توسعه‌ی بازی بتل‌رویال Darwin Project متوقف می‌شود

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰

استودیوی Scavengers اعلام کرده است که قرار است توسعه‌ی بازی Darwin Project متوقف شود. به‌روزرسانی ماه آوریل بازی «تا آینده‌ی معلوم» آخرین به‌روزرسانی آن خواهد بود اما سرورهای بازی حداقل تا پایان امسال آنلاین هستند.

در یک پست خداحافظی، سازندگان گفته‌اند که تمام تلاششان را برای جلوگیری از کاهش تعداد تجربه‌کنندگان به‌کار گرفته‌اند اما نتوانسته‌اند این مشکل را به‌صورت بلندمدت رفع کنند.

در چند سال گذشته ما شاهد افت تعداد تجربه‌کنندگان بازی بودیم و با جدیّت دنبال راه‌حل آن گشتیم؛ از پلتفرم جدید برای توسعه (پلی‌استیشن ۴) تا افزودن محتویات جدید به بازی (کلاس‌ها، بتل‌پس‌، نقشه‌های سیستمیک، craftwheel قابل شخصی‌سازی، رویدادهای زنده و اضافه‌کردن جزئیات)، گسترش امکانات تماشاچی‌ها و بهینه‌سازی‌های پیوسته.

ما تمام راه‌های ممکن را بررسی کردیم اما متأسفانه Darwin Project نمی‌تواند ادامه پیدا کند و ما مجبور شدیم این تصمیم سخت را بگیریم.

Darwin Project به‌نظر همیشه دچار این مشکلات بوده است. بازی بعد از یک بتای موفق، اوایل سال ۲۰۱۸ برروی رایانه‌های شخصی و اکس‌باکس وان عرضه شد و بعد، محبوبیت بازی در توییچ (Twitch) و دیگر شبکه‌ها شروع به افت کرد و ماه بعد سازندگان مجبور شدند نسخه‌ی رایانه‌های شخصی را رایگان کنند.

بازی Project Darwin واقعاً مکانیک‌های منحصربه‌فردی از جمله کارگردان نمایش (Show director) دارد که جریان هر مسابقه را با مشخص کردن بازیکنان به‌خصوص، ایجاد danger zone و… حفظ می‌کند؛ بازی‌ای از ترکیب بتل‌رویال، survival و فضای پادآرمان‌شهری؛ واقعاً ناراحت‌کننده است که خبر لغو توسعه‌ی آن را می‌شنویم.

ما واقعاً و عمیقاً از تمام کمک‌هایی که جامعه‌ی تجربه‌کنندگان به Darwin Project کرده‌اند سپاس‌گزاریم.

ما صدها ایده و پیشنهاد جذاب برای بهبود بازی دریافت کرده‌ایم که نشان می‌دهد شما بسیار در این راه حامی ما بوده‌اید. هر قدر از شما برای عشق و حمایتتان در چهار سال گذشته تشکر کنیم، کافی نیست.

استودیوی Scavengers گفته که قرار است برروی چند پروژه‌ی معرفی نشده‌ی دیگر کار کند. با هم نگاهی داشته باشیم به تریلری که برای معرفی بازی Darwin Project منتشر شده بود:

دریافت ویدیو با کیفیت ۴۸۰P | دریافت ویدیو با کیفیت ۷۲۰P | دریافت ویدیو با کیفیت ۱۰۸۰P

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید