پشتیبانی از کنسول بازی Ouya قطع می‌گردد

۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

شرکت ریزر (Razer)، طی بیانیه‌ای اعلام کرد به به زودی پشتیبانی از کنسول اندرویدی Ouya را قطع خواهد کرد.

کنسول بازی Ouya در سال ۲۰۱۲ و توسط کمک‌های مردمی تولید و در سال ۲۰۱۳ عرضه گشت. هدف این کنسول بازی، تبدیل تلویزیون‌های خانگی به یک پلتفرم هوشمند اندرویدی با هدف بهره‌مندی از قابلیت‌های سرگرمی این سیستم عامل بود. این کنسول بازی در هفته‌ی اول خود، ۷۰۰۰ واحد و در شش ماه اول عرضه خود، ۸۷۰۰۰۰ واحد فروخت که این میزان، از تعداد فروش کنسول نینتندو وی‌یو طی بازه‌ی زمانی یکسان نیز بیشتر بوده است.

در سال ۲۰۱۵ و در پی بروز مشکلات مالی برای شرکت سازنده‌ی این کنسول‌ بازی محبوب، شرکت ریزر اقدام به خرید این شرکت و همچنین حق تولید و عرضه‌ی کنسول Ouya کرد.

حال و پس از گذشت شش سال از عرضه‌ی این کنسول بازی و با همه‌گیر شدن تلویزیون‌های هوشمند بر پایه‌ی سیستم عامل اندروید و تایزن با قدرت بیشتر و فناوری پیشرفته‌تر، زمان بازنشستگی این کنسول‌‌ بازی نیز فرا رسیده است. شرکت ریزر طی بیانیه‌ای در رابطه با دو کنسول Ouya و Forge TV، اعلام کرد که پشتیبانی از کنسول بازی Ouya تا تاریخ ۴ تیر ۹۸ (۲۵ ژوئن ۲۰۱۹) ادامه خوهد داشت و پس از آن، این دستگاه از شبکه‌ی سرویس دهی خارج خواهد شد. همچنین این شرکت اعلام کرد که کسانی که بازی‌ها و محصولات حوزه‌ی سرگرمی خود را از طریق فروشگاه این کنسول بازی خریداری کرده‌اند، پس از ضرب الاجل مورد نظر، به هیچ یک از محتویات ارائه شده، دسترسی نخواهند داشت. البته بازی‌های دانلود شده برروی این کنسول بازی‌ همچنان در دسترس کاربران باقی خواهد ماند. همچنین بر اساس این اعلامیه، پس از موعد مقرر، اعتبارات درون برنامه‌ای این کنسول بازی، بی‌ارزش تلقی شده و بلا‌ استفاده می‌گردند.

ریزر در حال حاضر، تاریخ دقیقی برای غیرفعال سازی کنسول مشابه خود، یعنی Forge TV اعلام نکرده است اما به نظر می‌رسد این کنسول بازی نیز تا پایان سال جاری از دسترس خارج شود.

شما می‌توانید بیانیه‌ی مورد نظر را از طریق این لینک، در وب‌سایت اختصاصی ریزر مطالعه فرمایید.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید