نویسنده‌ی اصلی عناوینی همچون Half-Life و Portal شرکت Valve را ترک کرد

۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰

اریک وُلپا (Erik Wolpaw)، که به عنوان یکی از نویسندگان اصلی سری حماسی و فوق‌العاده محبوب Half-Life شناخته می‌گردد، تصمیم به قطع همکاری با شرکت ولو (Valve) گرفته است. وی از سال ۲۰۰۴ میلادی با این شرکت همکاری کرده و از پروژه‌هایی که در آن‌ها نقش داشته است می‌توان به دو قسمت Half-Life 2، Portal و Left 4 Dead اشاره کرد. این احتمال می‌رود که خروج وُلپا از ولو، دیدار با Half-Life 3 را دورتر از قبل کند.

اریک وُلپا یکی از نویسندگانی است که نقشی اساسی در شکل‌گیری داستان سری محبوب Half-Life داشته است. وی از سال ۲۰۰۴ که به شرکت ولو پیوست، در ساخت عناوینی همچون Half-Life 2: Episode One، Half-Life 2: Episode Two، Portal و Left 4 Dead نقش داشته است.

متاسفانه خبر خروج وُلپا از شرکت ولو، خبر خوشایندی برای طرفداران سازنده‌ی سری فوق محبوب Half-Life محسوب نمی‌گردد؛ چراکه این اواخر افراد با استعداد زیادی این شرکت، که صاحب سرویس موفق استیم نیز هست، را ترک کرده‌اند.

استعفای وُلپا یکسال پس از خروج مارک لیدلو (Marc Laidlaw)، یکی دیگر از نویسندگان کلیدی شرکت ولو، صورت گرفته است. مارک لیدلو در خصوص خروج وُلپا از شرکت ولو، چنین اظهار نظر کرد:

[وُلپا] شرکت ولو را ترک کرد، بنابراین در حال حاضر من می‌توانم به صورت کاملاً آزادانه به او توهین کنم، بدون اینکه به شهرت شرکت [ولو] آسیبی برسد. او یک نابغه در زمینه‌ی [داستان‌های] کمیک و اصلی است.

در حال حاضر دلیل خروج وُلپا از این شرکت آمریکایی در دست نیست، اما گفته شده که این نویسنده‌ی سابق Half-Life 2، پیشنهادی از سوی استودیوی دابل فاین (Double Fine) مبنی بر همکاری در پروژه‌ی Psychonauts 2 دریافت کرده است.

قطعاً خروج وُلپا از شرکت ولو، نشانه‌ی بدی برای طرفداران بی‌شمار سری Half-Life است که مشتاقانه منتظر رونمایی از جدیدترین قسمت آن هستند.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ، ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید