شکست یک ایده‌ی جذاب | نقدها و نمرات بازی Journey to the Savage Planet منتشر شد

۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵

Journey to the Savage Planet، اولین ساخته‌ی استودیوی کانادایی و مستقل تایفون استودیوز (Typhoon Studios) است. استودیویی که از کارکنان سابق الکترونیک آرتس (Electronic Arts) و یوبی‌سافت (Ubisoft) تشکیل شده است. این بازی توسط ۵۰۵ گیمز (۵۰۵ Games) منتشر می‌شود و به گفته‌ی سازندگان آن، قرار است تجربه‌ای آرامش‌بخش و به دور از اظطراب را به بازی‌بازان ارائه دهد. از قابلیت‌های جالب این بازی، توانایی انجام آن به صورت کوآپ (Co-op) است که با توجه به ماهیت رنگارنگ و ماجراجویانه‌اش، می‌تواند باعث خلق تجربه‌ای دوستانه و سرگرم‌کننده شود.

این بازی ایده‌ی نسبتا بکری دارد. داستان Journey to the Savage Planet از جایی آغاز می‌شود که شما باید به عنوان تازه‌ترین عضو پایگاه فضایی Kindred Aerospace، یک پایگاه فضایی که خودش را چهارمین پایگاه فضایی برتر می‌داند، به سیاره‌ای ناشناخته به نام AR-Y 26 سفر کنید و با بررسی گیاهان و جانوران آن و همچنین مطالعه‌ی سطح سیاره، مشخص کنید که آیا این سیاره برای حیات انسان مناسب است یا خیر. با این حال، به نظر می‌رسد ایده‌ی بازی آن چنان در اجرا موفق نبوده است. در ادامه برخی از نقدها و نمرات این بازی را بررسی می‌کنیم:

Playstation Lifestyle 9/10

Journey to the Savage Planet به طرز مسخره‌ای بازی جذابی است. مهم نیست چند بار در بازی بمیرم، چه از سر یک هیولا باشد یا اینکه نتوانم به نقطه‌ای قلاب کنم، مدام علاقه دارم تا به بازی برگردم و دوباره تلاش کنم. چه بازی را به صورت تکی و چه به صورت کوآپ تجربه می‌کنید، امیدوارم که از زمان خود در سیاره‌ی AR-Y 26 به اندازه‌ی من لذت ببرید.

Dualshockers 9/10

چیزهای دوست‌داشتنی زیادی در Journey to the Savage Planet وجود دارند، اما مهم‌تر از همه، Journey to the Savage Planet به من یادآوری کرد که چرا بازی‌ها را انجام می‌دهد: برای سرگرم شدن. Journey to the Savage Planet چه در گیم‌پلی و چه در داستان خود، لحظات لذت‌بخش زیادی به همراه دارد. به تایفون استودیوز بابت شروع طوفانی‌شان در سال ۲۰۲۰ آفرین می‌گویم.

Darkstation 9/10

Journey to the Savage Planet احتمالا اولین بازی عالی ۲۰۲۰ است. این بازی زیبا، درگیرکننده، سرگرم‌کننده و خنده‌دار است. از نظر ظاهری، بازی شبیه No Man’s Sky است، از نظر حس و حال، بازی به The Outer Worlds شباهت دارد و طراحی مراحل هم از Metroid Prime قرض گرفته شده‌اند. با وجود تمام این الهامات، نحوه‌ی مخلوط کردن این موارد است که Journey to the Savage Planet را به بازی خاصی تبدیل می‌کند. علی‌رغم اینکه Journey to the Savage Planet چندان رضایت‌بخش به پایان نمی‌رسد، باید برای توصیف آن به کتاب شپرد مراجعه کنیم: مهم نیست به کج می‌روی، بلکه راهی که برای رسیدن به آن طی می‌کنی مهم است.

Game Revolution 8/10

جست و جو هسته‌ی اصلی Journey to the Savage Planet است و تمام بخش‌های دیگر بازی یا این هسته را گسترش می‌دهند یا توسط آن گسترش می‌یابند. این جست و جو در مدت زمان نسبتا کوتاهی انجام می‌شود و مانند سایر بازی‌های این ژانر برای ارائه‌ی یک تجربه‌ی دلچسب، نیازمند چند صد ساعت نیست. علاقه دارم تا بازی‌های تازه‌ی بیشتری مانند این ببینیم. به ازای هر No Man’s Sky، باید یک Journey to the Savage Planet وجود داشته باشد.

Shacknews 8/10

Journey to the Savage Planet باید در ژانری رقابت کند که چندین غول دنیای بازی در آن وجود دارند و با این وجود، این بازی گلیم خود را از آب بیرون می‌کشد. محیط‌‌های بامزه و سیستم حرکت آسان بازی باعث می‌شود تا جست و جو حس رضایت‌بخشی داشته باشد. با وجود اینکه حس شوخ‌طبعی بازی همیشه خنده‌دار نیست، اما همیشه جذاب می‌ماند. اگر بتوانید یک نفر را پیدا کنید تا این بازی را با شما انجام دهد، ساعت‌های سرگرم‌کننده‌ی زیاید را برای خود خریده‌اید.

COGconnected 8/10

Journey to the Savage Planet سیستم جست و جو و اکتشاف بسیار رضایت‌بخشی دارد که در کنار یک حس شوخ‌طبعی اکثرا موفق قرار گرفته است. بازی واضحا از سر عشق ساخته شده است و تنها ایراد آن یک سری موارد صیقل‌نخورده است که در مجموع به تجربه‌ی کلی آن صدمه نمی‌زنند. سیاره‌ی Journey to the Savage Planet حقیقتا وحشی است، اما ریسک جست و جو در آن به پاداشی که در اختیار شما قرار می‌دهد می‌ارزد.

Wccftech 8/10

هر کسی به دنبال تجربه‌ی حسی مانند Metroid Prime است، باید Journey to the Savage Planet را در صدر لیست خرید خود قرار دهد. بازی ایرادات ریزی دارد و سبک کمدی آن ممکن است به مذاق همه خوش نیاید، اما حس ماجراجویانه Metroid را بهتر است هر عنوان دیگری منتقل می‌کند. Journey to the Savage Planet شایسته‌ی توجه شما است.

Twinfinite 7/10

Journey to the Savage Planet در صورتی که بخواهید زمان خالی خود، را خصوصا با توجه به شروع کند سال ۲۰۲۰ پر کنید، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. حس ماجراجویی همیشه شما را به جلو می‌راند، کمدی بازی هر دفعه موفق به خنداندن شما می‌شود و طوری که بازی محتوای خود را ارائه می‌کند، باعث می‌شود تا یک حس جادویی به مخاطب منتقل شود و حس جست و جوی مناطق کشف نشده را قوت می‌بخشد.

Attack of the Fanboy 7/10

Journey to the Savage Planet قطعا شخصیت و جذابیت خاص خود را دارد، اما طبع تکراری جست و جو و سیستم مبارزات نامناسب جلوی آن را از تبدیل شدن به عنوانی حقیقتا عالی می‌گیرند.

IGN 6/10

Journey to the Savage Planet عنوانی با تعداد زیادی ایده‌ی جذاب است و سعی می‌کند یک ژانر اشباع‌شده در بازی‌های ویدئویی را وارد حیطه‌ی جدیدی کند، اما بازی آن قدر شجاع نیست تا به تمام ایده‌های خود پایبند بماند. موارد زیادی در این بازی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید، اما با وجود تمام جاه‌طلبی‌اش، Journey to the Savage Planet در نهایت به ایده‌های تکراری و امتحان‌شده بازمی‌گردد و با در انتها مخاطب را راضی نمی‌کند.

Push Square 6/10

بازی طبعا می‌توانست از جزئیات بهتر بهره ببرد، اما Journey to the Savage Planet در مجموع تجربه‌ی لذت‌بخشی است که شما را در یک جهان عجیب رها می‌کند. این عنوانی است که باید برای جست و جو در محیط‌ها و تعامل با حیات وحش آن انجام دهید. سیستم مبارزات بازی به شدت خوصله سر بر است، شوخی‌های بازی به ندرت خنده‌دار هستند و داستان بازی انگار پس از پایان ساختن آن اضافه شده است. اگر به دنبال یک بازی علمی‌-تخیلی اکشن هستید که شما را راضی کند، این بازی با ارفاق کار راه‌انداز است.

Gamers Heroes 5.5/10

در کل باید گفت Journey to the Savage Planet بیشتر از وحشی بودن، رام و بی‌خاصیت است. این بازی در انجام کارهای خود موفق است، اما متاسفانه کار زیادی انجام نمی‌دهد. این بازی برای کسانی که به دنبال یک ماجراجویی هستند تا حدودی جالب توجه است، اما در مجموع تجربه‌ی جذابی را رقم نمی‌زند.

USgamer 5/10

Journey to the Savage Planet دنیای شگفت‌انگیز و رنگارنگی دارد و به هنگام جست و جوی آن از اعماق قلب خوشحال خواهید شد. ماجراجویی‌های لحظه به لحظه‌ی بازی جذاب هستند، اما سیستم مبازرات بازی اصلا چالش‌برانگیز نیست. موسیقی و سبک ظاهری Journey to the Savage Planet، شخصیت زیادی به آن می‌بخشد، اما پارودی تکراری موجود در داستان بازی در نهایت باعث شکست آن می‌شوند.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

Journey to the Savage Planet هم اکنون برروی پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی موجود است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید