بررسی اجمالی ماوس ROG Strix Impact II Electro Punk و ماوس پد ROG Sheath Electro Punk

لوازم جانبی مانند ماوس ، ماوس پد، کیبرد و هدست می توانند بخش مهمی از نتیجه یک بازی را برای بازیکنان رقم بزند؛ حال قصد داریم تا در میان این محصولات متنوع جانبی، به سراغ ماوس گیمینگ ROG Strix Impact II Electro Punk و ماوس پد گیمینگ ROG Sheath Electro Punk برویم. هر دو محصول در این نوشتار به صورت اجمالی بررسی خواهند شد.

با ماوس گیمینگ ROG Strix Impact II Electro Punk کمپانی ایسوس شروع خواهیم کرد. ایسوس به عنوان تولید کننده نام آشنا قطعات گیمینگ چند سالی است سبد متنوعی از محصولات گیمینگ خود را با نام گذاری‌های با اسم و رسم خاص به خود معرفی می کند. اخیرا نیز این کمپانی سبد جدیدی از لوازم جانبی گیمینگ با نام Electro Punk معرفی کرده است که شامل ماوس، ماوس پد، کیبرد، هدست نیز می‌شود.
ماوس ROG Strix Impact II Electro Punk پیش تر با قیمت ۴۹٫۹۹ دلار معرفی شد که در نگاه اول می‌توان گفت این قیمت برای یک ماوس با دقت ۶۲۰۰DPI چندان نیز منطقی به نظر نمی‌رسد. با این حال اگر حوصله کافی برای جستجوی بیشتر بر ویژگی‌های این محصول را ندارید، شما را با نورپردازی صورتی رنگ آن آشنا خواهیم کرد.

صحبت خود را با مرور بر مشخصات فنی این ماوس ادامه خواهیم داد؛ ایسوس برای این ماوس از سنسور اپتیکال با دقت ۶۲۰۰DPI استفاده کرده است که پیش تر به آن اشاره شد. دیگر مشخصات فنی نیز به صورت ۱۰۰۰ هرتز پولینگ ریت، ۶ دکمه قابل برنامه ریزی، ۳ دیود نورانی LED با نورپردازی RGB و کابل USB 2.0 است.

 

 

در قسمت طراحی این ماوس جای هیچ مشکلی نیست و اصل طراحی ارگونومی و راحت بودن دست هنگام استفاده طولانی مدت از ماوس همچنان پا برجا است. از طرفی دیگر، ممکن است با دیدن طراحی این ماوس با خود فکر کنید این ماوس قابل استفاده برای هر دو دست چپ و راست خواهد بود؛ اما در حقیقت چنین چیزی وجود ندارد و این ماوس نیز به دلیل دکمه های سمت چپ، برای افرادی راست دست هستند مناسب است.

دکمه تنظیم DPI یا همان میزان دقت ماوس قرار در چهار مقدار متفاوت قابل تنظیم است. ناگفته نماند این دکمه نیز رنگ صورتی و همان حال و هوای Electro Punk ایسوس را دارد. جالب است بدانید بر خلاف نسخه قبلی ماوس Impact ، ایسوس دکمه تنظیم DPI را این بار به زیر ماوس برده است. این تغییر مکان دکمه DPI می تواند باعث عدم تغییر ناخواسته حین بازی شود، به صورتی که در نسخه قبلی ممکن بود هنگام استفاده از دکمه اسکرول، دکمه DPI فشرده شود و در لحظه دقت بازیکن بهم بریزد. اما در نسخه مورد بررسی ما این خطا دیگر وجود ندارد.

 

 

برگردیم به قسمت روی ماوس؛ کلیدهای اصلی چپ و راست این ماوس طراحی مستقل از بدنه را دارند که با این حال شما هر قسمت ار دکمه را که فشارد دهید، بر خلاف ماوس های عادی، کلیک به راحتی صورت می‌گیرد. اما آنچه زیر این کلید با جنس پلاستیک سخت قرار گرفته است جالب تر است. ایسوس باری دیگر از سوئیچ های سری Omron استفاده کرده است که عمر مفید آنها به ۵۰ میلیون بار کلیک تخمین زده شده است. با این حال اگر روزی به این تعداد کلیک رسیدید، تعویض این سوئیچ ها به راحتی به بیرون کشیدن و گذاشتن یک سوئیچ دیگر است.

 

 

حال به سراغ محصول بعدی، ماوس پد گیمینگ ROG Sheath Electro Punk ایسوس خواهیم رفت.  این ماوس پد به دسته خاصی از استفاده از ماوس مانند حالت کنترل یا سرعت محدود نمی‌شود، با این حال این محصول در نگاه اول برای افرادی که از DPI بالایی استفاده می‌کنند پیشنهاد می‌شود.

 ابعاد این ماوس پد برابر با طول ۹۰ سانتی متر، عرض ۴۰ سانتی متر و ضخامت آن به ۳ میلی متر می‌رسد. با چنین ابعادی، این ماوس پد سطح کاملی را برای ماوس و همچنین کیبرد را پوشش می‌دهد. جنس سطح ماوس پد نیز از پارچه بوده که با طرح Electro Punk همراه شده است. بسته بندی نیز همان رنگ و حال صورتی رنگ را دارد.

ایسوس برای دوام بیشتر و از عدوم خوردگی یا آسیب دیدن گوشه‌های ماوس پد، دور این سطح را دور دوز کرده است که به نسبت ماوس پدهای معمولی مقاومت بیشتری دارد. نوار Electro Punk در سمت چپ و لوگوی برند ROG ایسوس نیز در قسمت راست این ماوس پد به چشم می‌خورد.

 

 

یکی از نکات مهمی که برای ماوس پد باید به آن توجه کرد، عدم جا به جایی ماوس در حین استفاده برای روی سطح شیشه‌ای یا چوبی است. ایسوس در قسمت زیر این ماوس پد از متریالی به نام Rubber استفاده کرده که حالتی شبیه به کش را دارد و در نهایت از جا به جایی ماوس پد جلوگیری می‌کند. در این قسمت عدم تکان خوردن ماوس پد توسط ایسوس به دو مورد مربوط می‌شود؛ مورد اول مربوط به ساختار مورب شکل متریال زیرین ماوس پد بوده، و مورد دوم کاهش ضخامت به ۳ میلی متر است.

12345678910(1 رای, میانگین آرا 9٫00 از 10 )
Loading...
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید