گیفت کارت
گیفت کارت

استودیوی تایفون به استودیوی سرگرمی و بازی‌های استیدیا ملحق شد

۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵

ظاهراً جنگ بر سر بدست آورن استودیو‌های مستقل به این زودی به پایان نخواهد رسید. شرکت گوگل امروز رسماً تائید کرد که استودیوی تایفون (Typhon) به استودیو‌های سرگرمی‌ و بازی‌های استیدیا ملحق شده است.

با این‌که پلتفرم استیدیا در حال حاضر عناوین انحصاری بزرگی ندارد که بتوانند بازی‌بازان را به سمت پلتفرم گوگل جذب کنند، اما همان‌طور که می‌دانید، مسئولیت ساخت استودیو‌های فرست پارتی این شرکت به خانم جید ریموند (Jade Raymond)، تهیه کننده‌ی باتجربه‌ی شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft)، واگذار شده است. حال به نظر می‌رسد که وی تصمیم گرفته است تا اولین عضو خانواده‌ی استودیو‌های فرست پارتی گوگل را رسماً معرفی کند.

استودیوی تایفون یک توسعه دهنده‌ی مستقل بوده که هم‌اکنون در حال کار برروی بازی Journey to the Savage Planet است. این بازی اولین پروژه‌ی تایفون محسوب می‌شود و قرار است در سال آینده برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی (فروشگاه اپیک گیمز) منتشر شود. البته باید اعلام کنیم که در برنامه‌ی انتشار بازی برروی کنسول‌ها تغییری ایجاد نمی‌شود، اما اضافه شدن به استودیو‌ی گوگل بدین معنی است که این عنوان در نهایت برروی استیدیا نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

پایه‌گذاران تیم تایفون اعضای بسیار بااستعدادی هستند که تجربه‌ی بالایی در ساخت‌ بازی‌های AAA داشته‌اند؛ برای مثال، آقای رید اشنایدر (Reid Schneider) علاوه بر کار برروی چندین عنوان AAA، تهیه کننده‌ی ارشد نسخه‌ی اول Splinter Cell و تهیه کننده‌ی اجرایی Batman: Arkham Knight نیز بوده است. از طرف دیگر، آقای الکس هاچرسون (Alex Hutchinson) نیز به عنوان طراح ارشد برروی بازی‌های The Sims 2 و Spore کار کرده و کارگردان خلاق عناوین Assassin’s Creed III و Far Cry 4 بوده است.

طبق اطلاعات منتشر شده، اعضای تایفون به اولین استودیوی سرگرمی و بازی‌های استیدیا که در شهر مونتریال افتتاح شده است، خواهند پیوست. لازم به ذکر است که این استودیو توسط آقای سباستین پاول (Sébastian Puel) مدیریت می‌شود.

به نظر می‌رسد که گوگل توسعه دهندگان باتجربه‌ای را به تیم خود اضافه کرده است. حال باید دید که این شرکت در آینده چگونه می‌تواند استودیو‌های فرست پارتی خود را گسترش داده و عناوین انحصاری قدرتمندی را برای پلتفرم استیدیا عرضه کند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید