گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ورود برای عموم آزاد است | نقد و بررسی بازی The Banner Saga 3

نقد و بررسی
ورود برای عموم آزاد است | نقد و بررسی بازی The Banner Saga 3

مجموعه Banner Saga The که از سال ۲۰۱۴ کار و البته تاریخ خودش را آغاز کرد، حالا در چهارمین سال از حضورش، نسخه سوم سری را منتشر کرده. مجموعه‌ای که خب، واقعاً متفاوت است و مثل باقی بازی‌ها نیست و دقیقاً بخاطر همین است که شما را به تجربه این مجموعه جالب و متفاوت دعوت می‌کنیم. الهام گرفته شده از دنیای وایکینگ‌ها و البته دنیای ذهن سازندگان. حالا چهار سال می‌گذرد و مثل تمام چیزهایی که از آنها چهار سال گذشته، Banner Saga  هم پیشرفت‌های خودش را رقم زده است. پیشرفت‌هایی که همه چیز را از گیم‌پلی گرفته تا موسیقی و جلوه‌های بصری تحت تأثیر داده و البته خلاقیت‌هایی که همیشه در بازی دیده‌ایم و می‌بینیم. با گیمفا و نقد و بررسی این بازی همراه باشید تا جدیدترین تغییرات نسخه سوم این مجموعه دوست داشتنی را بررسی کرده باشیم و البته که آن را بر ترازوی نقد، سبک و سنگین!

The Banner Saga 3 از یک حماسه واقعی می‌گوید؛ چه در دنیای خودش و چه در دنیای بازی‌ها… .

خب، بگذارید برایتان تعریف کنم که این بازی‌ چه ها دارد! یک بازی تاکتیکی و مبارزاتی با مبارزات متفاوت. اما قبل از این، بگذارید به شما گفته باشم که شاید واقعاً در این دوره، خیلی به اینطور بازی‌ها نیاز داشته باشیم. در زمانی که اساسینزها و فیفاها چشم و گوششمان را بسته‌اند، شاید نیازداشته باشیم به بازی‌هایی که تجربه متفاوتی به ما بدهند. حداقل، با وجود اینها، شاید نخواهیم که هر سال، از دیوارهای باستانی یک کشور بالا برویم یا اینکه هر سال با الکس هانتر ببریم و ببریم و ببریم! شاید واقعاً نیاز است تا (حتی اگر برایمان زیاد جالب نبود) به خودمان این فرصت را بدهیم و تنوع را دوست داشته باشیم.
مجموعه The Banner Saga  نیز از همان بازی‌هایی است که به شما می‌گوید، که خیلی خب، هر تصمیمی که شما بگیرید، قطعاً پیامدهای مهمی خواهد داشت. بعد شما هم مثل خیلی‌ها می‌گوید که خسته نباشی ولی ما یک چیز واقعی می‌خواهیم! خسته شدیم از بس فلانی آمد و گفت هر تصمیمی که بگیرید در آینده تأثیر خواهد داشت و بعد دیدیم که خب این دیگر چیست! چرا اتفاق خاصی نمی‌افتد و اینها را که خودمان هم انتظارش را داشتیم! راستش را هم بخواهید، دروغ هم نمی گویند. بازی‌های زیادی هستند که از این قول‌ها می‌دهند اما فقط تعداد کمی سربلند می‌شوند، چون خودشان می‌خواهند. چون برای مخاطبشان ارزش قائل هستند و می‌دانند که دارند چه کار می‌کنند. The Banner Saga هم از همین دسته آثار است. و کاملاً می‌داند که شما چه دوست دارید و دلتان می‌خواهد همه چیز چطور باشد. تصمیم‌های شما قطعاً پیامد‌های متفاوتی خواهد داشت و حداقل تا اینجا، کافی است که بدانید سازندگان ارزش کار را می‌دانند و ارزش شما را هم برخلاف بسیاری از دوستان گلمان در کمپانی‌های معروف می‌دانند. این از نکات بسیار خوب بازی است. شما باید حواستان به همه چیز باشد؛ هر قدمی که برمی‌دارید، هر پلکی که می‌زنید! چرا که بعدها جوابش را در خودِ بازی خواهید گرفت. البته اگر هم انصافی این وسط باشد، باید بگویم که اوضاع اینطور بازی‌ها آنقدرها هم بد نیست! بازی‌های بسیار خوبی با همین وعده وارد میدان شدند و کارشان هم عالی بود و همه لذت بردیم. اینچنین ایده‌هایی بدون شک بازی‌ها را به مرحله دیگری می‌برند و آنها را واقعی‌تر و جذاب‌تر از قبل نشان می‌دهند. مثل همان ارتباطی که بیشتر ما، با مکس در Life Is Strange  برقرار کردیم و از او شخصیتی ماندگار ساختیم.

هر تصمیمی که بگیرید، بازی جوابش را یک گوشه نگه می‌دارد!

خب من در مقاله قبلی، خیلی فضا را با موسیقی و خوانندگان و این حرف‌ها قاطی کردم! پس بگذارید ایندفعه هم بحث موسیقی را پیش بکشیم. خب اگر خیلی رک بخواهم صحبت کنم، کلاً در تمام سری The Banner Saga  موسیقی کارش را عالی انجام می‌دهند. موسیقی هر سه نسخه حساب‌شده و قوی وارد شده و واقعاً شاید حتی کسی را پیدا نکنید که به شما بگوید موسیقی بازی بد است! آن طرف هم اگر نگاه کنیم، موسیقی در بازی، حرف‌های زیادی، با توجه به تم کار و داستان الهام گرفته شده از نوردیک دارد. Stoic کارش را اینجا هم درست انجام داده و فارغ از باقی خلاقیت‌ها، موسیقی بازی هم در سطحی است که باید باشد. من در همه این مدت، کلی چیز را به هافبک‌های دفاعی تشبیه کردم! یعنی شاید خودتان هم کمی بگردید پیدایشان کنید. خب حالا بازهم اینکار را می‌کنم و می‌گویم که موسیقی هم در بازی خیلی شبیه به هافبک دفاعی است! یعنی اینکه شاید زیاد جلوه ندهد و خودش را زرین نشان ندهد، اما واقعاً نقش بزرگی دارد و اگر حذفش کنیم، یک جای کار همیشه خراب می‌شود. حالا اگر بخواهم شورش را هم دربیاورم، باید بگویم که موسیقی به کلی، در زندگی عادی هم نقش هافبک دفاعی را دارد! حداقل من یکی نمی‌توانم زندگی را بدون موسیقی تحمل کنم حالا هرطور می‌خواهد باشد! نمی‌توانم فیلمی را بدون موسیقی ببینم و نمی‌توانم فیفا را بدون گوش دادن به موسیقی‌های زیبایش بازی کنم.

شاید بازی‌های کمی پیدا کنید که موقع تجربه، حس خوبی هم به شما بدهند اما TBS 3 دقیقاً از همین نوع است!

درمورد گرافیک و طراحی هنری حرف بزنیم! واقعاً کمتر اینچنین بازی‌هایی را دیده بودیم. جلوه‌های بصری بازی در یک کلام خیلی زیبا هستند و البته طراحی محیط و هنری که در بازی به خرج داده‌اند بی‌نظیر است. دقیقاً مثل نقاشی‌های هنرمندانه و شاهکار! این طراحی‌های زیبا که در طول این چهارسال حیات سری همیشه بودند، به ندرت ممکن است شما را از بازی زده کنند. البته فقط این طراحی‌ها نیستند که بازی را از خستگی نجات می‌دهند و کلیت بازی خودش را از این چاه نجات می‌دهد. گیم‌پلی و طراحی نحوه مبارزات و قهرمانان بازی، همه و همه مهم و عالی هستند. مبارزات نوبتی، آن هم با قهرمانانی که هرکدام قابلیت‌های خودشان را دارند، با خلاقیت‌های خاص خودش بی‌نظیر است و بازی، دقیقاً مانند یک مبارزه بزرگ و سنگین میان دو سپاه است. و این مبارزه آنقدر میان شخصیت‌های بازی ادامه پیدا می‌کند تا بالاخره هربار سخت‌تر بشود و اعضای هر دو تیم کمتر و در کنار همه اینها، کلی انتخاب‎‌های سخت و دشوار و عجیب روبروی شما قرار می‌گیرند. بازی در موقعیت‌های مناسب، اجازه فعالیت‌های متفاوت را به شما می‌دهد  و ممکن است در ابتدا خیلی کار را آسان بگیرید، اما قطعاً پس از گذشتن چند ساعت، تازه مصیبت شروع می‌شود و باید تاکتیک‌های خاص خودتان را داشته باشید. هرچقدر که سلامتی قهرمانی کمتر باشد، قدرت او نیز کمتر و کمتر می‌شود. شما باید همه چیز را در نظر داشته باشید. چه زمانی حمله کنید و چه زمانی حمله نکنید و به چه کسی حمله کنید و چطور از زمان به خوبی استفاده کنید.

 

حتی شرایط محیط هم تاثیرات مهمی در روند مبارزات می‌گذارد.

حتی محیط هم در این قسمت مؤثر است و ذوب شدن قطعات یخ و انفجارها در بازی تاثیر دارد. شما در چینش گروهتان هم مسئول هستید و این چینش، در بازی تأثیر دارد. ساعات اولیه اگرچه به توضیح و شرح نکته‌های مهم و قهرمانان بازی می‌پردازد، اما واقعاً برای شخصی که تجربه‌ای نداشته از یک طرف گیج کننده و از طرفی دیگر خسته کننده خواهد بود. اگر هم از قبل نسخه‌های اول و دوم را تجربه کرده‌اید که اوضاع بدتر از این هم می‌شود. حالا برگردیم به همان بحث انتخاب و نتایج بازی‌ها. شاید یادتان باشد که بازی کاملاً بر اساس انتخاب‌های شما به شما جواب پس می‌داد. اما این مسئله، در The Banner Saga  واقعاً شگفت آور است! برای درک بیشتر این موضوع بگذارید نکته‌ای را بگویم: در نسخه اول اگر یادتان باشد، شخصیتی با نام Egil  وجود داشت که شاید بتوان گفت اصلاً نقش خیلی خاصی در داستان بازی نداشت و چه او را زنده نگه می‌داشتید و چه نه، واقعاً صورت مسئله را تغییر نمی‌دهید. اما در نسخه دوم شاهد بودیم که اگر در نسخه اول، او را زنده نگه می‌داشتید، می‌توانستید در نسخه دوم نیز از او استفاده کنید!
خب، داستان بازی، به مانند خیلی از داستان‌های دیگر، بازهم مسائلی مانند خیر و شر را در جریان قرار می‌دهند اما اتفاق خوب این است که ایندفعه، داستان بازی از گنجی مانند نوردیک الهام گرفته شده. تاریکی آمده است تا همه دنیا را فرا گیرد و قبایل مختلف مجبور می‌شوند تا برای بقا تلاش کنند و بر سر قدرت بجنگند، این جنگ‌ها، سبب شروع موج‌های جدیدی از مبارزات بین قدرت‌های بزرگ می‌شوند و البته که تصمیمات شده هم در این بین بسیار حیاتی و مهم هستند.

خیلی صادقانه می‌گویم، مثلش را پیدا نمی‌کنید!

اگر شما از طرفداران همیشگی این مجموعه هستید، مطمئناً از تجربه نسخه سوم هم لذت وصف‌ناشدنی و خاصی می‌برید. The Banner Saga 3 یک عنوان زیبا و تکرارناشدنی درست مثل نسخه‌های قبلی است و قطعا تجربه خیلی خیلی ارزشمند و متفاوتی را تقدیم شما می‌کند و مشکلات بازی، اصلا در حدی نیستند که بخواهید بخاطرشان، به کلی از تجربه عنوان صرف‌نظر کنید. TBS 3 از آن دست بازی‌هایی است که مثلش را پیدا نخواهید کرد و البته که ورود برای عموم آزاد است!

12345678910(11 رای, میانگین آرا 6٫91 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. afshin95 گفت:

  من از این جور بازیا که حرکتتو محدود میکنه و سیستم مبارزه اییش این جوریه بدم میاد
  به نظر من این اثر بدرد سطل اشغال میخوره البته نظر من نظر شما رو نمیدونم
  بازی باید هیجانی باشه اکشن اخر خشونت
  بزن بکش باشه ادم حال کنه مثل بازی نفرت بازی بزرگسالان
  بسته الحاقیش اومد
  اخر خوشونت پیشنهاد میکنم بازی کنید

  5Thumb up 73Thumb down
  • hosein_ghazali گفت:

   یعنی شما کیفیت و ارزش یک بازی رو بر اساس میزان خشونتی که داره می‌سنجید؟

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 49Thumb up 6Thumb down
   • afshin95 گفت:

    اره هرکی یه جور بازی دوست داره من با این بازی کوک نیستم
    از نظر من بازی باید خوشونت امیز باشه
    و باحال
    مثل بازی witcher3 یا بازی جدید نفرت که جنجال به پا کرد
    چون بازی مثل لباس پوشیدن سلیقه ایی
    امروز هرچی بازیا میرن جلو تر ناجور تر میشن البته غیر از نقاط ضعف نقاط قوت هم دارن
    من خودم به شخصه وقتی پوستر بازیو دیدم داخل یه سایت دیگه گفتم بازی باحالی
    ولی از سیستم بازی بدم میاد باهام سازگار نیست
    ممنون همین پایان
    موفق باشید تا دیدار بعدی

    4Thumb up 31Thumb down
    • kinghr گفت:

     میگی بازی سلیقه ایه حرفت درست.این به سلیقه ت نمی خوره اینم درست.
     ولی توی بی فرهنگم حق نداری به این بازی که سلیقه خیلیای دیگه ست توهین کنی.واقعا بعضیا تناقض رو تو کامنتای خودشون نمیبینن؟یا واقعا نمی فهمن چی میگن؟اگه سلیقه رو اهمیت میدی پس به سلیقه بقیه احترام بزار
     البته اینجور بازیا مغز وفکر میخوان که خیلیا ندارن نه فقط فشردن مکرر دکمه های گیم پد
     بابت نقد ممنون آقای غزالی

     9Thumb up 4Thumb down
    • hosein_ghazali گفت:

     سلیقه خیلی مهمه باشه قبول! مثلا شما می‌گید من از سری مس افکت خوشم نمیاد چون زیاد به بازی‌های زمان آینده و این حرفا علاقه ندارم، ما هم میگیم خیلی خب، به جاش آنچارتد و اساسینز کرید … بازی کن! ولی واقعاً من نمی‌پذیرم اگر به بهانه سلیقه، ارزش گذاری‌های اشتباه داشته باشید! البته خب این از سبک و صدهزار البته از “سطح” تفکر شما میاد و خب نمیشه در این زمینه بحث کرد. خشونت هم خوبه ولی وقتی بگید من دوست دارم! نه وقتی بگید من بازی ها رو بر اساس میزان خشونتشون می سنجم و چون MK میزان خشونتش به سقف می رسه، میشه بهترین بازی تاریخ! قطعاً دیدگاه شما رو بنده قبول ندارم. خب یک سری چیزها واقعاً مشخصه! مثل این می مونه که بگید من عاشق فلان خواننده هستم در صورتی که می‌دونیم اون خواننده جز چرت و پرت چیز خاصی نمی خونه و بگید خب این “سلیقه” منه! ولی در واقع این سبک تفکر و گاهاً “سطح” تفکر شما رو می رسونه که چه محصولی رو می‌پسندید و چی به خورد گوش و چشمتون می‌دید. به بهانه سلیقه نمیشه ارزش‌گذاری‌های اشتباه داشت و می‌تونیم بیشتر صحبت کنیم.
     هرچند شما کاملاً مختار هستید که چی بازی کنید و هیچ زوری نیست. من فقط گفتم دیدگاه شما رو نمی‌پذیرم و می‌تونید مخالفت کنید.

     6Thumb up 1Thumb down
   • afshin95 گفت:

    تو ایران هیچ وقت نماید
    گیمرا طلف شدن
    این برا خارجیاست
    ما باید درس بخونیم بعدشم بریم سربازی بعدشم بیکار
    منظورم شرکت خارجی هست که گیمرارو حمایت میکنه هی
    اخه منم گیمرم ما گیمریم
    چرا باید طلف شیم از ایران فقط یه گیمر رفته خارج
    داخل گروه لهستان الان دارن کانتر تمرین میکنن
    به هرکی تو ایران بگی باید کانتر تمرین کنم میگن بیکاری
    سیم کامپیتر رفت تو کمد برو درستو بخون نبینم گیم بزنی
    گیم تو ایران مرده
    هیچ کس به گیم اهمیت نمیده
    طرف با باباش و مامانش استریم میزاره
    بابا گیمر مادر خدای گیم
    حالا مامیایم بازی نصب کنیم اونم همش کرکی
    خراب
    سیستم خراب
    قیمت رو به افزایش ثانیه به ثانیه
    نت ضعیف گرون
    اصلا هم شبکه ایی نیست گیم پخش کنه
    همسشششششش کنکور
    اخرشم یه جاده به سویی یه پل خراب
    گیمری شغللللللل میفهمی تو کشور های دیگه اینجا
    به گیمرا توهین میکننن
    اهههههههههههههههههههههههههههههههه Pain Pain Pain Pain Pain

    7Thumb up 9Thumb down
  • mohireza گفت:

   کاملا موافقم به هر حال همونقدر که بازیکنایی که از مغزشون استفاده میکنن مورد نیاز صنعت گیم هستن، به بازیکنایی که فشار دادن پیاپی انگشتشون رو بیشتر از فشار دادن مغزشون دوست دارن هم نیاز داریم

   9Thumb up 0Thumb down
  • saeedgreat گفت:

   بازی سلیقه ایه هست درست ولی بیای بگی این بازی بدرد سطل اشغال میخوره و بدرد نمیخوره دیگه داری به سلیقه ی دیگران توهین میکنی.این بازیا درسته اکشن ندارن ولی مبارزات فکری عالی و سیستم انتخاب و‌داستان جذابی دارن که همینا کلی ارزش داره و طرفدارای خاص خودشو‌ داره.

   4Thumb up 1Thumb down
 2. afshin95 گفت:

  تنها راهی که یه بازی واقعا عالی بشه
  میزان خوشونت بازی این بازیو میتونین
  از سایت های دانلود بازی دانلود کنید
  البته بازیو بعد داخل سایت خودم میزارم
  بیایین نصب کنید عالی
  جوری محو بازی میشی که ازش دست نمیکشی
  اسمشم نفرت بهترین بازی جهان
  و باید بگم این بازی به بچه ها
  توصیه نمیشه چون شب خوابشون نمیبره
  هم اکنون بازیو دانلود کنید ۲ تا پارت بیشتر نیست
  با بسته الحاقی و بقیه چیزاش

  0Thumb up 37Thumb down
 3. گفت:

  جناب غزالی صبحتون بخیر و خسته نباشید…
  جناب این بازی انحصاری pc هستش یا خیر؟

  9Thumb up 8Thumb down
 4. saeedrahimi گفت:

  جناب غزالی ممنون برا مقالهای انصافا با کیفیت و از رو تجربتون
  بخاطر بیماریم نبودم برا هزارویک شب نظر بذارم یونیتی میتونست داستان حماسی تری داشته باشه خب چون زیاد این سبک رو بازی نمیکنم چیز دیگه ای نمیگم
  این نقد رو هم خوندم ولی چون بازی نکردم هیچ نظری رو بازی ندارم ولی مقاله مثل همیشه با کیفیت و عالی

  7Thumb up 2Thumb down
 5. گفت:

  سبک گرافیکی جذابی ذاره اما از سبک بازیش خوشم نمیاد. اگه یک بازی اکشن با این سبک گرافیکی بسازن جالب به نظر میاد.

  8Thumb up 1Thumb down
 6. afshin95 گفت:

  میخام با
  شات گان مغز سازنده بازیو
  بپوکونم
  Soldier Zombie Killer Zombie Killer Zombie Killer Zombie Killer Zombie Killer Zombie Killer Zombie Killer

  3Thumb up 22Thumb down
 7. عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت استاد بزرگوار،حسین غزالی.
  به نظر من،که دو نسخۀ اول را بازی کرده‌ام؛این بازی،یک تجربۀ ناب و عالی را به گیمر می‌دهد و از این موارد میتوان به،Black Guards اشاره کرد.دوستانی که این بازی را تجربه نکرده‌اند،باید حتماً تجربه کنند؛زیرا در تمام موارد،شاهکار است.
  در مورد دوستانی که،می‌گویند،بازی باید خشن باشد و هیجانی باشد؛من چند نکته‌ای را عارض میشوم.کسانی که این حرف‌هارا میزنند،اصلاً گیمر نیستند و گیم را در چهار چوبۀ گیم‌پلی و دیزاین محدود میکنند و به بخش داستان اهمیتی نمیدهند.گیمر واقعی،کسی است که تمام سبک‌های موجود را تجربه کند و بدون در نظر گرفتن تعصبات،آن را منقود نماید. Cool
  بازهم از حسین غزالی تشکر میکنم.حالا حسین جان ببخش زیر پستت،یکم بی‌مورد حرف زدم. Big Frown Worship

  اسم بندۀ حقیر:آرش Grin

  4Thumb up 3Thumb down
 8. HamiDecaYZ7 گفت:

  سلام سلام سلام
  به شدت منتظر نقد گیمفا از این بازی بودم و بالاخره به حاجتم رسیدم، تشکر از آقای غزالی
  من عاشق سبک استراتژیک مخصوصا از نوع نوبتیش هستم و راستش چون نسخه های قبلی این سری رو تجربه نکردم شک داشتم که آیا کیفیت گیم پلی بازی مثل سری xcom تو سبک tbs که عاشقش هستم، هست یا نه که با این نقد قانع شدم امتحان کردنش ضرری نداره، تو این دوره زمونه که نمیشه یه بازیو چشم بسته خرید با این قیمتا
  ممنون بابت نقد

  2Thumb up 4Thumb down
 9. AliRastegar گفت:

  اگر این بازی سبکش مثل الدر اسکرولز و ویچر بود میتونست موفقیت بیشتری کسب کنه…همچنین بنظرم گرافیکش که یک حالت انیمیشنی داره خیلی جزابش کرده….

  0Thumb up 8Thumb down
 10. A.A ps گفت:

  سگا دیگه قدیمی شد….. کیا این بازی ها رو بازی میکنن آخه؟؟؟؟؟ No

  0Thumb up 14Thumb down
 11. pouinky گفت:

  خسته نباشید به آقای غزالی بابت مقاله ی مثل همیشه خوبشون راجع به یکی از بهترین -و سخت ترین- گیم های نوبتی چندسال اخیر که اتمسفرش فوق العاده جذاب، نو و شگفت آور بود.

  1Thumb up 0Thumb down
 12. m0hammad.299 گفت:

  سلام اقای غزالی ممنون بابت نقد.
  فکر میکردم تنها من شیفته ی این بازی شدم تقریبا میتونم بگم این بازی به اندازه ی بازی چایلد او لایت روی من تاثیر گذاشت و منو بیشتر شیفته ی این سبک بازی کرد.دو قسمت اول من رو از لحاظ داستان و گیمپلی به شدت درگیر کردن سبک گرافیکی خاص خودش هم که دیگه حرفی برای گفتن نمیزاره.این بازی برای من شاهکاره هر چقدر هم بعضی از دوستان درمورد این بازی شعر بسرایند برای خودشون.بازم ممنون بابت نقد. Rose

  2Thumb up 0Thumb down
 13. hosein_ghazali گفت:

  دوستان شرمنده امروز نتونستم به موقع به همه جواب بدم ولی خب دیر هم نشده Smile

  1Thumb up 0Thumb down
 14. omidcraft گفت:

  جناب اقای afshin95.من واقعا فاز شما رو درک نمیکنم.شما اول میای میگی این بازی به درد سطل اشغال میخوره و من بدم میاد و بارها نظرتونو تکرار کردین بعد هم میگید “من فقط نظر شخصیمو گفتم”خب اگه شخصی بود که اصلا اشتباه کردی نشرش دادی.و دوم دیدی بقیه باهات مخالفن هی نیا و تکرار نکن شما فقط به تعداد دیسلایک های کامنت هات نگاه کن.بعد هم میگید برای بازی بسته الحاقی اخر خشونت بیاد پیشنهاد میکنم بازی کنید.عمرا همچین بسته ای بیاد برای بازی و ما به پیشنهاد شما اصلا نیازی نداریم.البته از شخصی که از بازی مریض hatred لذت میبره انتظار دیگه ای نمیره که از جمله عوارضش فشار روانی به شدت منفی هست که با خوندن نظراتتون کاملا مشخصه تو همچین استرسی قرار دارید

  3Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت