احتمالاََ بازه‌ی زمانی عرضه‌ی GTA VI فاش شده است

۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

به نظر می‌رسد بازه‌ی احتمالی عرضه‌ی GTA 6 از طریق گزارش‌های مالی تیک‌تو فاش شده باشد.

اگرچه هنوز به طور رسمی از بازی Grand Theft Auto 6 رونمایی نشده است اما همه‌ی ما می‌دانیم شرکت راکستار (Rockstar) در حال حاضر برروی این عنوان کار می‌کند. قبل از این بارها شنیده‌ایم این اثر در مراحل اولیه‌ی توسعه‌ی خود به سر می‌برد و به همین دلیل هیچ تاریخ انتشار دقیقی ندارد اما با توجه به جزئیات منتشر شده از سوی شرکت خانواده‌ی راکستار، تیک‌تو(Take-Two)، حالا بهتر می‌توانیم تاریخ انتشار احتمالی GTA 6 را حدس بزنیم.

وبسایت VentureBeat در گزارش تازه‌ای اعلام کرده شرکت تیک‌تو گزارش جدیدی را برای کمیسیون امنیت و تبادل آمریکا ارسال کرده است و در این گزارش که باید به صورت سالیانه نوشته شود جزئیاتی از برنامه‌های آینده (فراتر از سال مالی بعدی) دیده می‌شود. بر اساس این گزارش شرکت تیک‌تو قصد دارد در سال مالی ۲۰۲۴ بیش از ۸۹ میلیون دلار برای پروژه‌ای خرج کند و این تنها مربوط به بخش بازاریابی و تبلیغات آن است. همچنین قرار بود این مقدار پول در سال ۲۰۲۳ خرج شود اما مثل این که برنامه‌ی آن‌ها عوض شده است.

از آن‌جایی که مطمئناََ Grand Theft Auto 6 به بزرگ‌ترین عنوان بعدی تیک‌تو تبدیل خواهد شد، رقم ۸۹ میلیون دلاری برای تبلیغات منطقی به نظر می‌رسد و احتمالاََ آن‌ها برای این اثر سنگ تمام بگذارند. از طرفی فروش GTA 5 از مرز ۱۳۰ میلیون نسخه عبور کرده است و به همین دلیل انتظار داریم تیک‌تو بی هیچ پرسشی بودجه و امکانات دلخواه آن‌ها را فراهم کند.

اگر چنین گزارشی صحیح باشد، می‌توان شانس بزرگی برای عرضه‌ی بازی Grand Theft Auto 6 در سال ۲۰۲۳ در نظر گرفت. سال مالی ۲۰۲۴ شرکت تیک‌تو از ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ (۱ آوریل ۲۰۲۳) آغاز می‌شود و تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ (۳۱ مارس ۲۰۲۴) ادامه دارد، بنابراین طبق گزارش مذکور بازی در این بازه‌ی زمانی منتشر می‌شود. از طرفی هر دو عنوان Red Dead Redemption 2 و GTA 5 در پاییز عرضه شدند و به همین دلیل انتظار داریم راکستار بازی بعدی خود را نیز در این فصل به انتشار برساند.

مشخصاََ اگر چنین اطلاعاتی صحیح باشند، به این زودی‌ها شاهد خبر یا نمایشی از GTA 6 نخواهیم بود و حداقل باید تا اواخر ۲۰۲۲ یا اوایل ۲۰۲۳ صبر کنیم. در ضمن مشکلات توسعه‌ی چنین اثر سنگینی و تاخیر‌های احتمالی نیز ممکن است بیش از گذشته صبر طرفداران را به چالش بکشد.

با توجه به تاریخ‌های ذکر شده مطمئناََ در نسل آینده و با سخت‌افزار قدرت‌مند کنسول‌های نسل بعدی شاهد یک اثر دنیای‌باز خارق‌العاده خواهیم بود.

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید