شرکت تیک تو اینتراکتیو قصد دارد از سرویس استیدیا پشتیبانی کند

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

بازخوردهای کاربران و توسعه دهندگان بازی‌های ویدئویی نسبت به سرویس جدید شرکت گوگل یعنی استیدیا (Stadia) از زمان معرفی کاملا متفاوت بوده است که البته با توجه به جدید بودن این تکنولوژی کاملا طبیعی و قابل پیش‌بینی بود. بسیاری از افراد با سرویس استیدیا با احتیاط و شک و تردید برخورد می‌کنند ولی در این میان، برخی از توسعه دهندگان مانند شرکت تیک تو اینتراکتیو (Take Two Interactive) نسبت به معرفی این سرویس هیجان‌زده هستند.

شرکت تیک تو اخیرا گزارشی از عملکرد خود در جریان سه ماهه‌ی پایانی سال مالی گذشته را منتشر کرد. در جریان این جلسه، در کنار انتشار آمار فروش فوق‌ العاده‌ی دو بازی Red Dead Redemption 2 و Grand Theft Auto 5، شاهد صحبت‌های مدیر ارشد اجرایی این شرکت درباره‌ی سرویس استریم شرکت گوگل نیز بودیم. آقای استروس زلنیک (Strauss Zelnick) که به نظر هیجان‌زده می‌رسید، تایید کرد این شرکت ایده‌ی استریم بازی‌های خود برروی هر دستگاه و در هر مکان را بسیار فوق‌العاده و جذاب می‌داند؛ از این رو، آن‌ها قصد دارند از سرویس استیدیا پشتیبانی کنند.

تصور این ایده که بتوان بدون هیچ محدودیت و بدون وابستگی به یک سخت‌افزار خاص به یک سرویس متصل شد و تمام بازی‌ها را برروی هر دستگاهی آن هم با کیفیت بالا و Latency پایین تجربه کرد، بسیار شگفت‌انگیز و جذاب است؛ البته اگر این موضوع امکان‌پذیر باشد. اعضای تیم گوگل بیان کرده‌اند که این کار شدنی است و این سرویس در زمانی بسیار زودتر از آن‌چه که انتظارش را داریم ارائه می‌شود.

از نظر تئوری، ما می‌خواهیم همان جایی باشیم که کاربران و مشتری‌ها قرار دارند. ما از تکنولوژی‌های جدید پشتیبانی می‌کنیم و به صورت کلی به سرویس‌های استریم بازی ایمان داریم. همان‌طور که می‌دانید، ما باید مدل‌ها و برنامه‌های اقتصادیی داشته باشیم که منطقی به نظر می‌رسند. تا به این لحظه، ما نسبت به این تکنولوژی بسیار خوش‌بین هستیم.

اگرچه در زمان معرفی سرویس جدید شرکت گوگل، از لیست بازی‌های موجود در آن رونمایی نشد ولی به نظر می‌رسد اگر همه چیز خوب پیش برود، می‌توانیم انتظار تجربه‌ی برخی از عناوین شرکت تیک تو را از طریق سرویس استیدیا داشته باشیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید