ملاقات با خدای سرنوشت | نقدها و نمرات بازی Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate

۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

اگر از دوست داران Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate باشید، حتما در جریان هستید که این بازی ابتدا در سال ۲۰۱۶ میلادی برروی کنسول پلی‌استیشن ویتا در دسترس قرار گرفت و به شهرت رسید. پس از گذشت چند سال، تیم سازنده تصمیم به عرضه‌ی نسخه‌های رایانه‌های شخصی و نینتندو سوییچ این اثر گرفت و این اتفاق سرانجام فردا رخ خواهد داد. حال نقدها و نمرات بازی فوق منتشر شده است که در ادامه می‌توانید شاهد آن باشید.

Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate را باید عنوانی در سبک‌های روگ‌لایک و نقش‌آفرینی به حساب آورد که تیم سازنده در ارائه‌ی یک داستان قابل قبول تلاش فراوانی داشته است. در این بازی باید پس از انتخاب شخصیت دلخواه و برداشتن سلاح‌های مناسب، وارد سرزمینی بزرگ و چشم نواز شده و با خدای سرنوشت یعنی ریوا (Reeva) مبارزه کنید. قهرمانان این بازی شیرن (Shiren) و کوپا (Loppa) نام دارند و برای نجات جان خود و مردمشان از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد. در جریان این ماموریت باید با چالش‌های مختلفی مواجه شوید، افراد زیادی را از بین ببرید و معماهای چالش برانگیزی را از پیش رو بردارید تا سرانجام باس اصلی را ببینید. توانایی‌های خارق‌العاده‌ای هم در اختیار شما قرار می‌گیرد که استفاده از آن‌ها برای پیشروی ساده‌تر الزامی خواهد بود. هر یک از کاراکترهای گفته شده از ظاهر و فنون خاص خود بهره‌مند هستند و بنابراین انتخابشان کاملا به سلیقه‌ی شما بستگی خواهد داشت. پس اگر از دوست داران ژانرهای گفته شده هستید، Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate را به هیچ وجه از دست ندهید.

بد نیست بدانید که شرکت اسپایک چانسافت (Spike Chunsoft) به صورت همزمان در امر توسعه و نشر بازی Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate نقش داشته است. ضمنا از بخش آنلاین این اثر نیز نباید به سادگی عبور کرد و قادر هستید تا آن را با دوستان و یا سایر بازی‌بازان تجربه کرده و لذت ببرید. حال امروز برترین منتقدان مربوط به بازی‌های ویدئویی نقدها و نمراتشان را پیرامون نسخه‌های رایانه‌های شخصی و نینتندو سوییچ این اثر نیز در دسترس قرار داده‌اند که در ادامه قابل مطالعه خواهند بود.

DIGITALLY DOWNLIADED.net 9/10

بازی Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate را در گذشته برروی کنسول پلی‌استیشن ویتا تجربه کرده بودیم و لذت فراوانی هم از آن بردیم. حال برای عرضه‌ی سایر نسخه‌های این عنوان خوشحال هستیم و امیدوار هستیم که بازی‌بازان نیز از آن استقبال کنند. این بازی سازگاری جالبی برروی کنسول نینتندو سوییچ دارد و کنترل شخصیت‌های آن جالب‌تر از قبل شده است. بی شک آثار زیادی در سبک روگ‌لایک برای کنسول گفته شده وجود دارد، اما این عنوان را باید یکی از بهترین‌ها به حساب آورد.

NintendoWorldReport 8.5/10

گاهی اوقات عناوین کوچک می‌توانند سهم زیادی در سرگرم کردن عده‌ی بی شماری از بازی‌بازان داشته باشند و حال Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fateیکی از آن‌ها است. در همان بیست دقیقه‌ی نخستی که این بازی را تجربه کردیم، به جذابیت‌ها و محتویات فراوان آن پی بردیم. مشخص است که تیم سازنده با هوش و درایت خود، دست به ساخت چنین اثری زده است که تا مدت‌ها در ذهن باقی خواهد ماند. از داستان گیرا و جهان زیبای آن هم نباید به سادگی رد شد؛ چرا که از ارکان مهم در موفقیت آن هستند. صدها پازل و آیتم در Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate دیده می‌شود و علاوه‌بر آن، توانایی ترکیب آیتم‌ها و قدرت‌ها در نوع خود فوق‌العاده است.

SILICONERA 8/10

اگر تا به حال دست به تجربه‌ی بازی Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate نزده‌اید، این بهترین فرصت است که با دو شخصیت ماجراجو و دوست داشتنی همراه شده و سفری هیجان انگیز را آغاز کنید. بازی علی‌رغم گرافیک ساده‌ی خود، داستان و محتویات اعتیادآوری در خود دارد و این قضیه باعث می‌شود که بازی‌بازان برای به پایان بردن آن کنجکاو باشند.

HARDCORE GAMER 8/10

به نظر ما ایده‌ی عرضه‌ی بازی Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول نینتندو سوییچ بسیار خوب بوده و بابت این قضیه به تیم سازنده و ناشر تبریک می‌گوییم. داستان این اثر تا حدی کوتاه است، اما محتویات و چالش‌های بی شماری در آن مشاهده می‌شود و در آن قادر خواهید بود تا مهارت‌هایتان را محک بزنید. تیم سازنده به خوبی با مفهوم سبک روگ‌لایک آشنایی داشته و ایده‌هایش را به بهترین شکل ممکن پیاده کرده است. اگر شما هم از دوست داران این سبک هستید، بازی ذکر شده را پیشنهاد می‌کنیم.

CUBED 3 5/10

Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate عنوان نسبتا خوبی در سبک روگ‌لایک است و شاید برخی از بازی‌بازان را به خود جذب کند. گیم‌پلی این بازی با وجود محتویات زیاد، چندان جذاب به نظر نمی‌رسد و نمی‌تواند حس هیجان را به بازی‌باز منتقل کند. تیم سازنده می‌توانست نسخه‌های جدید این اثر را کمی بهبود بخشد تا نواقص گذشته در در آن دیده نشود، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد. به علاوه، صداگذاری Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate هم مشکلاتی دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید