شایعه: Uncharted 5 در دست ساخت است | احتمال حضور نیتن دریک

۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

شایعاتی مبنی بر ساخت نسخه‌ی پنجم مجموعه‌ی Uncharted بر سر زبان‌ها افتاده است و صداگذار شخصیت اصلی این سری نیز با دامن زدن به آن‌ها، شعله‌ی شایعه‌ها را شعله‌ورتر کرده است.

در سال ۲۰۱۶ بود که چهارمین نسخه از سری محبوب Uncharted منتشر و پرونده‌ی ماجراجویی‌های شخصیت شوخ‌طبع و خوش‌تیپ این سری یعنی نیتن دریک (Natan Drake) را به کلی بست. درست است که برای بسیاری از بازی‌بازان، یک نسخه از این سری بدون حضور نیتن اصلا هیچ معنایی ندارد، ولی بیایید واقع‌گرا بوده و برای نسل بعد از خودمان نیز احترام قائل شویم. اگر بگوییم که دیگر نباید نسخه‌ای از این سری منتشر شود چون نیتن دریک از آن حذف شده است، در حقیقت امکان تجربه‌ی یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تاریخ را از نسل آینده‌ی خودمان می‌گیریم. استودیوی سازنده‌ی Uncharted نیز کاملا به این امر اگاه است و به نظر می‌رسد که برای آینده‌ی این سری، برنامه‌های بسیار در ذهن دارد.

پیش از این نیز شایعه شده بود که یک استودیوی مخفی از شرکت سونی قصد دارد تا ادامه‌دهنده‌ی راه سری Uncharted باشد. نسخه‌ی چهارم این مجموعه، پرونده‌ی نیتن را به عنوان شخصیت اصلی به کلی بست، ولی راه را برای دختر او به عنوان شخصیت اصلی و البته خود نیتن به عنوان شخصیت همراه و به جای سالی (Sully) یا سم (Sam) باز کرد. شایعه‌ها در رابطه با نسخه‌ی پنجم این سری بدون هیچ هدفی، دهن به دهن می‌شد و مشخص نبود که تا چه میزان ممکن است این شایعه‌های حقیقت داشته باشند.

البته امروز، این مبحث وارد مرحله‌ی جدیدی می‌شود؛ چرا که صداگذار شخصیت نیتن دریک، یعنی آقای نولان نورث (Nolan North)، در حساب رسمی توییتر خود بیان کرده است که دوباره حاضر است که به سراغ وسایل کوهنوردی و بالا رفتن از دیوار برود. او این جملات را در جواب سوال کسی که پرسیده بود «کارگردان Uncharted می‌خواهد که نیتن را در نسخه‌ی پنجم ببیند، نظر تو چیست؟» گفته است.

هنوز کاملا مشخص نیست که آیا نسخه‌ی پنجم واقعا در دست ساخت است یا خیر، ولی هرگونه حضور نیتن دریک در این مجموعه، چه به عنوان شخصیت اصلی بازی و چه به عنوان یک شخصیت فرعی و کمکی، می‌تواند برای بسیاری از بازی‌بازان جالب و البته خاطره‌انگیز باشد. نسخه‌ی چهارم این مجموعه در سال ۲۰۱۶ به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه شد. شما می‌توانید نقد و بررسی این بازی را در الماسی درخشان بر تاج پادشاهی ناتی‌داگ | نقد و بررسی Uncharted 4: A Thief’s End مطالعه کنید.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید