رسمی؛ نسخه‌ی ریمستر Spider-Man به طور رایگان در دسترس دارندگان نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ قرار نخواهد گرفت

۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵

با این‌که هنوز طرفداران سوالات زیادی در مورد نسخه‌ی ریمستر Marvel’s Spider-Man دارند و می‌خواهند شاهد تفاوت‌ها و بهبود‌های این بازی در مقایسه با نسخه‌ی اصلی باشند، اما امروز خبر بدی را باید به اطلاع صاحبان نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی برسانیم.

طبق جدیدترین بیانیه‌ای که شرکت سونی به وب‌سایت Kotaku ارائه داده است، ‌در حال حاضر دارندگان بازی Marvel’s Spider-Man برروی پلی‌استیشن ۴ نمی‌توانند نسخه‌ی ریمستر بهبود یافته‌ی آن را به صورت رایگان برروی پلی‌استیشن ۵ دریافت کنند:

Marvel’s Spider-Man: Remastered نسخه‌ی بهبود یافته‌ی Marvel’s Spider-Man بوده و به عنوان بخشی از Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition برای پلی‌استیشن ۵ در این بازی قرار گرفته است. علاوه بر این، بازی‌بازانی که بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales را برای پلی‌استیشن ۴ خریداری کنند، بدون پرداخت هزینه‌ای می‌توانند آن را به نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ ارتقا داده و با استفاده از یک ارتقای پولی می‌توانند Marvel’s Spider-Man: Remastered را دریافت کنند.

در حال حاضر برنامه‌ای برای انتشار Marvel’s Spider-Man: Remastered به صورت جداگانه وجود ندارد. بازی‌بازان صاحب نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی Marvel’s Spider-Man می‌توانند برای تجربه‌ی Marvel’s Spider-Man: Remastered برروی پلی‌استیشن ۵، Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition را خریداری کنند. همچنین نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی Marvel’s Spider-Man نیز با پلی‌استیشن ۵ سازگار خواهد بود.

طبق بیانیه‌ی سونی، نه تنها دارندگان نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ قادر به دریافت نسخه‌ی ریمستر به صورت رایگان نخواهند بود، بلکه حتی امکان خرید جداگانه‌ی آن نیز وجود ندارد. اگر این افراد می‌خواهند نسخه‌ی بهبود یافته‌ی Marvel’s Spider-Man را برروی کنسول جدید سونی تجربه کنند، باید به فکر تهیه‌ی نسخه‌ی Ultimate Edition بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales باشند؛ چراکه خرید این نسخه تنها راه تجربه‌ی این بازی است.

البته وقتی نسخه‌های مختلف Marvel’s Spider-Man: Miles Morales را نیز در نظر بگیریم، موضوع گیج کننده‌تر می‌شود. با تهیه‌ی نسخه‌ی معمولی Miles Morales برای پلی‌استیشن ۴، بازی‌بازان به صورت رایگان به نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ بازی نیز دسترسی پیدا خواهند کرد؛ اما این تنها شامل Miles Morales می‌شود.

پس از دسترسی به Miles Morales، بازی‌بازان با پرداخت هزینه‌ی ارتقای ۲۰ دلاری می‌توانند نسخه‌ی معمولی بازی را به Ultimate Edition تبدیل کرده و امکان تجربه‌ی Marvel’s Spider-Man: Remastered را برای خود فراهم ‌کنند. سونی در ادامه‌ی بیانیه‌ی خود اعلام کرد:

 پیشنهاد ارتقای پولی چه در صورتی که شما بازی را از پلی‌استیشن ۴ به پلی‌استیشن ۵ ارتقا دهید و یا این‌که نسخه‌ی استاندارد Miles Morales را برروی پلی‌استیشن ۵ تهیه کنید، قابل استفاده خواهد بود.

البته در نهایت باید یادآور شویم که به لطف پشتیبانی از نسل قبل، شما می‌توانید بازی Marvel’s Spider-Man را برروی پلی‌استیشن ۵ تجربه کنید. اما این نسخه‌ی ریمستر و بهبود یافته‌ی بازی نخواهد بود. اگر به دنبال تجربه‌ی Marvel’s Spider-Man: Remastered هستید، در هر صورت باید بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales را تهیه کنید.

نسخه‌ی ریمستر Marvel’s Spider-Man با تهیه‌ی نسخه‌ی آلتیمیت Marvel’s Spider-Man: Miles Morales قابل بازی خواهد بود. این عنوان در تاریخ پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ (۱۲ نوامبر ۲۰۲۰) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ منتشر خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نسخه‌ی ریمستر به این‌جا مراجعه کنید. همچنین باید اشاره کنیم که این بازی دارای فهرست تروفی و فایل‌های ذخیره جداگانه خواهد بود. پس نمی‌توانید پیشرفت خود در بازی اصلی را به این نسخه‌ منتقل کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید