فروش A Total War Saga: Troy از ۷٫۵ میلیون نسخه عبور کرده است

26 مرداد 1399 - 20:15

هفته‌ی گذشته بازی A Total War Saga: Troy، جدیدترین ساخته‌ی استودیوی کرییتیو اسمبلی (Creative Assembly)، منتشر شد. این بازی ۵۰ دلاری در روز نخست عرضه به صورت رایگان برروی فروشگاه اپیک گیمز در اختیار کاربران قرار گرفت. براساس اطلاعات منتشر شده، رایگان بودن بازی در ۲۴ ساعت نخست برای رسیدن آمار فروش این عنوان به رقم خیره کننده‌ی ۷٫۵ میلیون نسخه کافی بوده است.

یکی از اعضای ارشد استودیوی کرییتیو اسمبلی در جدیدترین مصاحبه‌ی خود به صحبت درباره‌ی اهمیت این موفقیت برای استودیوی سازنده پرداخته است. آقای راب بارتولومئو (Rob Bartholomew) به این نکته اشاره کرده است که رایگان شدن بازی برروی فروشگاه اپیک گیمز به معنی منابع مالی بیشتر برای استودیوی خواهد بود که به آن‌ها اجازه خواهد داد «بیش از گذشته خلاق باشند و نسخه‌های بیشتری از سری Total War را توسعه دهند».

براساس قرارداد عقد شده بین استودیوی کرییتیو اسمبلی و شرکت سگا (Sega) به عنوان سازنده و ناشر بازی A Total War Saga: Troy با شرکت اپیک گیمز، این بازی به مدت ۱ سال به صورت انحصاری تنها برروی فروشگاه اپیک گیمز عرضه خواهد شد. با این حال، با وجود موفقیت بالای بازی، استودیوی سازنده اعلام کرده است که در آینده قصد تکرار این قرارداد را ندارد. علاوه بر این، استودیوی کرییتیو اسمبلی قصد دارد از درآمد فروش بازی A Total War Saga: Troy برای «توسعه‌ی زیرساخت‌های خود» استفاده کند.

شکی در این موضوع وجود ندارد که آمار فروش ۷٫۵ میلیون نسخه‌ای یک بازی در کم‌تر از یک هفته بسیار شگفت‌انگیز به شمار می‌رود. با این حال، این آمار لزوما به تعداد بالای کاربران بازی ختم نخواهد شد. بسیاری از کاربران فروشگاه اپیک گیمز تنها از فرصت استفاده کرده و بازی را به حساب کاربری خود اضافه کرده‌اند و شاید هیچ گاه این بازی را شخصا تجربه نکنند. با این حال، این موضوع که یک بازی در چنین زمان کوتاهی می‌تواند به چنین آماری دست پیدا کند، برای جذب شرکت‌های دیگر به سمت فروشگاه اپیک گیمز بسیار مفید خواهد بود.

بازی A Total War Saga: Troy در حال حاضر برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس است. شما می‌توانید نقدها و نمرات منتشر شده از این عنوان را از طریق این لینک مشاهده کنید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید