گیفت کارت
گیفت کارت

تنها نسخه‌ی اکس‌باکس وان اکس The Outer Worlds شامل بهینه‌سازی‌های بیشتر خواهد بود [به‌روزرسانی]

۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵

ناشر عنوان The Outer Worlds، ساخته‌ی استودیوی آبسیدین اینترتیمنت (Obsidian Entertainment)، اعلام کرد که نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ پرو‌ی بازی، ارتقایی را دریافت نخواهد کرد.

به‌روزرسانی: پس از بحث‌ها و گمانه‌ زنی‌های متعدد در مورد احتمال عدم بهینه سازی بازی The Outer Worlds برای پلی‌استیشن ۴ پرو، شرکت پرایویت دیویژن (Private Division) که وظیفه‌ی انتشار ساخته‌ی آبسیدین را برعهده دارد، بیانیه‌ای رسمی را منتشر کرد و به تمام شایعات پایان داد:

 The Outer Worlds برای هر دو کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو و اکس‌باکس وان اکس بهینه شده است. این عنوان برروی اکس‌باکس وان اکس و رایانه‌های شخصی از بافت‌ و رزولوشن ۴K پشتیبانی کرده و برروی پلی‌استیشن ۴ پرو نیز با استفاده از تکنیک Upsample، رزولوشن را از ۱۴۴۰p به ۴K افزایش می‌دهد. بازی برروی تمام پلتفرم‌ها عالی به نظر می‌رسد و ما به شدت هیجان زده‌ایم که بازی‌بازان می‌توانند آن را در ۲۵ اکتبر تجربه کنند.

خبر اصلی: اگر چه این عنوان نقش‌آفرینی برروی پلتفرم‌های مختلفی عرضه خواهد شد، با این وجود تنها نسخه‌ی اکس‌باکس وان اکس بازی، شامل بهینه‌سازی‌ها و ارتقاهای بیشتری خواهد بود. این موضوعی است که سخنگوی پرایوت دیویژن (Private Division) در مصاحبه‌ای با سایت Windowscentral، بدان اشاره کرده است. طبق اظهارات او، وضوح ۴K تنها بر روی اکس‌باکس وان اکس در دسترس بوده و نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ پروی بازی، هیچ‌گونه ارتقایی در این زمینه دریافت نخواهد کرد.

این موضوع بسیار تعجب‌آور است زیرا معمولا چنین ارتقاهایی را هر دو کنسول اکس‌باکس وان اکس و پلی‌استیشن ۴ پرو دریافت می‌کنند. در بدترین حالت شاید کیفیت این ارتقاها در دو کنسول موردنظر تفاوت‌هایی داشته باشد ولی نه این که یکی از آن‌ها کلا از هرگونه بهینه‌سازی بی‌بهره شود. امیدواریم که حداقل بعد از عرضه‌ی بازی، این ارتقا در قالب یک بهینه‌ساز در پلی‌استیشن ۴ پرو نیز اعمال شوند. طبق لیست مایکروسافت برای عناوین ارتقا یافته‌ی اکس‌باکس وان اکس، The Outer Worlds از وضوح ۴K الترا HD، برروی اکس‌باکس وان اکس پشتیبانی خواهد کرد. تا به این لحظه مشخص نشده است که چه بهبودهای دیگری در این کنسول میان نسلی مایکروسافت اعمال شده است.

استودیوی آبسیدین اینترتیمنت، سال ۲۰۱۸ به مالکیت مایکروسافت درآمد و حال به عنوان یکی از توسعه‌دهندگان فرست پارتی استودیوهای ایکس باکس به شمار می‌رود؛ به همین دلیل عناوین این استودیو شامل اشتراک ایکس باکس گیم پس می‌شوند (هم بر روی کنسول و هم رایانه‌های شخصی).

بازی The Outer Worlds در تاریخ ۳ آبان‌ ماه سال ۱۳۹۸ (۲۵ اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌ باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. قرار است نسخه نینتندو سوییچ بازی نیز بعداً منتشر شود. در ادامه توضیحاتی در خصوص این بازی ذکر شده است:

The Outer Worlds یک عنوان تک نفره، علمی تخیلی و نقش‌آفرینی جدید از آبسیدین و پرایوت دیوایژن است. با گشت و گذار در دورترین نقاط فضا و روبرو شدن با انبوهی از جناح‌های مختلف که همگی سودای قدرت در سر دارند، تبدیل به شخصی خواهید شد که سرنوشت تمامی افراد ساکن در Halcyon را تعیین خواهد کرد. در معادله‌ای طرح‌ریزی شده برای این مستعمره، شما به منزله‌ی متغیری برنامه‌ریزی نشده هستید.

در حالی که بر روی یکی کشتی مهاجرنشین در دورترین لبه از کهکشان، گم شده‌اید، ده‌‌ها سال دیرتر از زمانی که انتظار داشتید بیدار می‌شوید و خود را در میان توطئه‌ای عمیق که تهدید به نابودی مستعمره Halcyon دارد، پیدا می‌کنید. به آینده خوش آمدید.

  • در این عنوان هیجان‌انگیز تک‌نفره، اول شخص و نقش‌آفرینی، می‌توانید هر شخصیتی که دوست دارید را بر اساس تجربه‌هایی که داشته‌اید خلق کنید.
  • گروهی از همراهان را که قابلیت‌هایی منحصر به فرد و ماموریت‌ها، انگیزه‌ها و ایده‌آل‌های مخصوص به خود را دارند، هدایت کنید.
  • سفینه خود را یافته و در شهرک‌ها، ایستگاه‌های فضایی و سایر مناطق متنوع در مستعمره Halcyon، به گشت و گذار بپردازید.
0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید