این به شدت برای وی آزاردهنده بوده است. وی ادامه می‌دهد که با توجه به ایرادات فراوان Cyberpunk 2077، این مشکل خیلی به چشم نمی‌آید اما همچنان آزار دهنده است.

با توجه به اینکه بازی‌بازان همچنان به طور مرتب از خرابی و خطاهای متعدد نسخه‌ی پلی‌استیشن این بازی خبر می‌دهند، می‌توان گفت که احتمالا هرکسی که تروفی پلاتینیوم این بازی را بدست آورده، بسیار بیش‌تر از سایرین خطاها و کرش‌های متعدد این عنوان را دیده است. همچنین لازم به ذکر است که بازی‌بازان برای پلات کردن این عنوان باید دست کم چهار بار بازی را با حالت‌های متفاوت و انتخاب‌های متنوع به پایان برسانند. این بدان معناست که کاربر SoleSurvivorVault18 باید حداقل چهار بار این خطاها را در طول بازی کردن مشاهده کرده باشد که به شدت اذیت کننده هست.

حتی در برخی حالات و بر اساس برخی انتخاب‌های خاص در بازی Cyberpunk 2077، هر شاخه‌ی داستانی دارای چندین پایان متفاوت می‌گردد. بدین معنی که شاید لازم باشد تا بازی‌بازان برای پلات کردن این عنوان موظف به دیدن تمام پایان‌های بازی باشند و این یعنی انجام دادن مرتب و دوباره‌ی این بازی که با این حجم از خطاها و مشکلات فنی، واقعا سخت و غیر قابل تحمل می‌شود.

در نهایت می‌توان گفت که تکمیل کردن بازی Cyberpunk 2077 به صورت صد در صدی نکات منفی و مثبت متفاوتی دارد. برای مثال با صد در صد کردن بازی، بازی‌باز آنقدر تجهیزات و قدرت‌های مختلف بدست می‌آورد که بازی دیگر آن سختی لازم را از دست می‌دهد علاوه بر این با وجود مشکلات و خطاهای بسیار زیاد این بازی، صدر در صد کردن آن کاری سخت و طاقت فرساست که صبر و حوصله‌ی زیادی را می‌طلبد ولی با این حال با پلات کردن این عنوان می‌توان خیالتان راحت باشد که تقریبا تمام چیزهای بازی را دیده‌اید و حداکثر لذت را از داستان آن برده‌اید چرا که روایت داستانی Cyberpunk 2077 علی‌رغم سایر مشکلات فنی، در وضعیت خوبی به سر می‌برد.

بدست آوردن تروفی پلاتینیوم به معنای تمام شدن بازی و فعالیت‌های نایت سیتی نیست. می‌توانید با ساخت و طراحی یک وی (V، شخصیت اصلی بازی) جدید، گزینه‌های عاشقانه‌ی مختلفی را فعال کنید، چرا که برای بیشتر برخوردهای عاشقانه نیازمند است تا وی تنظیمات صدا و جنسیتی خاصی داشته باشد. علاوه بر این بازی دارای یک پایان مخفی نیز هست که از چشم بیشتر بازی‌بازان پنهان مانده و برای دیدن آن لازم است که انتخاب‌ها و فعالیت‌های خاصی را انجام دهید تا بدان دسترسی یابید.

بازی Cyberpunk 2077 هم اکنون بر روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس، رایانه‌های شخصی و همچنین سرویس‌ استدیا (Stadia) دسترس است.در صورت تمایل می‌توانید نقد و بررسی این عنوان را از اینجا و به قلم مهدی رضایی بخوانید.

-amirhosein-AmirtheGRB❾❻︵✎﹏ȏṃıԀمعین سلیمانیmeysambDk-_-Man
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید