جدول فروش هفتگی بریتانیا | راه را باز کنید Assassins Creed Origins وارد می‌شود

۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴

این هفته با انتشار عنوان مورد انتظار Assassins Creed Origins، شاهد صدر نشینی آن در هفته اول انتشارش بودیم. این هفته شاهد یکی از جذاب‌ترین جدول‌های فروشِ امسال هستیم چرا که با انتشار بازی‌های جدید و پرتعداد، رقابت بر سر رتبه‌های برتر این جدول به اوج خود رسیده است.

هفته قبل یکی از شلوغ‌ترین هفته‌های امسال، از نظر انتشار بازی‌های جدید بود. عناوین Super Mario Odyssey, Assassin’s Creed Origins, و Wolfenstein II: The New Colossus همگی در یک روز منتشر شدند و در نهایت عنوان جهان آزاد یوبیسافت بود که رقابت بر سر جایگاه نخست این جدول را پیروز شد. عنوان نامبرده، پرفروش‌ترین بازی هفته منتهی به ۲۸ اکتبر در بریتانیا لقب گرفت.

اما پس از Origins، عنوان Super Mario Odyssey به رتبه دوم رسید. نتایج به دست آمده از داده‌های آماری نشان می‌دهد که این عنوانِ Mario، بهترین شروع را در میان بازی‌های نینتندو سوییچ داشته است. این بازی به راحتی توانست The Legend of Zelda: Breath of the Wild را کنار بزند و بهترین شروع را در میان عناوین انحصاری نینتندو سوییچ داشته باشد. همچنین این داده‌های آماری نشان دادند که فروش هفته اول Odyssey به طور قابل توجهی بیشتر از تمامی بازی‌های Wii U که تا به حال منتشر شده‌اند، بود. همچنین این عنوان ششمین شروع موفق را در میان تمامی بازی‌های شرکت نینتندو که تا به حال منتشر شده‌اند را نیز به خود اختصاص داد.

در نهایت یکی دیگر از عناوین بزرگ این هفته، یعنی Wolfenstein II نیز با قرار گرفتن در رتبه چهارم این جدول به کار خود در هفته اول فروشش پایان داد. در واقع چیزی که مانع از قرار گیری آن در رتبه سوم شد، عنوان موفق FIFA 18 بود که خود با پر کردن رتبه سوم این جدول، کار را برای Wolfenstein II سخت کرد. همچنین عنوان Gran Turismo Sport که در هفته قبل جایگاه نخست را در اختیار داشت، این هفته به رتبه پنجم رسید تا روند نزولی خود در بریتانیا را نیز ادامه دهد. این موضوع در حالی است که انتشار نسخه رایانه‌شخصی عنوان Destiny 2 به قرار گرفتن آن در رتبه هفتم کمک زیادی کرد چرا که اگر این نسخه از بازی، در این هفته منتشر نمی‌شد، احتمالاً شاهد خروج این بازی از جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته بودیم. بنابراین خارج شدن این بازی از جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته، یک هفته دیگر نیز عقب افتاد تا این بازی برای حفظ جایگاه خود، فرصت یک هفته‌ای دیگری هم داشته باشد.

قرار گرفتن Assassin’s Creed Origins در رتبه نخست این جدول زیاد هم جای تعجب ندارد. زیرا که این سری همیشه نشان داده است که طرفداران خاص خودش را دارد و این بازی با داشتن چنین هوادارانی هیچ زمان نگرانی بابت فروش کم نخواهد داشت. این سری در گذشته نیز موفقیت‌های بزرگی برای یوبیسافت به همراه داشته است و با انتشار نسخه جدید نیز این روند ادامه پیدا کرده است. چیزی که اینجا کمی جای تعجب دارد، قرار گرفتن عنوان Super Mario Odyssey در رتبه دوم است زیرا که این بازی با وجود رقبای سرسخت و قوی مانند Origins و یا Wolfenstein II موفق شد به عنوان یک بازی انحصاری برای کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ، جایگاه دوم جدول فروش هفتگی بریتانیا برسد. به هر حال این بازی یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های انحصاری ساخته نینتندو است که به احتمال قوی در هفته‌های آینده نیز شاهد قدرت‌نمایی آن خواهیم بود.

اما به ادامه بررسی ۱۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا که بپردازیم، می‌بینیم بازی همیشه در صحنه Grand Theft Auto V با وجود بازی‌های بزرگی که این روزها به بازار می‌رسند، هنوز نتوانسته به نیمه بالایی جدول بازگردد و این هفته نیز با قرار گرفتن در رتبه ششم، یک هفته دیگر را در نیمه دوم ۱۰ بازی پرفروش هفته سپری کرد. اما رتبه هشتم این جدول نیز این هفته به South Park: The Fractured But Whole رسید و پس از آن نیز عناوین Middle-earth: Shadow of War و WWE 2K18 به ترتیب با قرار گرفتن در رتبه‌های نهم و دهم، ۱۰ بازی پرفروش این هفته بریتانیا را کامل کردند.

اگر بخواهیم برخی از چشمگیر‌ترین تغییرات این جدول نسبت به هفته گذشته را نیز بررسی کنیم، می‌بینیم که عنوان South Park: The Fractured But Whole با پنج پله سقوط، نوسان زیادی را در این جدول و خصوصاً در بین ۱۰ بازی پرفروش هفته، تجربه کرده است. اما در کنار آن، عنوان WWE 2K18 نیز با سقوط شش پله‌ای نسبت به هفته قبل نیز یکی دیگر از نوسانات شدید این جدول را در این هفته شاهد بود. همچنین Middle-earth: Shadow of War نیز با چهار پله سقوط نسبت به هفته قبل، یکی دیگر از بازی‌های پرنوسان این جدول بود.

شما در ادامه می‌توانید لیست ۱۰ بازی پرفروش هفته در کنار پرفروش‌ترین بازی‌های هر پلتفرم که به صورت جداگانه برایتان آماده کرده‌ایم را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که نتایج به دست آمده از این جدول صرفاً بر اساس میزان فروش فیزیکی بازی‌ها است و میزان فروش دیجیتالی آن‌ها محاسبه نشده است؛ بنابراین نتایج ذکر شده با آمار نهایی متفاوت می‌باشد.

لیست ۱۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

  1. Assassin’s Creed Origins
  2. Super Mario Odyssey
  3. FIFA 18
  4. Wolfenstein II: The New Colossus
  5. Gran Turismo Sport
  6. Grand Theft Auto V
  7. Destiny 2
  8. South Park: The Fractured But Whole
  9. Middle-earth: Shadow of War
  10. WWE 2K18

 

لیست کامل ۴۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

 

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته پلی‌استیشن ۴ در بریتانیا:

 

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته ایکس‌باکس وان در بریتانیا:

 

 

لیست ۳۴ بازی پرفروش این هفته نینتندو سوییچ در بریتانیا:

 

 

لیست ۳۰ بازی پرفروش این هفته رایانه‌های شخصی در بریتانیا:

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید