سی دی پراجکت رد نگران تاثیر منفی عرضه‌ی Half Life: Alyx بر Cyberpunk 2077 نیست

۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red) در طی گزارش درآمدی اخیرش گفت که نگران عرضه‌ی تقریبا هم‌زمان Cyberpunk 2077 و Half Life: Alyx نیست.

در جریان آخرین تماسی که سی دی پراجکت رد با سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران خود داشته، میهال ناواکافسکی (Michal Nowakowski)، معاون ارشد توسعه‌ی اقتصادی استودیو، نظرش را در مورد نگرانی‌هایی که درباره‌ی عرضه‌ی نزدیک دو عنوان Cyberpunk 2077 و Half Life: Alyx وجود دارد، بیان کرده است.

خب البته ما رونمایی Half Life را دیده‌ایم و فکر می‌کنم این چیزی بود که همه را غافل‌گیر کرد اما نه به آن صورتی که شما تصور می‌کنید. واقعیت مجازی هنوز بخش بسیار کوچک و ناچیزی از بازار است، یعنی خیلی خیلی کوچک. تنها دلیلی که می‌توانم برای این اقدام ولو (Valve) پیدا کنم این است که آن‌ها تشکیلاتی در زمینه‌ی سخت‌افزار نیز دارند و این مربوط به برنامه‌ی آن‌ها برای آن بخش است.

ناواکافسکی سپس باز هم تاکید می‌کند که واقعیت مجازی بخشی به شدت جزئی از بازار است و به همین دلیل هم سی دی پراجکت رد چندان در مورد آن نگران نیست. او اضافه می‌کند که هرچند Half Life: Alyx ممکن است تاثیر زیادی روی واقعیت مجازی بگذارد اما هنوز یکی دو سال زمان می‌برد تا به موفقیت اقتصادی قابل توجهی دست یابد.

آدام کیچینسکی (Adam Kicinski)، رئیس و یکی از مدیرعامل‌های سی دی پراجکت رد نیز در پاسخ به این سوال که “آیا قصد انتشار عناوین قدیمی خود به صورت واقعیت مجازی را دارید؟”، اظهار داشت:

سوال سختی است اما به خاطر داشته باشید که برای انتشار یک عنوان به صورت واقعیت مجازی، باید آن را دوباره به این منظور طراحی کنید. این موضوع نخست است. غیر از آن، باید بگویم که ما ترجیح می‌دهیم به جای این کار روی چیزهای خارق‌العاده‌ی جدید کار کنیم. البته این همیشه صادق نیست مخصوصا که اخیرا The Witcher 3 را روی سوییچ منتشر کرده‌ایم، اما در کل ترجیحمان این است که به جای کار کردن روی عناوین قدیمی بازی‌های جدیدی عرضه کنیم.

قبلا اعلام کرده بودیم که عنوان Cyberpunk 2077 هم‌اکنون مراحل پایانی ساخت خود را می گذراند و برای انتشار روی پلتفرم رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و سرویس گوگل استیدیا در تاریخ پنجشنبه ۲۸ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ (۱۶ آوریل ۲۰۲۰ میلادی) برنامه‌ریزی شده است. Half Life: Alyx نیز عنوان موردانتظار دیگری است که اخیرا توسط ولو برای انتشار روی پلتفرم‌های واقعیت مجازی در اواخر اسفند ۹۸ یا اوایل فروردین ۹۹ (ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی) معرفی شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید