گیفت کارت
گیفت کارت

توضیح کارگردان God of War از نبود اسلحه‌های Blades Of Chaos در این نسخه

۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰

شمشیر های کریتوس در سری بازی God of War یعنی Blades of Chaos به اندازه شخصیت اصلی بازی معروفیت داشتند. اسلحه‌هایی که به طرز خارق‌و‌العاده‌ای سریع و انعطاف پذیر بودند و کریتوس آنان را به طرز دیوانه واری با برد زیاد بر سر دشمنان خود فرو می‌آورد. همچنین آنان در پشت‌ پرده داستان بازی نیز نقش مهمی را ایفا می‌کردند. بنابراین ندیدن آنان در نسخه‌ی جدید God of War که قرار است برای پلی‌استیشن ۴ عرضه شود ناامید کننده بود. آیا امکان دارد ما دوباره آنان را در بازی ببینیم و به عنوان یک غافلگیری برای بازیکنان تا الان پنهان شده باشند؟

طبق صحبت‌های کوری بارلوگ کارگردان بازی، بر اساس روایت بازی، با عقل جور در نمی‌آید که شمشیرهای Blades of Chaos بخواهند به این نسخه برگردند. “ما اسلحه‌های زیادی را آزمایش کرده‌ایم. من فکر می‌کنم ما می‌خواهیم یک هویت جدید خلق کنیم و از نظر من آن شمشیر ها یک دوره زمانی بسیار تاریک از زندگی کریتوس را نشان می‌دادند. آن‌ها فقط یک اسلحه برای او نبودند، آن‌ها گذشته‌ی پر از کشتار کریتوس را نشان می‌دادند.” بارلوگ همچنین اشاره کرد: “این شمشیر ها نشانه کسی بودند که او را بر سر یک معامله‌ی بسیار بد فریب داد و باعث یک اشتباه بسیار بزرگ شد. آن ها قدرتمندن، ولی من فکر می‌کنم همین احساس قدرت است که احساسات او را برمی‌انگیزد و گذشته را به او یادآوری می‌کند بنابراین بخشی از وجود او نیز می‌خواهد که خاطرات گذشته‌ی این شمشیرها را پشت سر بگذارد”.

اما این فقط دلیل داستانی ندارد، بلکه آزادی کریتوس از این شمشیرها، اضافه شدن المان های جدیدی را به گیم‌پلی بازی امکان پذیر می‌کند. “این به ما آزادی را می‌دهد تا هر کاری که می‌خواهیم تجربه نماییم. من فکر می‌کنم لحظه‌ی جادویی زمانی بود که این تبر بر روی کار آمد و برنامه نویسان و طراحان ایده هایی را برای آن مطرح می‌کردن که مثلا آن را در هر جای بازی که بخواهید پرت کنید و با فراخوان کردن دوباره، آن را به یک صورت جادویی بدست بیاورید و یا آن را به سمت دشمنان پرت کرده و از پشت به آن ها ضربه بزنید و یا حتی آن را دروربر خود بچرخانید”.

پس به این صورت شمشیرهای Blades of Chaos در بازی حضور نخواهند داشت هرچند که ممکن است در اواخر بازی به عنوان یک دستاورد باز شوند و به شکلی شبیه این بتوان آنان را تجربه کرد. اما با این حال بازی جدید God of War راه جدیدی را در پیش گرفته است و باید تا زمان عرضه آن در اوایل سال ۲۰۱۸ بر روی پلی‌استیشن ۴ منتظر ماند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید