Slightly Mad Studios در حال ساخت یک کنسول رده بالا است

۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۹

در طی خبری بسیار غافلگیر کننده، توسعه دهنده‌ی سری Project CARS یعنی Slightly Mad Studios اعلام کرد که در حال ساخت یک کنسول جدید است. همچنین آقای ایان بل (Ian Bell)، مدیر استودیو، اولین اطلاعات این کنسول را به اشتراک گذاشته است.

این کنسول در حال حاضر «Mad Box» نام دارد و ظاهراً رزلوشن ۴K و نرخ فریم ۶۰ را در بازی‌های واقعیت مجازی ارائه می‌دهد و به طور قابل ملاحظه‌ای استاندار‌د‌ها و سطح انتظارات را بالا خواهد برد.

اما این پایان کار نیست. به نظر می‌رسد که آقای بل و Slightly Mad هدف‌های بلند پروازانه‌ای را برای این کنسول دارند. در طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت Variety، بل تائید کرد آن‌ها قصد دارند کنسول را در دو تا سه سال آینده عرضه کنند. علاوه بر این، وی اعلام کرد که Slightly Mad هم‌اکنون در حال صحبت با شرکت‌های تولید قطعات است. همچنین ما می‌دانیم که این کنسول به صورت جهانی منتشر خواهد شد. در ادامه وی توضیح داد که چندین سرمایه گذار در تامین هزینه‌های عرضه‌ی کنسول جدید به Slightly Mad کمک خواهند کرد و استودیو نیز به توسعه دهندگان انگیزه خواهد داد تا بازی‌های خود را برروی کنسول منتشر کنند؛ اما این استودیو به شکل بی‌ پرده به دنبال کسب بازی‌های انحصاری نخواهد بود. همچنین Slightly Mad یک موتور بازی‌ سازی رایگان را در اختیار بازی‌سازان قرار خواهد داد. نکته‌ی جالب دیگر این است که کنسول Mad Box قیمتی مشابه دیگر کنسول‌های نسل بعد را خواهد داشت. به گفته‌ی بل، در دو سال آینده، این کنسول معادل یک رایانه‌‌ی شخصی خیلی سریع خواهد بود.

همان‌طور که مشاهده کردید، این اهداف بیش از حد بلند پروازانه و در عین حال غیر منطقی هستند؛ مخصوصاً با توجه به بازار فعلی. اما کسی چه می‌داند؟ شاید Slightly Mad بتواند بازار کنسول‌ها را به طور کلی تغییر دهد. نظر شما چیست؟

در راستای این خبر باید اعلام کنیم که بازی Project CARS 3 هم‌اکنون در حال توسعه است.

شما می‌توانید توئیت‌های آقای بل را در ادامه مشاهده کنید.

Mad Box چیست؟ این قوی‌ترین کنسول ساخته شده است… این به معنای واقعی «دیوانه وار» است… شما ۴K می‌خواهید، به دنبال واقعیت مجازی با نرخ فریم ۶۰ هستید؟ آیا شما یک موتور بازی‌ سازی رایگان می‌‌خواهید که بازی‌های خود را برروی آن بسازید؟ شما آن را دارید.

این زمانی «درست» است که کنسول شما بتواند بازی‌ها را با نرخ فریم ۱۲۰ اجرا کند. ما شوخی نمی‌کنیم. این فراتر از نسل بعد است. زمان زیادی است که کنسول‌های جدید به همراه تغییرات کم پذیرفته شده‌اند. وقت آن رسیده است که استاندار‌دها را به طور قابل ملاحظه‌ای بالا ببریم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید