بازی Minecraft Earth در ماه ژوئن متوقف می‌شود

17 دی 1399 - 01:41
Minecraft

توسعه‌دهندگان Minecraft Earth اعلام کردند که این بازی در ماه ژوئن بسته خواهد شد. با وب‌سایت گیمفا همراه باشید.

تنها پس از دو سال از انتشار این بازی، عنوان Minecraft Earth در ماه ژوئن به دلیل ادامه‌ی بیماری همه‌گیر کرونا در حال متوقف شدن است. موفقیت عظیم Pokemon Go منجر به تولید چندین عنوان کپی از آن شد. موجانگ تصمیم گرفت با راه اندازی Minecraft Earth در سال ۲۰۱۹ وارد رقابت عناوین AR شود. این بازی از فناوری AR استفاده می‌کند تا به‌نظر برسد گویی بازی‌باز در حال ساخت سازه‌های Minecraft در دنیای واقعی است.

سال ۲۰۲۰ منجر به تغییر شدید جهت‌گیری تعدادی از بازی‌های AR شد و همه‌ی آن‌ها تا پایان سال ۲۰۲۱ دوام نخواهند آورد. توسعه‌دهندگان Minecraft Earth در توییتر اعلام کرده‌اند که بازی در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ سرویس خود را به پایان می‌رساند. یک پست در وب‌سایت رسمی Minecraft به جزئیات بیشتر می‌پردازد. همه‌گیر شدن جهانی دلیل خاموش شدن بازی است. این بازی امروز آخرین به‌روزرسانی‌اش را دریافت می‌کند که جنبه‌های کسب درآمد از Minecraft Earth را حذف و محتوای باقی‌مانده را که برای بازی در دست ساخت بود، اضافه می‌کند.

به نظر می‌رسید ترکیب Minecraft و فرمول Pokemon Go راهی برای کسب درآمد بسیار بالا است، اما این اتفاق روی نداد. بازی Pokemon Go جای خود را مدت‌ها قبل از این‌که رقبا بتوانند وارد شوند، تثبیت کرد. ما هرگز به‌طور قطع نخواهیم فهمید که Minecraft Earth اگر در زمان دیگری ایجاد می‌شد، می‌توانست زنده بماند یا رشد کند، اما بازی به‌سادگی نمی‌تواند با روشی که برای تجربه‌ی آن لازم دارد، کار کند. این قابل درک است که چرا خورشید Minecraft Earth غروب می‌کند.

مطالب مرتبطنظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • نتونست بازی موفقی بشه هر بازی دوره ای داره اینام بهتره برن سمت یه ای پی جذاب دیگه

  • T800 گفت:

   به خاطر کورونا بود
   بازیش مثل پوکمون گو بود و هی باید اینور اونور چیز میساختی ولی خوب وقتی قرنطینه باشی که نمیتونی بازی کنی

 • خداروشکر

 • Dk-_-Man گفت:

  نه یازده ساله البته دوازده سال که تو سایت‌هایی مث توییچ ویو هاش زیر پنجاه هزار نفر نیومده به قول تو دوره اش تموم شده داخل سروراش پلیر پر نمیزنه