کلاسیک‌ترین مجموعه‌ی ممکن | نقد‌ها و نمرات بازی Darius Cozmic Collection Arcade Edition

۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

سری Darius Cozmic را می‌توان یکی از پیشگامان سبک انقلابی بازی‌های تیراندازی فضایی دانست که برای اولین بار توسط شرکت بازی‌سازی افسانه‌ای تایتو (Taito) در سال ۱۹۸۶ خلق شد و برروی کنسول‌های بازی آرکید آن زمان در دسترس بازی‌بازان قرار گرفت. حال پس از سال‌ها مجموعه‌ای از ۴ عنوان برتر این سری خاطره‌انگیز در ۷ نسخه‌ی مختلف گرد هم آمده‌اند تا بار دیگر بازی‌بازان دوست‌دار عناوین تیراندازی و کلاسیک برروی کنسول‌های نینتندو سوییچ و پلی‌استیشن ۴ خود به تجربه‌ی آن‌ها بپردازند و خاطرات خود را زنده کنند.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی ناشر، مجموعه‌ی کلاسیک و بسیار قدیمی Darius Cozmic Collection Arcade Edition شامل بازی‌های زیر خواهد بود:

  • (Darius (Arcade, original version
  • (Darius (Arcade, new version
  • (Darius (Arcade, extra version
  • (Darius II (Arcade, Dual Screen version
  • (SAGAIA (Arcade, ver.1
  • (SAGAIA (Arcade, ver.2
  • (Darius Gaiden (Arcade

مجموعه‌‌ی خاطره‌انگیز Darius Cozmic Collection Arcade Edition هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوییچ در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید نقد‌ها و نمرات این بازی را در زیر مشاهده نمایید:

Video Chums 8.2/10 

مجموعه بازی Darius Cozmic Collection Arcade Edition شامل ۳ نسخه از بازی‌های تیراندازی بسیار با کیفیت و عالی گذشته است که به طرز باورنکردنی در مورد آن‌ها کوتاهی شده و به آن‌چه که استحقاق آن را داشته‌اند، نرسیده‌اند. بازی‌های درون این مجموعه از باارزش‌ترین و بهترین عناوین کلاسیک به شمار می‌آیند که شما مجددا می‌توانید برروی کنسول خود تجربه نمایید. اگرچه بازی G-Darius به طرز ناامیدکننده‌ای در این مجموعه حضور ندارد اما باز هم یک مجموعه‌ی فوق‌العاده و سرگرم‌کننده برای بازی‌بازان فراهم شده است تا بار دیگر به دنیای بازی‌های کلاسیک وارد شوند. شما همچنان می‌توانید شاهد برخی از مکانیسم‌های گیم‌پلی و رابط کاربری بازی‌هایی باشید که استادانه و با خلاقیت تمام پیاده‌سازی شده‌اند.

Noisy Pixel 8/10

مجموعه‌ی Darius Cozmic Collection Arcade Edition قطعه‌ای ناب و دوست‌داشتنی از تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی و ابداع‌کننده‌ی سبک‌های انقلابی بسیاری است که پس از آن بازی‌های موفقی با الهام از سری Darius توسعه پیدا کردند. این بازی به مانند یک دنیا از خاطرات زیبا برای طرفداران سبک خود به شمار می‌آید. در این مجموعه به شما اجازه‌ی تجربه‌ی عناوینی داده خواهد شد که به سادگی نمی‌توانید آن‌ها را در جای دیگری پیدا کرده و تجربه نمایید. با این که ما انتظار عرضه‌ی نسخه‌های بیشتری از سری Darius در مجموعه‌ی Darius Cozmic Collection Arcade Edition داشتیم، اما باز هم این عناوین منحصر به فرد برای هر دو گروه بازی‌بازان قدیمی و افرادی که برای نخستین بار قصد تجربه‌اش را دارند، به مانند یک انفجار و اتفاق ویژه خواهد بود.

Hardcore Gamer 7/10

مجموعه‌ی Darius Cozmic Collection Arcade Edition بدون در نظر داشتن تاریخ توسعه‌ی آن لذت بسیاری برای بازی‌بازان و طرفداران عناوین کلاسیک و خاطره‌انگیز فراهم می‌کند. البته انتقادی که به این مجموعه وارد است کاملا به جا خواهد بود؛ چرا که با توجه به قدیمی بودن این عناوین، تیم توسعه‌دهنده و ناشر می‌توانستند تمام بازی‌های مجموعه‌ی Darius را در یک مجموعه جای دهند اما به خاطر برخی مسائل مالی اقدام به عرضه‌ی آن‌ها در دو مجموعه‌ی مجزا کرده‌اند. البته باید در نظر داشت که اکنون دیگر تجربه‌ی اینچنین عناوین کلاسیک و خاطره‌انگیزی به سادگی میسر نبوده است و این اقدام بسیار پسندیده و قابل ستایش به شمار می‌آید. با وجود برخی از انتقادات باز هم مجموعه‌ی Darius Cozmic Collection Arcade Edition به هدف اصلی خود که از گذشته تاکنون آن را در نظر داشته است یعنی سرگرم کننده بودن، به خوبی دست خواهد یافت و هر آنچه که بازی‌بازان از آن انتظار دارند را برآورده خواهد کرد. هنوز‌ هم جمع شدن دور دوستان و از بین بردن ربات‌های مختلف و جنگنده‌های منحصر به فرد این عناوین لذت ذاتی خود را حفظ نموده است و شما را سرگرم خواهد نمود. همانطور که پیش‎‌تر اشاره شد عناوین مجموعه‌ی Darius Cozmic Collection Arcade Edition به راحتی پیدا نمی‌شوند و تجربه‌ی آن‌ها نیازمند یک کنسول آرکید قدیمی بود که تجربه‌ی آن‌ها را بیش از پیش غیرممکن می‌ساخت اما اکنون بازی‌بازان کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوییچ می‌توانند به راحتی به تجربه‌ی آن‌ها بپردازند. ما هر دو نسخه از این مجموعه را بررسی کردیم و در نهایت باید بگوییم که اگر دلتان برای تجربه‌ی عنوان Darius Twin تنگ نمی‌شود، نسخه‌ی Arcade این مجموعه را تهیه کرده و از آن لذت بیشتری ببرید.

GameSkinny 7/10

تجربه‌ی مجموعه بازی Darius Cozmic Collection Arcade Edition را می‌توان نتیجه‌ی یک عشق و علاقه‌ی پوچ به عناوین فضایی کلاسیک و تیراندازی به شمار آورد. به صورت کلی این مجموعه در ارائه‌ی محتوای کافی و جذاب به بازی‌بازان مقتدر عمل نمی‌کند و نمی‌توان موفقیت زیادی را برای آن تصور کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید