بتسدا: احتمال ساخت قسمت سوم Dishonored همچنان وجود دارد

۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰

اوایل سال جاری استودیو بازیسازی آرکین (Arkane Studios) و شرکت بتسدا (Bethesda) رسماً تائید کردند که سری بازی‌های مخفی‌کاری Dishonored برای مدتی «استراحت» خواهد کرد. با این حال، مدتی پیش مشخص شد که «استراحت» این مجموعه به این معنی است که استودیوی آرکین فعلاً برروی دنباله یا نسخه‌‌ای فرعی از آن کار نمی‌کند و برنامه‌ای برای این مجموعه ندارد.

این موضوع خیلی هم جای تعجب ندارد چراکه دو بازی نخست سری Dishonored اگرچه با تحسین منتقدان روبرو شدند، اما در بازار و از نظر فروش اصلاً عملکرد قابل قبولی نداشتند. به همین جهت، به تازگی پیت هاینز (Pete Hines)، مدیر ارشد بخش محصولات و بازاریابی بتسدا به شفاف‌سازی «استراحت» این سری پرداخته است. وی در جریان مصاحبه خود با وب‌سایت مترو ابراز داشت:

ببینید، آرکین دو استودیو دارد و آن‌ها برروی چیزهای جدیدی کار می‌کنند. این تفاوتی با اینکه تاد هاوارد (Todd Howard) بگوید: «من می‌خواهم یک بازی Fallout بسازم و پس از آن و قبل از ساخت The Elder Scrolls 6، عنوان Starfield را خواهم ساخت» ندارد. او هیچگاه نگفت که من دیگر [بازی جدیدی از این سری] نمی‌سازم… مثل اینکه بگوییم «ما اینجا ایده‌ای برای یک چیز دیگر داریم، ما ایده‌ای برای (زمان و شرایط) دیگر داریم».

وی افزود:

ما یک کسب و کار هستیم [و] در تلاشیم تا کسب درآمد کنیم بنابراین باید کارهایی انجام دهیم که هوشمندانه باشد. ما چیزهایی می‌سازیم که فکر می‌کنیم مردم آن را می‌خواهند و موفق خواهند شد. و این تا زمانی که به یک تعال برسد، ادامه خواهد داشت.

ظاهراً منظور هاینز این هست که فعلاً ایده‌ای برای ساخت دنباله جدیدی از سری بازی‌های Dishonored وجود ندارد و این مجموعه فروش قابل قبولی هم ندارد. با این حال، اگر بتسدا ایده‌ی جدیدی برای ساخت قسمت تازه‌ای از این سری داشت، قطعاً شاهد ساخت آن خواهیم بود. اما در حال حاضر استودیوی آرکین برروی چیزهای جدیدی کار می‌کند.

با این وجود، اینک این پرسش مطرح می‌شود که استودیوی آرکین مشغول ساخت چه پروژه‌هایی است؟ آیا شاهد قسمت جدیدی از بازی Prey خواهیم بود؟ مشابه سری Dishonored، بازی Prey نیز فروش زیادی در بازار نداشت و بعید است که با این تفاسیر، شاهد ساخت قسمت جدیدی از آن باشیم. باید دید که استودیوی کاربلد آرکین در حال ساخت چه بازی یا بازی‌هایی است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید