بازی Bloodstained: Ritual of the Night فروشی بیش از حد انتظار در کنسول نینتندو سوئیچ داشته است

۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۵

بازی Bloodstained: Ritual of Night هنگام انتشار آن در سال گذشته، تحسین‌های زیادی را دریافت کرد، اما منتقدین از آن به عنوان یک افزودنی ارزشمند برای ژانر مترویدوانیا (Metroidvania) استفاده کردند که خالق کوجی ایگاراشی (Koji Igarashi) در تعریف آن کمک کرد. این فروش بازی بسیار مناسب بود و با این که این عنوان پلتفرمر اکشن تحت حمایت Kickstarter بیش از یک میلیون نسخه فروخته است، اما با کمال تعجب آشکار شد که بیشترین بخش از این فروش‌های این بازی مربوط به کنسول نینتندو سوئیچ بوده است.

پورت نسخه‌ی نینتندو سوئیچ  بازی Bloodstained در ابتدا مخالفان بسیار زیادی داشت، زیرا نه تنها یک هفته پس از  نسخه‌های دیگر سیستم عامل‌ها راه اندازی شد بلکه با مشکلات عملکردی که مدت زمان زیادی برای اصلاحش زمان لازم بود دست و پنجه نرم می‌کرد. اما طبق گفته ایگاراشی در مصاحبه ای با Famitsu ، این عوامل نتوانستند جلوی فروش بازی روی کنسول نینتندو سوئیچ را بگیرند. وی در پاسخ به این سوال که کدام نسخه از Bloodstained دارای بزرگترین بازدهی است عنوان کرد:

فروش خیلی بالاتر از انتظارات ما نبود. این موضوع ما را شگفت زده کرد، زیرا تصور می کردیم طرفداران نمی‌توانند منتظر یک هفته تاخیر برای نسخه‌ی نینتندو سوئیچ باشند. همچنین آمار فروش به ما نشان داد که این بازی در آمریکای شمالی موفق‌ترین عملکرد را نسبت به سایر بازارها داشته است که بیش از نیمی از کل فروش را تشکیل می‌دهد.

در مورد اینکه چرا Bloodstained در سوئیچ موفق‌ترین نسخه بود، Famitsu و ایگاراشی تصور می‌کردند که این امر تنها با محبوبیت و قابلیت حمل و نقل نینتندو سوئیچ ارتباطی ندارد بلکه این واقعیت که بسیاری از بازی های کلاسیک مانند سری Castlevania که روی آن کار کرده است مربوط به سیستم های قابل حمل نینتندو بوده‌اند. برای بسیاری از طرفداران ، به‌نظر می‌رسید که این انتخاب طبیعی بود که با وجود مشکلاتی در زمان اجرا ،باز هم به موفقیت دست پیدا کند.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید