گیفت کارت
گیفت کارت

کابوس‌های کودکی | نقدها و نمرات بازی The Inner Friend منتشر شد

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰

The Inner Friend یکی از بازی‌های کوچک و مستقل جذابی است که به تازگی منتشر شده است. The Inner Friend توسط استودیوی کانادایی پلی‌مایند (PLAYMIND) توسعه یافته است و در ادامه نگاهی به نمرات این بازی خواهیم انداخت.

در کنار بازی‌های AAA که هر ساله منتشر می‌شوند و بازی‌بازها اکثر اوقات خود را صرف تجربه‌ی آن‌ها می‌کنند، عناوین کوچک و مستقلی هم هستند که با ایده‌های جذاب خود، دل بازی‌بازان زیادی را می‌ربایند و هر ساله شاهد تعداد عناوین با کیفیتی در این ژانر هستیم. پلی‌مایند، استودیوی مستقل کانادایی، به تازگی The Inner Friend را منتشر کرده است که انصافا ایده‌ی خوبی دارد. شما در این بازی باید در ناخودآگاه شخصی جست و جو کنید و با وحشت‌ها و کابوس‌های آن‌ها رو در رو شوید. The Inner Friend دارای جلوه‌های بصری بسیار زیبایی است. حرکت و موسیقی جز راه‌های اصلی تعامل بازی‌باز با دنیای The Inner Friend هستند. دنیای The Inner Friend که گاها می‌تواند تاریک و مرموز باشد، نماینده‌ی سورئال خاطرات و وحشت‌های ما است. در ادامه نگاهی به نقدها و نمرات این بازی می‌اندازیم:

Xbox Tavern 8/10

The Inner Friend مرموز، ترسناک، احساسی و چیزی است که به زیر پوست شما نفوذ می‌کند. داستان بازی کاملا قابل درک است، اما به نحوی ارائه شده است که تخیل اغراق‌آمیز یک کودک را به یاد می‌آورد. نحوه حرکت کمی سخت است و بازی خیلی زود تمام می‌شود، اما این تجربه‌ای است که برای مدت زمان قابل توجه‌ای با شما می‌ماند.

COGconnected 7.1/10

در مجموع The Inner Friend با وجود کوتاه بودن، لذت‌بخش است و به شما اجازه‌ی برداشت شخصی از داستانش را می‌دهد. این بازی ارزش پولی که شما می‌پردازید را دارد و تجربه‌ی آن، به خودی خود ارزشمند است. اما پلی‌مایند می‌توانست ایده‌های بازی را بسیار بیشتر بسط دهد. باز هم می‌گویم که بازی به شدت کوتاه است و به پتانسیل کامل نمی‌رسد. در هر حال اگر دوست دارید تا کمی پول خرج کنید و یک تجربه‌ی مرموز و ترسناک داشته باشید، این بازی را خریداری کنید. دوست درون شما از این تصمیم شما خرسند خواهد شد.

TheXboxHub 7/10

این بازی بسیار زیبا طراحی شده است و به طرز شگفت‌انگیزی فضای روانی انسان را می‌شکافد. The Inner Friend با هزارتوهای عجیب و غریب و دنیاهای عجیب‌تر طراحی شده است و وقتی که هیولاها ظاهر می‌شوند، بازی حقیقتا ترسناک می‌شود. بازی زمان بسیار کوتاهی دارد، البته این زمان برای بسیاری عالی است. با این وجود با توجه به قیمت ۱۵ دلاری بازی، این مورد نباید فراموش شود.

Screen Rant 7/10

The Inner Friend علی‌رغم تموم کمبودهایش، یک شاهکار در زمینه‌ی داستان‌سرایی مدرن ترسناک است. به عنوان یک بازی کامل بازی به این سطح نمی‌رسد، اما استفاده‌ی درست بازی از المان‌های وحشت ستودنی است. بازی‌بازان که علاقه‌ی بیشتری به عناوین داستان‌محور و تماتیک دارند، بسیار از The Inner Friend راضی خواهند بود، اما این را نمی‌توان به کسانی گفت که به دنبال گیم‌پلی عمیق هستند. با توجه به اینکه نمی‌توان قیمت ۱۵ دلاری بازی را با زمان کوتاه آن توجیه کرد.

God is a Geek 6/10

The Inner Friend بازی ترسناک قابل قبولی است و با وجود کوتاهی بیش از حد، بازی تنوع کافی برای سرگرم کردن شما را دارد. بازی مشکلات خود را دارد، اما نحوه‌ی جالبی که ترس‌ها را جلوه می‌دهد، آن را به گزینه‌ی مناسبی برای سپری کردن یک بعد از ظهر تبدیل می‌کند.

Everyeye.it 5/10

کسی نمی‌داند که هدف اصلی از ساخت The Inner Friend چه بوده است. در حال حاضر اولین ساخته‌ی استودیوی پلی‌مایند، یک ترکیب شلخته از وحشت روانی نامناسب و مکانیک‌های یک بازی ویدئویی است. بازی سعی می‌کند که یک تجربه‌ی احساسی ارائه دهد، اما در نهایت به عنوان گیجی تبدیل می‌شود که هویت خود را ندارد.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید