گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

تحلیل فنی | بررسی عملکرد Assassin’s Creed: Origins روی پلی‌استیشن۴‌پرو، ایکس‌باکس‌وان‌ایکس و رایانه‌های شخصی

تحلیل فنی | بررسی عملکرد Assassin’s Creed: Origins روی پلی‌استیشن۴‌پرو، ایکس‌باکس‌وان‌ایکس و رایانه‌های شخصی

مقایسه فنی و گرافیکی و بررسی فنی بازی‌های مختلف برروی پلتفرم های گوناگون، همیشه جذابیت خاصی برای بازی‌بازان دارد. بررسی عملکرد بازی ها و چگونگی اجرای آن ها برروی پلتفرم های مختلف، نه تنها باعث می‌شود تا جزئیات منحصر به فردی را کشف کنیم، بلکه می‌توانیم با آگاهی فنی بیشتری به تجربه بازی مورد نظر بپردازیم. با قسمتی جدید از سری تحلیل فنی با گیمفا همراه باشید.

سری محبوب و پر طرفدار Assassin’s Creed پس از یک سال غیبت بازگشته تا به روز‌های خوب گذشته برگردد و نام خود را بار دیگر بر سر زبان ها بیندازد. شاید این سری کار خود را در نسل هشتم کنسول‌ها با نسخه Black Flag آغاز کرد و نوید نسلی فوق‌العاده را می‌داد، اما نسخه سال بعد، یعنی Assassin’s Creed: Unity پر بود از مشکلات فنی و نسخه سال ۲۰۱۵ نیز که Syndicate نام داشت، رنگ و بویی از اصالت سری به خود ندیده بود. حال، یوبی‌سافت پس از گذشت ۲ سال از عرضه Syndicate، نسخه جدیدی از سری را با نام Assassin’s Creed: Origins عرضه کرده که بازی‌بازان را به دوران مصر باستان می‌برد. Assassin’s Creed: Origins را به جرئت می‌توان نسبت به نسخه‌های پیشین سری یک جهش و گام رو به جلو دانست زیرا نه تنها بازی تغییرات بسیاری به خود دیده است، بلکه این تغییرات در آخر نتیجه مثبت و راضی کننده‌ای را تحویل داده‌اند.

اما در این مطلب به هیچ عنوان قصد نداریم تا بازی جدید یوبی‌سافت را از نظر داستان یا گیم‌پلی مورد قضاوت قرار دهیم و هدفمان، بررسی فنی و بصری بازی روی جدید ترین و به‌روزترین پلتفرم‌های حال حاضر صنعت بازی‌های ویدیویی، یعنی پلی‌استیشن ۴ پرو، ایکس‌باکس وان ایکس و البته رایانه‌های شخصی است.

پیش از این که به صورت دقیق به سراغ بررسی فنی بازی Assassin’s Creed: Origins بپردازیم، این نکته مهم را یادآور می‌شوم که نوع معماری و ساخت و ساز نقشه‌ها در این عنوان نسبت به عناوین پیشین مانند Unity و Syndicate کاملا متفاوت است. در عناوین گذشته با شهر هایی پر از ساختمان و سازه‌ طرف بودیم که با استفاده موتوری که از آن استفاده می‌شد، کنار به کنار هم قرار می‌گرفتند اما در Assassin’s Creed: Origins این شهر ها جای خود را به محیط های بیابانی و کوهستانی مصر داده‌اند که از نظر پردازشی، رنگ پردازی و حتی نوع اشکال هندسی نیز تفاوت های عمده‌ای با هم دارند.

بازی روی پلتفرم‌های بررسی شده واقعا زیباست و هر چشم و انداز از آن ارزش تماشای عمیق و با دقت دارد.

Assassin’s Creed: Origins حقیقتا برروی پلتفرم های پلی‌استیشن ۴‌ پرو، ایکس‌باکس‌ وان‌ یکس و رایانه‌های شخصی بسیار زیبا و با شکوه به نظر می‌رسد و جست و جو و کاوش در مصر را به شدت لذت بخش می‌سازد. بیایید کمی دقیق تر شویم؛ Assassin’s Creed: Origins روی هر دو کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس از رزولوشن پویا یا داینامیک بهره می‌برد و البته از تکنیک Checkerboard نیز در این نسخه ها استفاده شده است. رزولوشن نسخه پرو از حداقل ۱۴۴۰p آغاز می‌شود و در بهترین حالت ممکن به ۱۵۸۴p می‌رسد. این عدد به نسبت سخت افزار پلی‌استیشن ۴ پرو بد به نظر نمی‌رسد و یک جهش قابل قبول و راضی کننده نسبت به نسخه پلی‌استیشن ۴ استاندارد را شاهد هستیم. این قضیه در نسخه ایکس‌باکس وان ایکس فراتر نیز پیش می‌رود؛ Assassin’s Creed: Origins روی کنسول میان نسلی جدید شرکت مایکروسافت با حداقل رزولوشن ۱۷۰۰p اجرا می‌شود و در بهترین حالت ممکن حتی به ۲۰۶۰p نیز می‌رسد که تقریبا همان ۴K واقعی به حساب می‌آید. اگر دو نسخه وان ایکس و رایانه های شخصی را روی یک نمایشگر ۴K تجربه کنید و دوربین در حال حرکت باشد، تقریبا به هیچ وجه نمی‌توان تفاوت های این دو نسخه را بازگو کرد و بازی فوق‌العاده به نظر می‌رسد. رزولوشن اجرایی وان ایکس در مقایسه با پرو تقریبا دو برابر شده و باز هم پیشرفت راضی کننده ای را در این زمینه شاهد هستیم.

همان طور که مشاهده می‌کنید، تفاوت بزرگ و قابل تشخیصی در نسخه‌های پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس وجود ندارد؛ البته اگر کیفیت سایه‌ها را فاکتور بگیریم.

یکی از ویژگی های فنی بازی Assassin’s Creed: Origins، استفاده فوق‌العاده سازندگان از فناوری Anti Aliasing است؛ حداقل در نسخه های مورد بررسی‌مان می‌توانیم بگوییم که هیچکدام از لبه‌ها و کناره های اشیا و ساختمان ها حتی مقداری بی کیفیت نیستند و مناظر و چشم اندازها را به شدت زیبا کرده‌اند. شاید در نسخه رایانه‌های شخصی از Multisampling حرفه ای تر و همه جانبه تری استفاده شده باشد اما به هیچ عنوان نمی‌توانیم مقایسه نسخه‌های کنسولی و رایانه های شخصی را با فاصله در نظر بگیریم. یکی از موارد مهمی که فاصله تفاوت را بین سه نسخه مورد بررسی نشان می‌دهد، کیفیت یا رزولوشن سایه‌ها و همچنین تکنیک Ambient occlusion است؛ کیفیت سایه‌ها در نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو به وضوح در بهترین حالت خود قرار ندارد و نسبت به دیگر نسخه ها، تیز و شفاف نیست. در نسخه ایکس‌باکس وان ایکس این سایه ها بسیار تمیز تر و دقیق تر به نظر می‌رسند و فاصله با سایه‌های نسخه رایانه های شخصی به مقدار بسیار کمی می‌رسد. در زمینه تکنیک Ambient occlusion،‌ شاید داستان به همین سادگی نباشد؛ از آن جایی که بازی از یک سیستم چرخه پویای شب و روز بهره می‌برد، هیچگاه نمی‌توان به صورت دقیق یک زمان مشخص و ثابت را در سه نسخه از بازی پیدا کرد اما طبق نزدیک ترین و دقیق‌ترین بررسی های موجود، Ambient occlusion در سه نسخه بسیار شبیه به هم بوده و تشخیص تفاوت ها، حتی با وجود نسخه رایانه های شخصی مشکل است. بحث بعدی، کیفیت دورنماهای بازی در نسخه‌های مختلف است که می‌توان گفت در این جا هم تفاوت ها در حدی نیست که بتوان به راحتی آن ها را تشخیص داد؛ درست است که در نسخه رایانه های شخصی شاهد جزئیات دقیق تری در دوردست ها هستیم اما این تفاوت با نسخه های کنسولی اصلا به چشم نمی‌آید. شاید برایتان جالب باشد که کیفیت بافت ها در بازی به چه گونه‌ای است؛ رزولوشن پایه بافت ها در سه نسخه بازی کاملا شبیه به یکدیگر است که نشان می‌دهد نسخه های کنسولی نیز از نهایت کیفیت بافت‌های بازی بهره می‌برند اما اگر به زمینه فیلتر بافت‌ها وارد شویم، مشاهده می‌کنیم که سازندگان در نسخه ایکس‌باکس وان ایکس به دلیل رزولوشن بالاتر، مجبور به استفاده بیشتر از فیلتر یا حتی Sample شده‌اند که در مجموع چیز بدی نیست. در کل می‌توان گفت که بافت ها در نسخه‌های ایکس‌باکس وان ایکس و رایانه های شخصی بالاترین سطح را دارا هستند. در انتهای بحث بصری بد نیست اشاره کنیم که حتما قابلیت HDR بازی را در نظر بگیرید چرا که در صورت تجربه Origins روی یک تلویزیون پیشرفته، رنگ های بسیار زیبایی مشاهده خواهید کرد.

نزدیک ترین نسخه به نسخه رایانه‌های شخصی، نسخه ایکس‌باکس وان ایکس است که تفاوت‌های بسیار اندکی با یکدیگر دارند. در این تصویر، کیفیت و رزولوشن بالاتر سایه‌ها در نسخه رایانه‌های شخصی به چشم می‌آید.

از بحث بصری که خارج شویم، به موضوع عملکرد یا نرخ فریم بازی Assassin’s Creed: Origins در نسخه‌های مورد بررسی می‌رسیم. بازی روی دو کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس با نرخ فریم روان و بدون مشکلی اجرا می‌شود؛ به طوری که در طول گشت و گذار در محیط وسیع یا انجام ماموریت های بازی به هیچ وجه مشکلی از این بابت نخواهید داشت و با خیال راحت بازی را تجربه خواهید کرد. شاید تنها مشکلی که در عملکرد بازی در طول گیم‌پلی وجود دارد، در هنگام مبارزات تن به تن و نزدیک بازی دیده می‌شود و ممکن است نرخ فریم در حد ۲ یا ۳ عدد افت کند؛ هر چند این نکته را فراموش نکنید که این افت فریم در نسخه ایکس‌باکس وان خیلی کمتر به چشم می‌خورد و به هیچ عنوان مشکلی را در نرخ فریم ۳۰ بر ثانیه بازی به وجود نمی‌آورد. اما مشکل در عملکرد بازی جایی آغاز می‌شود که به تماشای میان پرده ها بنشینیم. سری Assassin’s Creed از همان ابتدا از میان پرده های Real Time استفاده می‌کرد و این موضوع در Origins نیز صادق است اما مشکل جایی آغاز می‌شود که تقریبا هیچ کدام از میان پرده‌های بازی روان و با ثبات نیستند. میان پرده‌های بازی در نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو اصلا خوب اجرا نمی‌شوند و نرخ فریمی بین ۲۲ تا ۲۷ فریم بر ثانیه دارند. این مشکل در نسخه ایکس‌باکس وان ایکس تا حدی برطرف شده اما باز هم به ۳۰ فریم بر ثانیه ثابت نمی‌رسد و بین ۲۷ تا ۳۰ معمولا در حال حرکت است. این موضوع قطعا یک ضعف فنی به حساب می‌آید و تجربه خوبی از میان پرده‌ها دریافت نمی‌کنیم.

با این که در گیم‌پلی بازی مشکلی در عملکرد در هیچ کدام از نسخه‌ها وجود ندارد و افت فریم به صورت حداکثر به ۲۸ فریم در ثانیه می‌رسد، اما اوضاع در میان پرده‌ها خیلی حالب نیست و هیچگاه میان پرده‌های لذت بخشی را در بازی مشاهده نمی‌کنیم؛ مخصوصا در نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو

شاید در آخر بد نباشد به این موضوع مورد نظر تحلیلگر دیجیتال فاندری اشاره کنیم که نمایش E3 بازی Assassin’s Creed: Origins روی کنسول ایکس‌باکس وان، با کیفیت بیشتری اجرا می‌شده است؛ به این صورت که رزولوشن به صورت ثابت روی ۲۱۶۰p بوده و یک سری جزئیات بیشتر در آن نمایش را شاهد بودیم. با توجه به سابقه بد شرکت یوبی‌سافت در این مورد، نمی‌توان این اختلاف و تفاوت با نسخه نهایی را اتفاقی یا بی اساس نامگذاری کرد و همه فکر ها به این سمت می‌رود که نمایش E3 بازی روی یک رایانه‌ شخصی قدرتمند اجرا می شده است. با این حال، تفاوت اصلا آن قدر نیست که بخواهد نظرها را به خود جلب کند یا مشکلی به وجود آورد.

امیدوارم از این قسمت از سری تحلیل فنی لذت و نهایت استفاده را از آن برده باشید. شما می‌توانید برای بررسی دقیق و موشکافانه عملکرد بازی Assassin’s Creed: Origins برروی همه‌ی کنسول ها، ویدیوی تحلیلی زیر را که به وسیله دیجیتال فاندری تهیه شده است، تماشا و دانلود نمایید (واضح است که تنها مشاهده ویدیو با بالاترین کیفیت ممکن باعث فهم دقیق موضوعات فنی این سری می‌شود):

دانلود ویدیو با رزولوشن ۲۱۶۰p

دانلود ویدیو با رزولوشن ۱۰۸۰p

12345678910(10 رای, میانگین آرا 9٫80 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. Dr. Freeman گفت:

  AC Origins هر اون چیزیه که Unity و Syndicate نبودن. برای اولین بار بعد از چندین سال، این فرنچایز به دوران شکوهش برگشت.

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 82Thumb up 34Thumb down
  • milad.sony.ps4 گفت:

   دیگه بازی که مورد قبول استاد شهروز باشه یه لحظه هم تو خریدش شک نکنین

   23Thumb up 27Thumb down
  • greatness awaitss گفت:

   دقیقا به کدوم دوران اوج میتونم بپرسم؟؟؟؟؟؟؟ به دوران اتزیو برگشت یا الطایر اصلا این شخص از حشاشیون نیست تنها بازی که حشاشین ها یا به تعبیر غربی اسسینز بود اطلایر بود اینجا وقتی باس رو میکشی میگه Congratulations you have killed god این کفره برادره من میگه تبریک خدارو کشتی حالا به کنار از معایب مذهبیش کدوم گرافیک کدوم مکانیزمه گیمپلی به اندازه اساسینز ۳ یا ۲ حتی ۱ طراحی شده سنگینی سلاح اصلا حس میشه؟ کدوم باگ ها یا گلیچ ها حذف شدن کدوم دورانه اوج جو گرفتتونااااا برین یه سر بزنین یوتیوب ببینین چقد باگ هست کات سین ها هم که همه گند زدن برین یکم تحقیق کنین راجع بش بعد بیاین بگین به دوران اوج ملکوتی و پادشاهی و سلطنتی رسیده!!! توهمم تا یه حدی قابل قبوله نخواستیم نقشه واسه وما بزرگ کنی مثل ادم گیمتو بساز بدون هیچ ایرادی و کاملا بهینه بده بیرون الان این مثلا شده آرپی جی ناخن ویچر هم نمیشه تو این سبک مسخره کردن به خدا همه هم دارن میرن میخرن چشاتونو وا کنین از نظر من بهترین اساسینز ها یا میتونم بگم تنها نسخه ای که حشاشیون بود یک بود بعد از اون معلوم نبود چی بود اما ماها اساسینزو با دزموند میشناختیم نه با هزارتا شخصیت انجمن برادری هه بهتره بگیم انجمن قاتلین فراماسون ها این بهتره! بهترین نسخه ها که گیمپلیشون عالی بود در زمان خودش و گرافیکی که ارائه میدادن نسخه ۲ و ۳ بود و Revelations تمام

   41Thumb up 87Thumb down
   • vitto corleone گفت:

    بنده خدا منظورش خدایان مصره یعنی اینقدر کودن و کوته فکری که نمیدونی یونانی ها و رومی ها مصری ها چند خدایی بودن

    36Thumb up 9Thumb down
    • greatness awaitss گفت:

     اگه چند خدایی بود اسمشو مینوشت چرا اسم خداشو ننوشت؟؟؟؟؟ چند خدایی بودن کفره یعنی بت پرستی زمان حضرت ابراهیم؟ این یه کلمه نوشت و اوم خدا بود!!!! یه اسم تخیلی مینویسن اونجا در حالی که هدفش اینه تو خدای اصلی رو نابود کنی حیف که پیشم نبودی تا کودنو با رسم شکل بهت توضیح بدم

     3Thumb up 29Thumb down
   • psnid:niightcrawler95 گفت:

    دادا ببخشید که زمان فراعنه به خدای احدوواحد اعتقاد نداشتن:/جوگیری حدی داره

    نظر محبوب به انتخاب کاربران 38Thumb up 1Thumb down
   • ASSAD گفت:

    کاملا بات موافقم. Yes
    Revelations رو من خیلی دوست داشتم In Love

    12Thumb up 5Thumb down
   • Dr. Freeman گفت:

    اولا که آرامش و خونسردیت رو حفظ کن عزیز دل برادر. در نهایت داریم درباره یک بازی حرف میزنیم. همین. این از این!
    دوران اوجی که من از فرنچایز Assassin’s Creed به خاطرم هست دوران زنده یاد اتزیو آدیتوره و شکوه فلورانسه. به اعتقاد خیلی ها از جمله بنده، AC Brotherhood بهترین نسخه از این سری بازیه. یعنی بعد از AC2 خیلیا فک میکردن یوبیسافت مونترئال نتونه بازی از اون بهتر ارائه کنه که دیدیم برادرهود در هر زمینه ای که بگی بهتر عمل کرد. اون بازی هم باگ داشت. بدون باگ نبود. اما غنی بودن گیم پلی و داستان درگیرکننده و عامل سرگرم کننده بودن باعث چشم پوشی از اندک معایب بازی می شدن. در واقع به اصطلاح AC Brotherhood رو میشه یه fan service اعلا دونست. هر اونچه که یک طرفدار سری از این مجموعه انتظار داشت رو در اون زمان با توجه به داشته ها و ممکن ها برآورده کرد. بعد از اون شخصا میگم Revelations یه افت کمی داشت ولی III باز در مسیر درست قرار گرفت. و بعد در black flag اون مسیر درست ادامه پیدا کرد ولی در Unity یک وقفه افتاد و Syndicate هم تا حد زیادی اون چیزی نبود که این سری بهش نیاز داشت. از پرداخت های درون برنامه ای کثیف گرفته تا سیستم مبارزات خشک و بی روح بازی و ماموریت های اصلی داستانی بی هدف و نواقص گرافیکی زیاد. اما یوبیسافت مونترئال با یک وقفه دو ساله که الحق تصمیم درستی هم بود یه فرصت تنفس به بازی داد و نتیجه ش رو هم گرفت. حالا چرا Origins خوبه. شخصیت ها عالین. دنیاش فوق العاده ست. تراکم فعالیت های قابل انجام زیاده و بهینه سازی بازی حداقل برای من و برای کارت های انویدیا که خیلی خوب بوده. بله. باگ هم هست. جز جدایی ناپذیر این بازی باگ هاشه. اما خیلیا عادت کردن تا به یه باگ میرسن شروع به شکایت و دادن نمره کم به بازی میکنن. این بازی بالای ۵۰ساعت گیم پلی داره که من خودم تا اینجا پنج شیش ساعت وقت کردم بازی کنم و میشه گفت شروع بازی و داستان قوی بوده. شخصیت بایک و voice actingش عالیه. محیط مصر باستان با جزییات زیاد به تصویر کشیده شده. مردم باهات تعامل دارن و واکنش نشون میدن به تک تک اتفاقات محیطی. موسیقی و صداگذاری عالیه. سیستم مبارزات از نو طراحی شده و لااقل من دوسش دارم. انیمیشن های روان مخصوصا در سیستم پارکور بازی و زندگی روزمره جمعیت مصر. بله. معایبی هم داره مثل هوش مصنوعی و رفتار دشمنان که میتونست خیلی بهتر باشه. خلاصه من خیلی خوشم اومده و دارم لذت میبرم. کسی هم کسی رو مجبور نکرده به خریدش. هر کس دلش خواست میخره هر کی نخواست نه.

    نظر محبوب به انتخاب کاربران 38Thumb up 1Thumb down
    • greatness awaitss گفت:

     دکتر جان قبول دارم عزیزم چی میگی تنها کسی هم که انقاد پذیره اینجا خودتی مطمئنم سن عقلیتم بالاست اما منظوره بنده اینه که این اسسین اونی نیست که ماها ۲ سال براش منتظر موندیم نمیدونم در مورد آیینه ماسونی و لژ هاشون در زمانه فرعنه چقد مطالعه داشتی اما مطمئن باش هدفشون در نهایت اونی رو که میخوان رو تو ذهن ما فرو کردنه اما نتونستن اون گیمپلی و سنگینی و ابهته اسسن های قدیمی رو به رخ بکشن من خودم بدم میاد بازی شاهکار بشه؟؟؟؟؟؟؟ نمیخوام بازی کنم خودم؟؟؟؟؟؟ اما وقتی میبینم سی دی رد پراجک همینو درست میکردم از این بهتر میشد پس میبینم نه اونی نیست که بخاطرش ۲۰۰ تومن پول بدم و نه تنها نمیدم بلکه از این سری هم فاصله خواهم گرفت کلا یوبیسافت رو گذاشتم کنار چون بازی هایی که میده پر از ایراده و هیچوقت تکنیک گیمپلیش دلچسب نیست زمان قدیمش رو اوج بود اما الان نه میدونی این بازی معایبش بیشتر از محاسنشه و من واقعا از بحث کردن باهات لذت میبرم حدود و احترام کاملا سره جاشه ممنونم خیلی وقت بود نبودی تو نظرات خوشحالم دوباره دیدمت یا علی

     2Thumb up 15Thumb down
     • Dr. Freeman گفت:

      ببین فدات شم. من میدونم تو دقیقا راجع به چه مسائلی داری صحبت میکنی و دغدغه های ذهنیت چیه. منم در زمینه ی فراماسونری و اومانیسم و کلا مطالبی که اکثر جوونای هم سن و سال من و شما اغلب از طریق افرادی مثل اقای رائفی پور و سخنرانی هاش باهاشون آشنا شدن چیزهایی میدونم. اما صرف نظر از بحث های گیم پلی و داستان و غیره و ذلک، میخوام بهت بگم زیاد خودت رو غرق در این افکار نکن و به قول خودمون جوگیر نشو. چون اگه این اتفاق بیفته و من حس میکنم افتاده، شروع میکنی به ذره بین برداشتن و تک تک محتواهای اطرافت رو بررسی کردن تا نشانه ای از شیطان و صهیونیزم و فراماسونری و ایلومیناتی و امثالهم رو پیدا کنی. مثلا اون روز تو یکی از سایتهای دانلود فیلم تو صفحه ی فیلم Thor Ragnorak یه بنده خدایی نوشته بود که این شخصیت منفی اصلی فیلم روی سرش ۱۳ تا شاخ داره و شاخش به شکل کلمه الله طراحی شده. بله. اگه دقت کنی میبینی میشه این برداشت رو هم کرد. اما این برداشت چه چیزی رو عوض میکنه؟ اگه من این رو نبینم آیا بعد دیدن این فیلم ایمانم رو از دست میدم؟ ببین من منکر نگاه از بالا نیستم. من معتقدم شما باید آگاهانه به تماشای هر محتوای فرهنگی بشینی. حالا بازی. فیلم. کتاب. هر چی. اما نباید غرق افکار این چنینی بشی وگرنه آرم شبکه یک رو هم نشانه چشم دجال میبینی!

      12Thumb up 1Thumb down
      • greatness awaitss گفت:

       خیلی سطحی نگاه میکنی به این قضیه عزیز من اصلا یکبار هم سخنرانی های رائفی پور رو گوش ندادم اصلا اطلاعاتی که در این مورد دارم از خود غربی ها به دستم رسیده نه ایرانی ها درضمن همون ارم شبکه نه تنها اون بلکه ارم بازرگانی هم ۲ تا چشم در هم که یک گردی دارن وسطشون دقت کنی همشون یک چشم دارن ارم کشور ماهم همینه عزیزم گفتم که نگاهت به این قضایا سطحیه کاریم به این ندارم زندگی خودته خودت میدونی منو تو قبرت نمیذارن اما سوای این مسائل گیمپلی این عنوان روز به روز داره ضعیفتر میشه حتی گرافیکی هم نداره ۲ ساله بابا کم زمان نیست ببین اخرش اوردن چی ساختن مگه ما جهان باز خواسته بودیم یه اسسین مثل نسخه ۲ یا ۳ میساختن اما اسسین میشد نه تکنیک های ضربش نه سلاحی که در دستش میگیره ادم سنگینیشو حس میکنه هیچی مسخره بازی پر از باگ و گلیچ شده ولی خب کسانی هم که باهاش حال میکنن من بهشون احترام قائلم ولی من به سازنده ی بازی احترام قائل نیستم چون به غیر مسائل ماسونی و توهین کردن به من کاره دیگه ای نکرده باز میگفتیم گیمپلی قشنگی نسبت به ریشش داره یه چیزی اونم نداره اخه

       0Thumb up 12Thumb down
      • TLOU گفت:

       نظرت راجب بازی رو کاملا موافقم بازیه خوبیه و یه جهش بزرگ برای اسسین کریده
       کلا در هر زمینه که نظر میدی باهات موافقم خوشهالم برگشتی به بخش نظرات. اینم بدون با جواب دادن به ایشون فقط خودتو خسته کردی کسانی مثل این اگه نبودن ایران گلستان بود

       7Thumb up 2Thumb down
   • homeland گفت:

    رفیق همه اینا به این بستگی داره بازی رو با چ دیدی از اول بخوای بازی کنی.اگه دنبال ایراد گرفتن باشی هزاران ایراد میشه از هر بازی ای گرفت.اما فرق ما با منتقدا باید این باشه که ما برای لذت بردن بازی میکنیم.میشه تا سالها با مقایسه هر عنوان نقش آفرینی با ویچر اونو کم ارزش و ضعیف نشون داد میشه هم بازی کرد و نهایت لذت رو ازون بازی برد و ایراداتش هم تا جایی که به تجربه ی مثبت از بازی لطمه نزده نادیده گرفت…

    10Thumb up 0Thumb down
   • Alireza_yoo گفت:

    چی میگی داداچ تو گاد اف وارم باید خدا های یونانو بکشی اونم دقیقا همینو میگه Neutral

    11Thumb up 0Thumb down
    • greatness awaitss گفت:

     حالا جون اینو میگه گاد اف وار میشه پیامبر؟؟؟؟؟ میشه اسلامی بودن؟ میشه درست؟؟؟ من خودم گاد اف وارو در حد یه گیم فقط میدونم نه بیشتر چون میدونم اگه بیشتر باشه چه بلایی سرم میاره اما چون شما خیلی چیزاشو نمیدونین غرقش میشین در حدی که میشه بت براتون قدیما بت پرستش میکردن الانا شده قهرمان های مارول و دی سی و غیره فقط ظاهر فرق کرده باطن همونه

     1Thumb up 14Thumb down
     • sonyking گفت:

      خدا شفات بده…..دوستان زیاد وقتتون رو تلف نکنید…این دوست متوهم ما میره دقیقا حرفای یه متوهم دیگه به نام رافئی پور کپی میست میکنه میاد اینجا میگه…..دیگه کسی که از کشتن خداهای مصری و یونانی چرند میبافه اوضاع روحیش کاملا مشخصه

      1Thumb up 0Thumb down
   • hosseingamer@irib.tv3.ir گفت:

    منظور از گاد اونجا خداوند نیست بلکه احتمالا با توجه به عقاید مصر باستان اونو میگه

    6Thumb up 2Thumb down
   • Alireza_0313 گفت:

    مطمئنم بهت بگن دو خط درباره داستان سری اساسین بگو چیزی نداری بگی

    14Thumb up 1Thumb down
   • Yoshimitso گفت:

    اشتب میزنی داداش

    5Thumb up 0Thumb down
   • Amirreza.AC گفت:

    پاسخ به greatness awaitss :
    دوست عزیز یوبیسافت قول نداده که همه ی نسخه های این بازی بر طریقت شیخین باشه ! ( الطایر و اتزیو) . Wink و در ضمن مردم این بازی رو می گیرن چون دوست دارن این بازی رو … مگه هدف بازی غیر از تفریح و نشاطه ؟ ( هر چند که می تونه فراتر از این باشه ) … اگر کسی بخواد وقت تفریحشو قارچ خور بازی کنه و به این نوع بازی ها علاقه داشته باشه ، ما حق داریم از اون ایراد بگیریم ؟
    ما فقط می تونیم پیشنهاد بدیم . ( مثلاً بگیم ماریویی هم هست اگه خواستی Heh )
    اگه بخوایم برای بازی ها با هم جدل کنیم ، برای چیز های مهم تر چی کار می کنیم ؟

    6Thumb up 0Thumb down
  • Cuphead گفت:

   کاملا با شما موافقم
   بعد از سال ها بالاخره یه اساسین واقعی رو میتونیم تجربه کنیم
   دیگه خبری از مبارزات ساده و خسته کننده و داستان تکراری نیست
   بدون شک بهترین نسخه چند سال اخیر Yes

   10Thumb up 3Thumb down
   • JUST me گفت:

    ی سری از دوستان هستن تا میگی ماست خیار ماست درس میکنن برات .دقیقا حکایت این دوست عزیزمون هست که داره مسائل واقعی رو وارد گیم میکنه .برادر اقای خدا دان اقای پیامبر دان اقای عمقی بین اقای کفر دان ترو اون خدایی که بش اعتقاد داری از این حرف ها نزن و بازی خراب نکن. یعنی این حرف هارو به ی شخص بزنی فقط یه جمله میگه: من بازی انجام میدم کاری ندارم به این حرفا. خو داداش من من چکار کفرش دارم .تبریک خدا رو کشتی .داداش خیلیا این جمله رو شنیدن درسته؟ .پس باید همه مسلمون ها و تمام کسایی که اعتقاد دارن بخدا این بازی کنار بزارن .طوری که تو میگی چند نسخه فروش بره و کسی که این بازی بازی میکنه یه ادم بی دین باشه .باید یخورده جنبه داد تا دیگه از این اخوند بازی ها کسی در نیاره نیاد واسه ی مشت گیمر که کچل شدن تو این سایت این دنیا بازی بیاد داستان خدا کفر تعریف کنه Neutral Neutral Neutral Neutral

    1Thumb up 1Thumb down
 2. MICROSOFT.xbox one گفت:

  خسته نباشی اشکان جان Yes Yes
  ” اگر دو نسخه وان ایکس و رایانه های شخصی را روی یک نمایشگر ۴K تجربه کنید و دوربین در حال حرکت باشد، تقریبا به هیچ وجه نمی‌توان تفاوت های این دو نسخه را بازگو کرد و بازی فوق‌العاده به نظر می‌رسد” همین که XBOX ONE X تا این حد خودش رو نزدیک به PC کرده کاری بس خارق العاده هست و این جدال نزدیک رو در بازی STAR WARS هم چند روز پیش شاهد بودیم که خبر خوبی هست In Love In Love

  40Thumb up 21Thumb down
  • milad.sony.ps4 گفت:

   محمد رضا اطلاع داری این نسخه از ایکس باکس ایکس که اومد چی داشت که گفتن با معمولی فرق داره الان هم نا موجود شده
   خودت خریدی تا کی بصورت انبوه موجود میشه ؟؟ قیمتش هم امکان داره ۲ تا ۱۸۰۰ بشه
   واسه کسایی که میخوان بخرن توصیه می کنم یه مدت صبر کنن و ساخت سری جدید تر رو بگیرن

   5Thumb up 8Thumb down
   • MICROSOFT.xbox one گفت:

    میلاد جان این نسخه که امد نسخه اسکورپیو بود و کم هم اوردن چون قیمت کنسول بالاست هر گیمری TV 4K نداره و باز غیر از اون بودجه بالا هم خرج نمیکنه برای همین محدود اوردن الان هم به هیچ وجه موقعیت خوبی برای خرید نیست اول اینکه کنسول تازه امده احتمالا نقص های فنی بالاست توی ایران هم گارانتی در کار نیست اگر مشکل داشته باشه دیگه کار تمومه دوم اینکه الان قیمت ها کاذب هست مثل زمان الیت هست خود من اشتباه بزرگی کردم بعد از یه مدت کوتاه رفتم ۷۴۰ تومن گرفتم همون کنترلر بعد از چند ماه به زیر ۶۰۰ تومن امد خب به اندازه پول یک بازی ضرر کردم الانم ۲/۷۰۰ کاذب هست تا اسفند قیمت متعادل میشه حداقل نزدیک۲ تومن میشه

    5Thumb up 3Thumb down
    • milad.sony.ps4 گفت:

     اها بهانه گرون فروشیشون هم اینکه نوشت جزوه اولین افرادی باشین که قویترین کنسول تاریخ رو می خرین
     یکی نیست بهشون بگه جزوه اولین نفراتی باشین که تصمیم به خوردن نون حلال میگیرن
     محمد رضا قصد خرید یه تی وی ۴ کا هم داشتم بعدا وقت کردی واسه اونم یه راهنمایی بکن دست دوستان درد نکنه کنی کمک کردن
     میترسم بخرم و سرم کلاه بره چون تی وی ۴ کا هست ۱۳ میلیون اینی که ما میخریم ۲.۵ میلیون

     3Thumb up 0Thumb down
 3. milad.sony.ps4 گفت:

  ممنون اقای عالی خانی
  خسته نباشین
  بنده تفاوتی ندیدم

  8Thumb up 9Thumb down
 4. Alireza_yoo گفت:

  ممنون اقای عالی خانی تحلیل خیلی خوبی هست ولی معلومه هنوز هم خیلی بهینه نیست

  6Thumb up 9Thumb down
 5. xbox onE گفت:

  واقعا کنسول قدرتمندیه این وان ایکس با خوندن این تحلیل فنی وسوسه شدم دوشنبه برم وان ایکس بخرم فقط یه مشکلی هست اونم اینکه ایا مثلps4 می شه اکانت هکی روی وان ایکس ریخت یا نه ؟

  9Thumb up 31Thumb down
 6. a.r.t گفت:

  من کار به کیفیت تصویر ندارم اما ۳۰ فریم فاجعس. یه مدت با ۶۰ بازی کنی اصلا ۳۰ فریم لکه کلا برات.هر چی هم قوی باشن خوبی pc اینه که انقدر گزینه های الکی رو میاری پایین تا حداقل به ۴۵ فریم برسی.

  18Thumb up 12Thumb down
  • ALIThelastofus گفت:

   هزینه ی الکی همین الانشم اگه بخای با این گیفیت و فریم یه سیستم ببندی ۸ تمن پا آب میخوره دیگه کمیه رو گفتم مثل اینکه متوجه نشدی که xbox one x با یه سیستم گران قیمت مقایسه شده.

   10Thumb up 4Thumb down
 7. DeadSpace گفت:

  واقعا بازی زیباست ولی نقشه بی نهایت بزرگه Shock
  در کل عالیه Yes

  11Thumb up 2Thumb down
 8. mory_num1 گفت:

  بهترین حالتی که میشه دو تا عکس بسیار مشابه رو با هم مقایسه کرد این نیست که اونا رو مثل عکسای بالا کنار هم قرار بدی. بهترین حالت رو یه سری از سایت ها تو اینترنت ارائه میدن که شما دو تا عکس رو تو سایتشون آپلود میکنی و اون سایت معمولا با یکی از این دو راه امکان مقایسه رو به شما میده. یا یه اسلایدر قابل حرکت میزاره وسط عکس که شما با حرکت دادن اسلایدر با استفاده از موس میتونی بین دو عکسی که سایت دقیقا روی هم منطبق کرده مقایسه رو انجام بدی یا دو عکس رو روی هم منطبق میکنه و زمانی که نشونگر موس رو میبری رو عکس و زمانی که از روی عکس برمیداری میتونی بین دو عکس مشابه سویچ کنی و مقاسیه انجام بدی. شما هر کاری کنی نمیتونی بین دو عکس بسیار مشابه که کنار هم گذاشته شدن جزییات رو تشخیص بدی مگر اینکه دو تا چشمت بتونن همزمان در دو جهت مخالف حرکت کنن و به یک طرف خیره نشن.

  5Thumb up 0Thumb down
 9. Dark paradise گفت:

  یعنی نسل ۸ مزخرفترین نسلیه که تا حالا دیدم
  گیم شده جنگ بین ۲ کنسول که کودوم یکی قدرت بیشتری داره کدوم رزولشن بیشتر داره
  کدوم یک از افراد این سایت تا حالا وقتی گیمی بازی کردن نشستن به سایه های یه گیم نگا کنن؟ یا مثلا رو زمین بازی اسن کنسول ۱۰۰ تا سنگ هست او یکی ۹۹ تا
  باو‌ول کنین بشینین‌گیمو بازی کنین حالشو ببرین
  داستانه بازیو صداگذاریشو تاثیرش رو ادمو ول کردین نشسیتین به کیفیت سایه
  ها گیر دادین
  نصف بیشتر فن های کنسول نشستن اینجا یه بدی از کنسول رقیب اینجا مقاله بنویسن بریزن زیر پستا با هم دعوا کنن
  ببین فردا زیر این مقاله چه دعواهایی که نمیشه
  این خط —- این نشون / Silly Silly

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 40Thumb up 4Thumb down
 10. Nima.1371 گفت:

  کنسول جدید مایکروسافت واقعا فوق العادس.عملکردی نزدیک به کارت ۱۰۸۰ با این قیمت تازه با این سی پی یوی ضعیف فوق العادس.امیدوارم همه ی عزیزان کنسول باز یه ایکس برای مولتی پلتفرم و بازی های مایکرو و یه پرو برای انحصاری های بی نظیر پی اس ۴ بتونن بخرن.

  14Thumb up 10Thumb down
 11. MattiasNilsson2018 گفت:

  من که همچنان منتظرم کرک بشه بخصوص که فعلا پول هم ندارم.
  در مورد مقایسه هم بنظرم حتی تو ۴K تفاوت خیلی کمه نمیشه اصلا تشخیص داد کما اینکه بنظرم حتی تو ۱۰۸۰ پیکسل هم تفاوتی نیست لااقل در حین بازی کی به فکر این چیزهاست.البته من هم بدم نمیومد یک سیستم ده تومنی داشته باشم ولی با همین که دارم راحتم.
  و اما یک نکته دیگه اونم این که تو مولتی پلتفرم ها نمیشه قدرت واقعی یک پلتفرم رو دید رو انحصاری میشه دید که بخوبی براش بهینه شده.نمونه اش فورزا ۷ یا هورایزون یا استار سیتیزن.تو بازی انحصاری از حداکثر قدرت پلتفرم میشه استفاده کرد.تو مولتی پلتفرم ها اینطور نیست و در نتیجه تو پلتفرم های مختلف نتایج تقریبا مشابه هست.البته من اینطدر فکر میکنم.شاید هم اشتباه میکنم.

  7Thumb up 1Thumb down
 12. kawaii ochinchin گفت:

  رزلوشن عکس ها نصفه ایچ دیه بعد برای هر پلتفرم هم نصف میشه بعد مقایسه هم میکنین؟Neutral

  3Thumb up 1Thumb down
 13. We're all living in each others paranoia گفت:

  اسپم
  ——————-
  واقعا ببخشید بابت اسپم ولی به راهنمایی نیاز دارم.دوستان سایتی هست بشه بهش واسه خرید کنسول اعتماد کرد؟؟دیجی کالا هست ولی ۲۰۰ هزار گرونتر میده.سایته دیگه ای هست؟؟؟
  سایت matstore هست ارزونتر از دیجیکالاست ولی نمیدونم قابل اعتماده یا نه.
  بازم عذر میخوام

  2Thumb up 0Thumb down
  • Cuphead گفت:

   سایت pspro بهترین قیمت رو میده
   کاملا هم مطمئنه با خیال راحت ازش بخر Cool

   1Thumb up 1Thumb down
  • MICROSOFT.xbox one گفت:

   گیم پلی ایران
   pspro
   وست گیم
   هر ۳ معتبر هستن

   2Thumb up 1Thumb down
  • Dr. Freeman گفت:

   یه راهکار کلی هست برای اطمینان نسبت به خرید از هر سایتی. اونم اینه که نماد اعتماد داشته باشه. مثل دیجی کالا و خیلی از سایت های خرید آنلاین دیگه. اگه این نمادو داشت و اگه رفتی تو صفحه ش و از قلابی نبودن نمادش مطمئن شدی یعنی میتونی بهش اعتماد کنی. در غیر اینصورت دیگه باید بسپاریش به شانست و یا حرف دیگرانی که قبلا از اون سایت بخصوص خرید کردن و راضی بودن. نماد اعتمادم تو صفحه اصلی سایت اگه یکم بگردی راحت پیدا میشه

   1Thumb up 0Thumb down
 14. Beniamin گفت:

  سلام من قصد خرید کنسول دارم بین وان ایکس و پرو موندم کدوم رو انتخاب کنم وان معمولی هم دارم میشه راهنمایی کنید.
  درضمن تازه عضو شدم نمیدونم کجا سوال کنم برا همین ببخشید اگه جای اشتباهی بیانش کردم

  1Thumb up 0Thumb down
 15. KING of the dark گفت:

  اسپم: اقا اشکان پس هایلایت گیمفا چی شد؟دیگه نمی سازینش؟

  1Thumb up 0Thumb down
 16. sonyking گفت:

  درسته که وان ایکس کنسول قوی و قدرتمندی هستش ولی دقت کنید کنید که لقب بی مصرف ترین و بی محتواترین رو هم داره

  0Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت