عرضه‌ی Halo: The Master Chief Collection برای رایانه‌های شخصی رسما تایید شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵

عنوان Halo: The Master Chief Collection به صورت انحصاری برای کنسول ایکس‌باکس وان در پنج سال گذشته عرضه شد. هم اکنون پس از شایعات فراوان، بالاخره عرضه‌ی این عنوان برای پلتفرم رایانه‌های شخصی تایید شد. با ادامه‌ی خبر همراه گیمفا باشید.

هفته‌ی گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که به زودی خبرهای جدیدی درباره‌ی Halo: The Master Chief Collection و آینده‌ی آن به اشتراک خواهد گذاشت. طبق اخبار و شایعات این چند روز، تقریبا همه‌ی کاربران حدس می‌زدند که جریان از چه قرار است و برای حقیقت داشتن این شایعات امیدوار بودند.

امروز مایکروسافت، بلاخره به درخواست چندین و چند ساله‌ی بازی‌بازان پاسخ داد و عرضه‌ی Halo: The Master Chief Collection بر روی رایانه‌های شخصی را رسما تایید کرد. این اولین بار است که سر گذشت شخصیت دوست داشتنی مستر چیف (Master Chief) به طور کامل، مهمان پلتفرم رایانه‌های شخصی است.

استودیوی توسعه دهنده‌ی Halo: The Master Chief Collection، یعنی  ایندستریز ۳۴۳ (۳۴۳ Industries) در این رابطه می‌گوید:

عرضه‌ی تمام نسخه‌های قبلی مجموعه‌ی Halo برای پلتفرم رایانه‌های شخصی یک چالش بسیار بزرگ برای ما است که می‌خواهیم آن را کاملا درست انجام دهیم. به همین ترتیب ما برای ساخت این نسخه، از استودیوهای رافیان (Ruffian) و اسپلش دمیج (Splash Damage) کمک گرفته‌ایم.

نکته‌ی شایان ذکر این است، که هر نسخه از عنوان Halo: The Master Chief Collection به صورت جداگانه در بازه‌ی زمانی مشخصی برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد، این‌ گونه سازندگان اطمینان حاصل می‌کنند که قبل از انتشار نسخه‌ی بعدی، نسخه‌ی قبلی به طور کامل مورد توجه قرار گرفته باشد. کاربران می‌توانند برای خرید Halo: The Master Chief Collection بر روی رایانه‌ی شخصی خود به فروشگاه‌های استیم و مایکروسافت مراجعه و این عنوان را دریافت کنند.

خبر مهم دیگر این است که استودیوی ۳۴۳ بلاخره وعده‌ی اضافه شدن بازی Halo: Reach را در مجموعه‌ی Halo: The Master Chief Collection به کاربران داد. این یک خبر خوشحال کننده برای کاربرانی است که همواره دوست داشتند شاهد بازسازی عنوان Halo: Reach باشند. اگر شما جزو افرادی هستید که به تازگی اشتراک Xbox Game Pass را خریداری کرده‌اید، عنوان Halo: Reach هم اکنون به صورت رایگان در فروشگاه ایکس‌باکس قرار دارد.

مایکروسافت و استودیوی ۳۴۳ هنوز درباره‌ی اینکه ابتدا Halo: Reach به کالکشن اضافه شده و یا ابتدا Halo: The Master Chief Collection برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد اطلاعاتی را به اشتراک نگذاشته‌اند، اما قول داده‌اند که به زودی درباه‌ی همه‌ی این‌ها صحبت خواهند کرد.

عنوان Halo: The Master Chief Collection شامل چهار بازی اصلی مجموعه‌ی Halo است که به صورت بازسازی شده در پنج سال قبل، به صورت انحصاری برای کنسول ایکس‌باکس وان عرضه شد و با واکنش‌های نسبتا خوبی از سوی بازی‌بازان و منتقدان همراه بود. هم اکنون مایکروسافت به دلیل این که قصد دارد دو پلتفرم ایکس‌باکس وان و رایانه‌‌های شخصی را بیش از پیش به یکدیگر نزدیک کند، عرضه‌ی Halo: The Master Chief Collection را برای پلتفرم دیگر تایید کرد. این یک خبر بسیار خوشایند برای کاربرانی است که همیشه نسبت به تجربه‌ی سرگذشت مستر چیف کنجکاو بودند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید