ایراد فنی فایل‌های ذخیره Monster Hunter Word: Iceborne برروی رایانه‌های شخصی باعث پاک شدن خودکار آن‌ها می‌شود

۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

‌نسخه‌ی رایانه‌ی شخصی بسته الحاقی Iceborne بازی Monster Hunter World، روز پیش منتشر شد. با این حال، بازی‌بازانی که بلافاصله پس از عرضه‌ی این بسته به سراغ انجام آن رفتند، فایل‌های ذخیره‌ی خود را پاک شده می‌بینند.

عرضه‌ی Iceborne برروی رایانه‌های شخصی، تا کنون با مشکل عمده‌ای رو‌به‌رو نبوده است. با این حال، برخی بازی‌بازان با یک مشکل بسیار بزرگ دست و پنجه نرم می‌کنند. وقتی این بسته الحاقی را آغاز می‌کنید، بازی شروع به جست و جو برای یک فایل ذخیره می‌کند و بعد از مدتی، پیام “هیچ فایل ذخیره‌ای یافت نشد” را به بازی‌باز می‌دهد. اگر ادامه دهید، بازی بلافاصله فایل ذخیره قبلی شما را پاک می‌کند و آن را با یک فایل جدید جایگزین می‌کند. حتی اگر فایل ذخیره خود را در فضای ابری آپلود کنید، بلافاصله پس از خروج از بازی فایل ذخیره‌ی جدید جایگزین فایل قدیمی می‌شود.

فعلا مشخص نیست چه ایرادی باعث این مشکل شده است. برخی معتقدند مادهای بازی باعث این خطا هستند و برخی می‌گویند این اتفاق تنها در صورتی رخ می‌دهد که مدت زیادی از بازی اصلی دور بوده باشید. چرا که پس از عرضه‌ی بازی اصلی، یک به‌روزرسان با محوریت تغییر فرمت فایل ذخیره‌ی بازی منتشر شد و از آن‌ جایی که بازی قادر به تشخیص فرمت قدیمی نیست، آن را پاک می‌کند که طبعا ایده‌آل نیست.

این مشکل با اینکه کلی نیست، اما به اندازه‌ی کافی جامع بوده که رد آن را در جوامع Reddit و استیم ببینیم. به خصوص با توجه به اینکه پیشروی در Monster Hunter World ابدا آسان نیست. اگر از زمان عرضه‌ی Iceborne هنوز بازی را اجرا نکرده‌اید، بهتر است یک فایل پشتیبان از فایل‌های ذخیره‌تان تهیه کنید. بازی Monster Hunter World معمولا این فایل‌ها را در آدرس Steam\User data\(your steam user ID number)\582010 ذخیره می‌کند. همچنین از تمام فایل‌های موجود در پوشه‌ی savedata_backup نیز یک فایل پشتیبان تهیه کنید.

کپکام (Capcom) هنوز هیچ بیانیه‌ یا اطلاعیه‌ای در مورد یک به‌روزرسان برای رفع این مشکل، منتشر نکرده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید