اطلاعات جامعی از داستان بازی Star Wars: Jedi Fallen Order منتشر شد

۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۷

به مناسبت رویداد Star Wars Celebration، استودیوی ریسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment) مراسمی را با محوریت جدیدترین ساخته‌ی خود یعنی Star Wars: Jedi Fallen Order برگزار کرده است. این استودیو بالاخره پس از مدت‌ها انتظار اولین تریلر از این بازی را منتشر کرد. در کنار معرفی بازی، تیم سازنده جزییات و اطلاعاتی از داستان و شخصیت اصلی، شرایط جهان بازی و مشکالاتی که قهرمان داستان با آن‌ها روبه‌رو خواهد شد را با هواداران به اشتراک گذاشته است.

براساس اطلاعات منتشر شده در جریان این مراسم، داستان این بازی کمی پس از وقایع Star Wars: Revenge of the Sith جریان دارد. در این زمان، شوالیه‌های Jedi به عنوان خائن معرفی شده و با صدور دستور ۶۶ از سوی امپراتور، این شوالیه‌ها تحت تعقیب قرار گرفته‌اند. شخصیت اصلی داستان یک شوالیه‌ی تحت آموزش (Padawan) است که کال کستیس (Cal Kestis) نام داشته و موفق شده تا از تعقیب سربازان امپراتوری جان سالم به در ببرد. این شوالیه‌ی جوان با هدف تکمیل دوره‌ی آموزشی خود، راهی یک سفر پرماجرا می‌شود. با توجه به شرایط دنیا، کال باید تمام تلاشش را بکند تا توسط سربازان امپراتوری کشته و یا دستگیر نشود. بازیگری شخصیت اصلی به عهده‌ی بازیگر معروف، کمرون موناگان (Cameron Monaghan) واگذار شده است.

شما اولین بار برروی سیاره‌ی Bracca که به گفته‌ی تیم سازنده «یکی از چندین مکان جدید و تازه معرفی شده در این بازی است» آشنا می‌شوید. کال تلاش دارد تا خود را برروی این سیاره از چشم نیروهای امپراتوری مخفی کند. با این حال، او به دلیل استفاده از قدرت مخصوص خود لو رفته و مجبور به فرار می‌شود. به گفته تیم سازنده شما در نقش این شوالیه‌ی جوان با افراد زیادی آشنا می‌شوید که یکی از این افراد یک شخصیت همراه به نام Cere است. براساس اطلاعات منتشر شده، شخصیت‌های شناخته شده‌ی سری Star Wars نیز در این بازی حضور خواهند داشت ولی نامی از آن‌ها برده نشد.

کارگردان بازی، Stig Asmussen در جریان این مراسم بیان کرد:

بسیاری از هواداران سری Star Wars همانند خود ما علاقه‌ی زیادی به دوران تاریک (Dark Times) داشتند. به همین دلیل، ما تصمیم گرفتیم تا به سراغ این دوران رازآلود و خطرناک برویم. اعضای تیم Lucasfilm همکاران بسیار فوق‌العاده‌ای برای ما بودند. آن‌ها به ما کمک کردند تا این دوران که در آن امپراتوری به اوج قدرت خود رسیده و شوالیه‌های Jedi زنده مانده در خفا به سر می‌برند را بیش از پیش توسعه دهیم.

آقای استیو بلنک (Steve Blank) از Lucasfilm در ادامه‌ی صحبت‌های کارگردان بازی بیان کردند:

زمانی که استودیوی ریسپاون با ایده‌ی این بازی به سراغ ما آمد، ما به سرعت از آن استقبال کردیم. یک بازی تک‌نفره با تمرکز برروی بخش داستانی که که در دنیای Star Wars جریان داشته باشد همان چیزی است که مدت‌ها به دنبال آن بودیم. البته ما می‌دانیم که هواداران نیز به شدت مشتاق این بازی هستند. روایت داستان کال به عنوان یک Jedi و وقایع بعد از صدور فرمان ۶۶، فرصت‌های زیادی در بخش گیم‌پلی و داستان برای این شخصیت جدید و گذشته‌ی او را در اختیار ما قرار داده است.

همراهان و دستیاران رباتی همیشه بخش مهمی از سری Star Wars بوده‌اند و به نظر می‌رسد استودیوی ریسپاون این موضوع را فراموش نکرده است. براساس اطلاعات منتشر شده، ربات دستیاری که شما را همراهی می‌کند BD-1 نام خواهد داشت (همان ربات کوچکی که در تصویر این خبر دیده می‌شود).

نقش منفی اصلی داستان به شخصیتی به نام Second Sister واگذار شده است. به گفته‌ی تیم سازنده او یکی از «ماهرترین و خطرناک‌ترین سربازان امپراتوری» بوده و هدفی جز نابودی کال ندارد. این افسر ارشد امپراتوری فرماندهی «گروهی از سربازان ویژه‌ی امپراتوری به نام Purge Troopers که برای کشتن شوالیه‌های Jedi آموزش دیده‌اند» را به عهده دارد.

استودیوی ریسپاون به طور حتم اطلاعات بیشتری از گیم‌پلی و داستان بازی را به زودی با هواداران به اشتراک خواهد گذاشت. به خصوص که دیگر زمان زیادی تا انتشار این بازی باقی نمانده است. در جریان این مراسم، کارگردان بازی رسما تایید کرد که بازی Star Wars Jedi: Fallen Order در تاریخ جمعه ۲۴ آبان ماه سال جاری (۱۵ نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه و  منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید