رئیس استودیو‌های اکس‌باکس توضیح می‌دهد چرا Fable توسط پلی‌گراند گیمز توسعه می‌یابد

۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

آقای مت بوتی (Matt Booty) اعتقاد دارد بازی Fable تعادلی میان ایده‌های قدیمی و جدید است. رئیس استودیو‌های اکس‌باکس به تمامی طرفداران اطمینان می‌دهد که در نهایت شاهد یک عنوان نقش‌آفرینی “بسیار با کیفیت” خواهند بود. در ادامه آقای بوتی این موضوع را به اشتراک می‌گذارد که چرا استودیوی پلی‌گراند گیمز (Playground Games) وظیفه‌ی ساخت این اثر را بر عهده دارد.

هفته‌ی گذشته رویداد “نمایش بازی‌های اکس‌باکس” نیز برگزار شد و به دنبال آن شاهد نظرات ضد و نقیضی از سوی طرفداران بودیم، برخی آن را مراسمی قابل قبول توصیف کردند و عده‌ای رویداد را در حد و اندازه‌ی هایپ ایجاد شده ندانستند. در جریان این مراسم شاهد گیم‌پلی Halo Infinite بودیم که تمرکز زیادی بر جهان بازی داشت، همچنین اولین نگاه به عنوان نقش‌آفرینی بعدی Obsidian نیز در نوع خود جذاب بود، اثری که شبیه به سری The Elder Scrolls خواهد بود و Avowed نام دارد. با وجود این، به نظر می‌رسد آخرین نمایش رویداد بود که توانست نظر بسیاری از طرفداران را به خود جلب کند. ما مدت‌ها منتظر رونمایی از پروژه‌ی پلی‌گراند گیمز بودیم که سرانجام این اتفاق رخ داد. همه‌ی ما می‌دانستیم که پروژه‌ی جدید آن‌ها به احتمال زیاد ریبوتی از سری Fable خواهد بود.

خوشبختانه آقای مت بودتی در مصاحبه‌ای با گاردین (Guardian)، به طرفداران توضیح داده است که چرا تیم اکس‌باکس استودیوی پلی‌گراند گیمز را برای ساخت ریبوت سری Fable انتخاب کرده است و دلیل اصلی این استراتژی چه بوده است. او در این مورد گفت:

وقتی من به استودیوی پلی‌گراند گیمز نگاه و دستاورد آن‌ها را در رابطه با سری Horizon مشاهده می‌کنم توجه زیاد آن‌ها به جزئیات و توانایی خلق مناظر طبیعی زیبا را می‌بینم و این بسیار شگفت انگیز است. همچنین آن‌ها عشق و اشتیاق زیادی نسبت به این آی‌پی (IP) دارند و در عین حال با دید خاص خود به سراغ این سری رفته‌اند گرچه هسته‌ی اصلی نیز حفظ شده است. با توجه به چیزهایی که از پروسه‌ی این اثر دیده‌ام، ما در نهایت شاهد یک عنوان “بسیار با کیفیت” خواهیم بود.

سری Fable همیشه طنزی خشک و بی‌رحمانه را به طرفداران ارائه می‌دهد و همان‌طور که می‌دانید پلی‌گراند گیمز یک استودیوی بریتانیایی است و طنز بی‌رحمانه‌ی سری Fable به خوبی با شوخی‌های انگلیسی هماهنگی دارد. برای کسانی که نمی‌دانند باید بگویم که آثار طنز در کشور‌های مختلف مضمونی متفاوت دارند، برای مثال آثار طنز در آمریکا کاملاََ با آثار طنز در انگلستان متفاوت هستند. شوخی‌های آمریکایی صمیمانه و در قالب شخصیت‌پردازی‌های احساسی رخ می‌دهد اما در آثار بریتانیایی شوخی‌های بی‌رحمانه‌ای رخ می‌دهد که در فضایی خشک روایت می‌شود.

آقای بوتی در ادامه توضیح می‌دهد که تیم سازنده قصد دارد به ریشه‌های سری پایبند باشد و مواردی که بازی را به اثری خاص تبدیل می‌کند را در بازی جدید اعمال کنند اما همزمان به ایده‎های تازه نیز فکر می‌کنند. او در این باره توضیح داد:

در مورد هر عنوانی که قبلاََ شاهد نسخه‌های متعددی از آن بوده‌ایم همیشه باید به تعادلی میان حفظ المان‌های قدیمی و اضافه کردن ایده‌های جدید برسیم. این موضوع به مانند ساخت یک “جنگ ستارگان” جدید است. مواردی وجود دارد که همه‌ی طرفداران خواهان بازگشت آن هستند و در کنار آن مفاهیمی وجود دارد که باید حس تازگی را ایجاد کنند و من فکر می‌کنم استودیوی Playground یک نسخه‌ی بسیار خوب از این سری را عرضه خواهد کرد.

به نظر می‌رسد سری Fable در دستانی توانا قرار دارد و پلی‌گراند گیمز قصد دارد عنوانی بی‌نظیر به طرفداران ارائه کند. امیدواریم که این سازنده و مایکروسافت به خوبی این سری را درک کنند و منظورشان از ایده‌های جدید اضافه کردن المان‌های آنلاین متعدد نباشد. طرفداران اثری با دنیای غنی می‌خواهند که بتواند در عین حال خاطرات قدیمی را زنده کند.

Fable در تاریخی نامشخص برروی پلتفرم‌های اکس‌باکس سری اکس و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. شما می‌توانید تریلر معرفی بازی را از طریق این لینک مشاهده کنید.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید