گیفت کارت
گیفت کارت

ماجراجویی‌های پیت | نقد‌ها و نمرات بازی Neversong

۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

عنوان اکشن، دوبعدی و فانتزی Neversong به مانند یک اثر هنری زیبا است که توسط استودیوی اتموس گیمز (Atmos Games) توسعه یافته و شرکت سرنیتی فورج (Serenity Forge) انتشار آن را بر عهده دارد. داستان این بازی در مورد پسری جوان به نام Peet خواهد بود که تاکنون در کما بوده است و وقتی به هوش می‌آید، خود را در میان انبوهی از کابوس‌ها و اتفاقات عجیب می‌یابد.

قهرمان کوچک داستان Peet، پس از بیدار شدن از حالت کما متوجه می‌شود که دوست وی ناپدید شده است. شما در این بازی خیال‌انگیز به ماجراجویی می‌پردازید تا هم دوست گم‌ شده‌ی خود را مجددا ملاقات کنید و هم از گذشته‌ی Peet و اتفاقات آن مطلع شوید. در این بازی شما در شش مرحله‌ی جذاب که کاملا دنیا و اتمسفر منحصر به فردی را دارا هستند، به جست و جوی خاطرات خود خواهید پرداخت. در این مسیرها باید با چوب بیس‌بال محکم خود انبوهی از دشمنان و موجودات اهریمنی را از پای درآورید.

گاهی می‌توانید از مناظر چشم‌نواز بازی لذت برده و به موسیقی فوق‌العاده‌ی آن گوش فرا دهید. شما باید بفهمید علت ناپدید شدن دوستتان چیست. همچنین باید از اتفاقاتی که باعث شدند شما به کما فرو روید، سر درآورید.

چندی پیش عنوان اکشن و فانتزی Neversong برروی پلتفرم گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی عرضه گردید. حال نقد‌ها و نمرات این بازی منتشر شده‌اند که با هم به نگاهی به آن‌ها خواهیم داشت.

GameSpace 9.5/10

برای من داستان و مضامین فوق‌العاده‌ی عنوان Neversong به مانند داستان‌های تاریخی هزار سال گذشته است. در این بازی شما حقیقت را کشف می‌کنید و حقیقت شما را از بند خیالات رها می‌کند.

GameSpew 9/10

خالقان اثر هنری Neversong بازی بسیار ساده‌ای را خلق کرده‌اند که توانسته است تبدیل به اثری عجیب و شگفت‌انگیز شود. این بازی بسیاری از موارد منحصر به فرد خود را دارد و به مقدار کمی از عناوین دیگر الهاماتی را به قرض گرفته است. با این حال اگر از طرفداران عناوین زیبا و مفهومی Night in the Woods یا Limbo هستید، به هیچ وجه تجربه‌ی عنوان شگفت‌انگیز Neversong و غرق شدن در دنیای آن را از دست ندهید.

Twinfinite 9/10

Neversong یک بازی عالی است. این عنوان هم برای کسانی که به دنبال تجربه‌ی یک عنوان خاص و مفهومی هستند و هم برای بازی‌بازانی که با تازگی قصد ورود به این دنیاهای فانتزی را دارند، بسیار مناسب خواهد بود. این بازی به شدت تجربه‌ی خاص و منحصر به فردی محسوب می‌شود و لذتی که از این بازی میبرید تا مدت‌ها در خاطرتان خواهد ماند. این عنوان یک نمونه‌ی مشخص از توانایی‌های بالای توسعه‌دهندگان مستقل محسوب می‌شود.

Hardcore Gamer 9/10

در بازی بسیار جذاب Neversong برای هر بازی‌باز و هر سلیقه‌ای یک ویژگی بارز و لذت‌بخش وجود دارد؛ از گیم‌پلی مهیج و جلوه‌های بصری خیره‌کننده گرفته تا روایت داستان درگیرکننده و موسیقی گوش‌نواز. داستان این بازی از برخی افسانه‌ها و روایت‌های خیالی بهره گرفته است که همراه با مهارت توسعه‌دهندگان آن، تبدیل به اثری به یاد ماندنی می‌شود. همچنین این بازی ارزش تکرار بسیار بالایی دارد و شما را خسته نخواهد کرد. باید در نظر داشت که مدت زمان این بازی کوتاه خواهد بود اما این موضوع به هیچ وجه از ارزش‌های بازی کم نخواهد کرد. شاید مشکلاتی در بخش گیم‌پلی بازی به چشم بیاید اما عنوان Neversong با روایت داستان دل‌انگیز خود بر تمام مشکلاتش پرده می‌پوشاند. در واقع این بازی به ما نشان می‌دهد که داستان‌های بسیار زیبا و عمیق را در عناوین کوچک هم می‌توان تجربه کرد.

The Games Machine 8/10

Neversong ترکیبی از گیم‌پلی اکشن، اکتشاف و حل معما‌های گوناگون را برای بازی‌بازان فراهم می‌کند. این بازی دارای داستانی منحصر به فرد بوده و آن را تا مدت‌ها به یاد خواهید داشت. با وجود برخی مشکلات در کنترل بازی، Neversong باز هم ارزش تجربه‌ی بالایی دارد و چشمان شما را خیره خواهد کرد و گوش‌هایتان را نوازش می‌کند.

Slant Magazine 5/10

این بازی فقط سروصدایی به پا می‌کند که شما را به سمت خود بکشاند. Neversong داستان و گیم‌پلی چندان جالبی ندارد و نمی‌تواند شما را در دنیای خودش غرق کند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید