بازی Rocket League برروی اکس‌باکس‌ سری‌اکس و اس از نرخ فریم ۱۲۰ پشتیبانی خواهد کرد

۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

استودیوی سیونیکس (Psyonix) اخیراً اعلام کرد که بازی Rocket League در آینده برروی کنسول‌های نسل نهمی اکس‌باکس طی یک به‌روزرسان دو گزینه‌ی High/60 و Performance/120 را در خود خواهد دید.

همانند بسیاری از بازی‌های دیگر، عنوان Rocket League نیز قرار است تا به‌هنگام کوچ به کنسول‌های نسل نهمی، از پیشرفت‌های گرافیکی بهره ببرد. اما از طرفی دیگر به‌نظر می‌رسد که همه‌ی کنسول‌های نسل نهمی به صورت یکسان از این موارد بهره نخواهند برد. در واقع استودیوی سیونیکس اخیراً در مورد به‌روزرسان آینده‌ی بازی برای کنسول‌های نسل نهمی اعلامیه‌ای منتشر کرده است که در آن خبری از ویژگی‌های یکسان در نسخه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵ بازی نیست. همچنین، این به‌روزرسان که در روزهای آخر سال جاری میلادی منتشر می‌شود، به بازی‌بازان کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و اس امکان استفاده از دو گزینه برای دریافت کیفیت بهتر یا فریم‌ریت بیشتر را خواهد داد.

به‌هرترتیب، بازی‌بازان این عنوان برروی کنسول‌ اکس‌باکس سری اکس از دو حالت ۴K/60 FPS با کیفیت بصری بالاتر و یا رزولوشن ۲۶۸۸ × ۱۵۱۲ (۷۰% از رزولوشن ۴K) با نرخ فریم ۱۲۰ بهره می‌برند. از طرفی دیگر، این اعداد برای این بازی در کنسول اکس‌باکس سری اس نیز معادل ۱۰۸۰p/60 FPS با کیفیت بصری بالاتر و یا رزلوشن ۱۳۴۴ × ۷۵۶ (۷۰٪ از ۱۰۸۰p) با فریم‌ریت ۱۲۰ خواهد بود.

اما در نقطه‌ی مقابل، این بازی برروی کنسول پلی‌استیشن ۵ (فعلاً) تنها از یک تنظیمات گرافیکی یعنی رزلوشن ۴K با نرخ فریم ۶۰ بهره می‌برد و استودیوی مذکور نیز تاکنون خبری از گزینه‌ای مشابه با کنسول‌های مایکروسافت را منتشر نکرده است. هرچند این اولین باری نیست که چنین اتفاقی بین دو کنسول رخ می‌دهد و پیش‌تر نیز شاهد بازی Star Wars: Squadrons با عملکرد مشابهی با عنوان Rocket League بوده‌ایم.

بازی Rocket League، هم‌اکنون در دسترس دارندگان کنسول‌های نینتندو سوییچ، اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اکس‌ و اس، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید