Persona برای همه | نقدها و نمرات Persona 4 Golden برای رایانه‌های شخصی منتشر شد

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

سری Persona توانسته نام خود را به عنوان یکی از موفق‌ترین و با کیفیت‌ترین فرنچایزهای نقش‌آفرینی ژاپنی ثابت کند. Persona 4 Golden که اصالتا برروی کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا عرضه شده بود، حال برروی استیم هم منتشر شده است تا افراد بیشتری بتوانند از آن لذت ببرند.

Persona همین حالا خود را به عنوان یکی از ارزشمندترین آی‌پی‌های پلی‌استیشن ثابت کرده است. حتی Persona 5 Royal همین حالا با نمره‌ی متاکریتیک ۹۵، دومین انحصاری برتر تاریخ کنسول پلی‌استیشن ۴ است. Persona 4 Golden یک بازی از همین سری است که برای کنسول پلی‌استیشن ویتا عرضه شد. این بازی در زمان عرضه توانست نمره‌ی متاکریتیک ۹۳ را دریافت کند و باز هم خود را در میان برترین‌ نقش‌آفرینی‌های تاریخ قرار دهد. Persona 4 Golden یک داستان در مورد دوران نوجوانی و رشد کردن است که به زیبایی هر چه تمام‌تر روایت شده است. در رویداد PC Gaming Show مشخص شد که این بازی حالا برروی استیم هم منتشر شده است، پس اگر تا کنون این بازی را تجربه نکرده‌اید، ابدا این فرصت را از دست ندهید. در ادامه نگاهی به نقدها و نمرات بازی می‌اندازیم.

DarkStation 10/10

با مجموعه‌ای از شخصیت‌های دوست داشتنی، یک موسیقی متن به یاد ماندنی و داستانی عمیق و پر از پیچ و خم، هیچ دلیل موجهی برای عدم تجربه‌ی Persona 4 Golden وجود ندارد.

PCMag 10/10

نقش‌آفرینی ژاپنی کلاسیک پلی‌استیشن به طرز غافلگیرکننده‌ای برروی رایانه‌های شخصی منتشر شده است. اگر نسخه‌ی پلی‌استیشن ویتای بازی را تجربه نکرده‌اید یا صرفا دوست دارید تا بار دیگر آن را بازی کنید، الان بهترین فرصت است.

GamingTrend 9.5/10

Persona 4 هنوز هم یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های تاریخ است. این پورت فقط این مسئله را به شما یادآور می‌شود و به شما اجازه می‌دهید که بازی را در برترین حالت آن تجربه کنید. با توجه به ارتقاهایی نسخه‌ی Golden برروی رایانه‌های شخصی، الان بهترین قرصت برای تجربه‌ی این بازی برای قدیمی‌ها و تازه‌واردها است.

DualShockers 9/10

Persona 4 Golden بدون هیچ ارفاقی، هنوز هم یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های ژاپنی است که می‌توانید بخرید. اینکه ۱۰ سال از عرضه‌ی بازی گذشته است، فقط به ارزش فوق‌العاده‌ی آن مهر تایید می‌زند. اگر می‌خواهید که بار دیگر به اینابا بازگردید یا سال‌ها به دنبال تجربه‌ی این بازی بودید و توانایی آن را نداشتید، قطعا نسخه‌ی رایانه‌های شخصی برای شما است. امیدوارم که Persona 4 Golden آغازگر پورت‌های مدرن بیشتری از این سری باشد.

Hardcore Gamer 9/10

Persona 4 Golden قدمت بالای خود را کمی در زمینه‌ی گیم‌پلی نشان می‌دهد، اما هنوز هم دلیل نمی‌شود که از تجربه‌ی یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌ها صرف نظر کنید. مجموعه‌ی دوست داشتنی شخصیت‌ها و داستان آن شما را تا بیش از ۱۰۰ ساعت سرگرم می‌کنند. پورت بازی هم خوب بهینه‌سازی شده است. Persona 4 Golden باید توسط هواداران نقش‌آفرینی ژاپنی تجربه شود و نسخه‌ی رایانه‌ی شخصی فقط این امر را آسان‌تر می‌کند. حتی اگر یک پلی‌استیشن ویتا داشتید، این پورت به شما اجازه می‌دهد که آن را با وضوح تصویر بالاتر و نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه تجربه کنید.

TheSixthAxis 8/10

Persona 4 Golden یک نقش‌آفرینی ژاپنی نمادین و لذت بخش باقی مانده است و فرا رسیدن آن برروی رایانه‌های شخصی، یعنی تعداد بیشتری از بازی‌بازان می‌توانند آن را تجربه کنند. متاسفانه برخی مشکلات فنی در این نسخه‌ی بازی وجود دارند، اما وجود صداگذاری ژاپنی و انگلیسی در کنار وضوح تصویر بالا، این پورت را به نسخه‌ی ارزشمندی تبدیل می‌کند.

COGconnected 7/10

نقش‌آفرینی‌های اتلس (Atlus) برای همه نیستند و این یکی هم از این قاعده مستثنی نیست. اما اگر هوادار Persona هستید و چند وقتی می‌شود که یکی از این بازی‌ها تجربه کرده‌اید یا کلا Persona 4 Golden را بازی نکرده‌اید، این بازی برای شما عالی خواهد بود. اگر تا کنون یک نسخه از سری Persona را بازی نکرده‌اید هم این مکان بسیار خوبی برای شروع است. در غیر این صورت نمی‌توانم بازی را به کس دیگری پیشنهاد کنم.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

Persona 4 Golden هم اکنون با قیمت ۲۰ دلار برروی استیم در دسترس است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید