شرکت THQ Nordic دو استودیوی دیگر را خریداری کرده است

۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۰

شرکت THQ Nordic استودیوهای Bugbear Entertainment و Coffee Stain، خالق سری‌های Wreckfest و Goat Simulator را خریداری کرده است.

شرکت THQ Nordic را اکثر بازی‌بازان می‌شناسند. در طول چند ماه گذشته، بارها اسم این ناشر بزرگ را شنیده‌ایم. از اخبار مربوط به بازی مورد انتظار Darksiders 3 گرفته تا خرید آی‌پی‌ها و استودیوهای جدید، این روزهای این شرکت دائما در صدر اخبار دنیای بازی‌های ویدئویی بوده است. کمتر از دو ماه پیش بود که این شرکت اعلام کرد حقوق آی‌پی‌های محبوب و شناخته‌شده‌ای مانند Kingdoms of Amalur: Reckoning و Alone in The Dark را تصاحب کرده است. این شرکت مجددا امروز خبر خرید دو استودیوی جدید را منتشر کرده است. براساس اخبار منتشر شده، استودیوی Coffee Stain، خالق بازی‌های Goat Simulator و Deep Rock Galactic Fame و استودیوی Bugbear Entertainment، خالق سری‌های Wreckfest و Flatout توسط شرکت THQ خریداری شده‌اند.

مدیر ارشد اجرایی شرکت THQ Nordic، آقای Lars Wingefors درباره‌ی خرید استودیوی Coffee Stain گفته است:

ما در حال شکل‌دهی یک ستون مستحکم در زمینه‌ی بازی‌های دیجیتالی هستیم. استودیوی Coffee Stain یک استودیوی پرشوق و توانمند در زمینه‌ی خلق و انتشار بازی‌های بزرگ است. پس از گذشت چندین سال از انتشار آخرین نسخه‌ی از سری‌های Deep Rock Galactic و Staisfactory، شرایط برای عرضه‌ی آن‌ها در بازار فراهم است. من مشتاقانه منتظر همکاری با Anton Westbergh و تیم او در آینده‌ی نزدیک هستم.

آقای Anton Westbergh، مدیر ارشد اجرایی استودیوی Coffee Stain نیز در این باره گفته است:

من شدیدا باور دارم که شرکت THQ Nordic یک خانه‌ی بسیار مناسب برای استودیوی Coffee Stain است. در کنار داشتن سال‌ها تجربه‌ی توسعه و انتشار بازی‌ها، آن‌ها توانایی و اراده‌ی لازم برای پشتیبانی و حمایت از ما را دارند.

آقای Wingefors درباره‌ی خرید استودیوی Bugbear Entertainment نیز گفته است:

ما از سال ۲۰۱۶ با آقای Janne Alanenpaa و تیم ایشان همکاری داشته‌ایم. ما آینده‌ی درخشان و ظرفیت بالایی در سری Wreckfest و دیگر بازی‌های ساخته شده توسط استودیوی Bugbear Entertainment می‌بینیم. آقای Janne Alanenpaa یک شخصیت افسانه‌ای در زمینه‌ی ساخت بازی‌های اکشن مسابقه‌ای است. استودیوی Bugbear توانایی‌های ارزشمندی که در طول تقریبا دو دهه فعالیت به دست آورده است را با خود همراه خواهد داشت. ما از به دست آوردن استودیوی Bugbear بسیار هیجان‌زده هستیم. هدف ما این است که Wreckfest را در کنار یکدیگر به یک سری بزرگ برای THQ Nordic تبدیل کنیم.

یکی از نکات جالبی که در کنار خریدهای پی‌درپی شرکت THQ Nordic وجود دارد، تعداد بازی‌های در دست توسعه‌ی این شرکت است. براساس گزارش مالی منتشر شده در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۸، این شرکت در حال کار برروی ۵۵ بازی است. برخی از این بازی‌ها مانند Darksiders 3، Generation Zero، Desperados 3 و Biomutant پیش از این معرفی شده بودند ولی هنوز اطلاعات جامعی از برخی از این پروژه‌ها به صورت رسمی منتشر نشده است. در حال حاضر ۱۲ استودیوی مختلف تحت نظر شرکت THQ Nordic فعالیت می‌کنند ولی با توجه به سیاست‌های این شرکت، احتمال افزایش این عدد در آینده وجود دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید