AMD در حال همکاری با سونی و مایکروسافت برای ساخت کنسو‌ل‌های بازی است

۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰

تقریباً به سال‌های پایانی نسل هشتم رسیده‌ایم و اکثر بازی‌بازان منتظر معرفی کنسول‌های جدید شرکت‌های سونی، مایکروسافت و حتی نینتندو هستند. از آن‌جایی که در ساخت یک کنسول بازی، سخت‌افزار حرف اول را می‌زند، طبیعتاً علاقه‌مندان به این پلتفرم‌ها تمایل دارند از قدرت قطعات سخت‌افزاری و شرکت‌های سازنده‌ی آن‌ها مطلع شوند.

در حالی که چندی پیش شایعاتی مبنی بر به‌کارگیری محصولات شرکت AMD برروی پلی‌استیشن بعدی (احتمالاً پلی‌استیشن ۵) منتشر شده بود، اخیراً لیزا سو (Lisa Su)، مدیر عامل این شرکت، در مصاحبه با وب‌سایت CNBC صحبت‌هایی به میان آورده است که تمامی آن شایعات را قوت می‌بخشد. او ضمن اعلام قدردانی از همکاری با سونی و مایکروسافت، به این نکته اشاره کرد که AMD در حال مشارکت با این شرکت‌ها در ساخت کنسول‌های بازی (احتمالاً نسل بعد) است:

ما قدردان همکاری با تمامی مشتریان کلیدی خود هستیم. مایکروسافت قطعاً در بخش ویندوز، پیشرو است. ما با آن‌ها در کنسول‌های بازی همکار هستیم. ما و آن‌ها بسیار نزدیک هستیم و چشم‌انداز مشترکی از آینده‌ی تکنولوژی‌ پردازش ابری داریم.

من فکر می‌کنم چیزی که ما را منحصر بفرد می‌کند، این است که در حال کار با هر دو شرکت سونی و مایکروسافت در زمینه‌ی کنسول‌های بازی هستیم و هر دوی آن‌ها مشخصات محرمانه‌ی مخصوص خود را دارند که ما در ساختشان به آن‌ها کمک می‌کنیم.

این‌طور که از سخنان سو برمی‌آید، احتمالاً وظیفه‌ی ساخت قطعات مهم سخت‌افزاری ایکس‌باکس و پلی‌استیشن بعدی برعهده‌ی شرکت AMD است و حتی امکان دارد اتفاقی که در نسل هشتم برای این کنسول‌ها افتاد و شرکت Nvidia را به‌طور کامل از این زمینه خارج کرد، در نسل نهم نیز به وقوع بپیوندد. به هر صورت تا انتشار اخبار رسمی و معرفی کنسول‌های تازه‌نفس نسل بعد، نمی‌توان در این رابطه از چیزی با اطمینان سخن گفت.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید