عرضه‌ی کنسول‌های سفارشی پلی‌استیشن ۵ به دلیل تهدید کارمندان شرکت SUP3R5 لغو شد

21 دی 1399 - 22:53

خرده فروشی SUP3R5 به تازگی اعلام کرده که تمام سفارشات نسخه‌ی سفارشی پلی‌استیشن ۵ را لغو کرده است. SUP3R5 با انتشار یک توییت که حالا حذف شده است، توضیح داد که کارمندان این شرکت تهدید شده‌اند و به همین خاطر تصمیم خود را تغییر داده است.

قابلیت شخصی سازی یکی از ویژگی‌های جذاب کنسول‌های بازی است که امکان تغییر ظاهر دستگاه را فراهم می‌کند. علاوه بر نسخه‌های ویژه که با لایسنس رسمی شرکت‌ها عرضه می‌شوند، طرفداران می‌توانند با تهیه‌ی پوسته‌های مخصوص از برخی وب‌سایت‌ها و فروشگاه‌های ترد پارتی نیز به شخصی سازی کنسول و یا کنترلر خود بپردازند.

حال با این که هنوز در اوایل نسل نهم کنسول‌‌ها هستیم، اما برخی از مردم از همین حالا دوست دارند تا رنگ پلی‌استیشن ۵ خود را از سفید به مشکی تغییر دهند. با توجه به وجود تقاضا برای ارائه‌ی پوسته‌های سفارشی، وب‌سایت‌ها و شرکت‌های مختلفی سعی کردند تا نیاز طرفداران را برآورده کنند. البته تاکنون اکثر این فروشگاه‌ها به دلایل متعددی از ادامه‌ی فروش پوسته‌های پلی‌استیشن ۵ خودداری کرده‌اند.

برخلاف راهکار‌های نسبتاً ساده‌ی این وب‌سایت‌ها برای شخصی سازی پلی‌استیشن ۵، شرکتی با نام SUP3R5 تصمیم گرفت تا کار جالبی را انجام داده و نسخه‌های سفارشی کنسول جدید سونی را با ظاهری زیبا به فروش برساند. اواخر سال قبل، این خرده فروشی اعلام کرد که قصد دارد تا به مناسبت «سی‌امین سالگرد پلی‌استیشن»، تعداد محدودی از این کنسول را با طراحی ویژه ارائه کند. SUP3R5 با استفاده از رنگ مشکی، پلی‌استیشن ۵ را بیش‌تر شبیه کنسول محبوب پلی‌استیشن ۲ طراحی کرده و حتی لوگوی کلاسیک پلی‌استیشن را نیز برروی آن قرار داده است.SUP3R5 این نسخه‌ی ویژه را اوایل ماه جاری برای فروش برروی وب‌سایت خود قرار داد، اما متاسفانه نتیجه‌ی آن چیزی نبود که این شرکت انتظار داشت.

همان‌طور که گفته شد، ظاهراً کارمندان SUP3R5 مورد تهدید جدی قرار گرفته‌اند و این شرکت نیز تصمیم گرفته است تا برای حفظ امنیت و سلامت این افراد، عرضه‌ی کنسول را لغو کرده و پول خریداران را به آن‌ها بازگرداند. اگرچه SUP3R5 تهدیدات اخیر را جدی گرفته است، اما اگر در آینده امکان ارائه‌ی این محصول در شرایط امن وجود داشته باشد، احتمالاً دوباره برای انجام این کار تلاش خواهد کرد. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که SUP3R5 پول خریداران نسخه‌ی ویژه‌ی پلی‌استیشن ۵ را به طور کامل بازگردانده است.

البته عرضه‌ی کنسول‌های ویژه‌ی پلی‌استیشن ۵ از همان ابتدا با مشکلاتی همراه بود و حتی SUP3R5 نیز هفته‌ی گذشته از بابت مشکلات مربوط به پردازش سفارشات از مشتریان خود عذرخواهی کرد. با این‌ که هنوز چیزی تایید نشده، اما ممکن است این تهدیدات از سوی افرادی باشند که شانس خرید این نسخه از کنسول را از دست داده‌اند. از طرف دیگر، با توجه به سرنوشت کسب و کار‌های مرتبط با شخصی سازی پلی‌استیشن ۵، مردم مطمئن بودند که سونی قطعاً جلوی کار SUP3R5 را خواهد گرفت. با این حال، به شدت بعید است که این شرکت به جای شکایت از SUP3R5، سلامتی کارمندان آن را تهدید کند. در نهایت، ظاهراً شخصی سازی بدون دردسر پلی‌استیشن ۵ چیزی نیست که طرفداران بتوانند به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند.

آرینY.Rmeysambهادی صفاییH.SONYDk-_-Man@alistarErfan nakhaee

مطالب مرتبطنظرات

دیدگاهتان را بنویسید