محتویات به‌روزرسانی ۱٫۴ بازی Stardew Valley مشخص شد

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

عناوین شبیه‌سازی، بازی‌بازان و طرفداران زیادی دارند و شاید یکی از محبوب‌ترین‌های این سبک را بتوان کشاورزی دانست. در این میان بازی Stardew Valley از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که حالت‌های مختلف و طراحی‌های دوست‌داشتنی آن، بازی‌بازان را تا مدت‌ها سرگرم می‌کنند. حال به تازگی استودیوی کانسرند ایپ (Concerned Ape)، گزارش‌هایی از محتویات به‌روزرسانی بعدی این عنوان یعنی به‌روزرسانی ۱٫۴ ارائه داده است.

بازی Stardew Valley در سال ۲۰۱۶ میلادی توسط استودیوی بازی‌‌سازی کانسرند ایپ منتشر شد و در زمانی که انتظارات زیادی از آن وجود نداشت، این بازی توانست نقدهای بسیار عالی و نمرات تحسین کننده‌ای از منتقدان دریافت کند و به سرعت به یکی از بهترین و محبوب‌ترین بازی‌های شبیه سازی تبدیل شود. در واقع اگر همین حالا بخواهید بهترین بازی شبیه ساز در سبک کشاورزی را دریافت کنید، Stardew Valley بهترین گزینه برای شما خواهد بود. همچنین از زمان انتشار بازی تا حالا و با توجه به افزایش چشم گیر تعداد کاربران، به‌روزرسانی‌ها و محتویات مختلفی به دست بازی‌بازان رسیده که این اثر را بیش از پیش لذت بخش‌‌تر می‌کند.

یکی از ویژگی‌ها و آیتم‌های جذاب بازی Stardew Valley، بخش چند نفره‌ی آن است. شما در بخش چند نفره‌ی بازی Stardew Valley قادر خواهید بود تا با دوستان و آشنایانتان بخش‌هایی از زمین بازی را خریداری کنید. پس از خرید زمین، بازی‌بازان با همکاری یکدیگر کار کشاورزی را شروع می‌کنند و قادر هستند تا درآمد حاصله از این صنعت را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. از نکات خیلی جالب بازی Stardew Valley این است که بازی‌بازان قادر هستند تا در طی روند بازی با هم ازدواج کرده و زندگی مشترکی را آغاز کنند.

اضافه شدن بخش چند نفره به بازی، فقط یکی از تغییرات بزرگ این عنوان به حساب نمی‌آید. هنوز اطلاعات سری و مخفی زیادی وجود دارد که در آینده‌ای نه چندان دور مبنی بر تغییرات Stardew Valley منتشر خواهد شد. پس اگر همچنان جزو کسانی هستید که به حالت چند نفره‌ی بازی علاقه‌مند نشده‌اید؛ می‌توانید منتظر تغییرات آینده‌ی این عنوان باشید.

طبق اخبار و گزارش‌های منتشر شده، به‌روزرسانی ۱٫۴ بازی Stardew Valley نقشه‌ی کشاورزی جدیدی تحت عنوان Four Corners را به بازی اضافه می‌کند که یکی از بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها برای تجربه‌ی چند نفره‌ی بازی شناخته می‌شود. نقشه‌ی Four Corners از لحاظ طراحی و چارچوب‌بندی به خوبی تقسیم شده است و به بازی‌بازان و کاربران اجازه می‌دهد تا به هر بخش از نقشه‌ی خود تمایل و علاقه‌ی خاصی داشته باشند. شایان ذکر است که مانند دیگر نقشه‌های بازی، Four Corners نیز از غارها و معدن‌های مشترک برخوردار است. در ضمن اگر از علاقه‌مندان به تجربه‌ی تک نفره‌ی بازی Stardew Valley هستید، این امکان برای شما وجود دارد تا نقشه‌ی Four Corners را به صورت تک نفره نیز بازی کنید.

علاوه بر موضوع ذکر شده، به‌روزرسانی ۱٫۴ یک ویژگی جذاب و منحصر به فرد دیگری را نیز به بخش چند نفره اضافه می‌کند. این ویژگی، سیستم بانکداری و حساب بانکی جداگانه شناخته می‌شود که به بازی‌بازان و کاربران اجازه نمی‌دهد که بدون اطلاع دیگر بازی‌بازان از ذخایر خود بکاهند. به این معنا که پول‌ها و مبالغی که به صورت اشتراکی در اختیار بازی‌بازان قرار دارد، بدون رضایت و اجازه دیگر هم‌تیمی‌ها قادر به استفاده نیستند. همچنین این امکان وجود دارد تا هر یک از بازی‌بازان سهام و مبلغ مربوط به خود را از حساب مشترک کاربران خارج کنند.

استودیوی کانسرند ایپ اعلام کرده است که به‌روزرسانی ۱٫۴ ابتدا برای پلتفرم‌ رایانه‌های شخصی و سپس برای کنسول‌ها و گوشی‌های هوشمند عرضه خواهد شد. بازی Stardew Valley هم‌اکنون برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ویتا، پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، IOS و نینتندو سوییچ در دسترس قرار دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید