طراحان Zelda درمورد شنیدن بازخور‌د‌های طرفدران صحبت می‌کنند

۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۱

شیگرو میاموتو (Shigeru Miyamoto)‌ و ایجی آنوما (Eiji Aonuma) درمورد شنیدن نظرات و بازخورد‌های طرفداران صحبت می‌کنند و این که این نظرات چگونه به بازی‌های Zelda رنگ و بو می‌بخشند. دو تا از نکات کلیدی که پشت سری Legend of Zelda وجود دارد و باعث شده این دو نکته مانند دو کفه ترازو در تعادل باشند این است که گوش دادن به بازخورد‌های طرفداران همیشه باعث شده که طراحان بازی بدانند که یک طراحی خوب چیست.

در طی مصاحبه‌ای با یکی از وبسایت‌های معتبر، تهیه کننده سری Zelda، ایجی آنوما، گفت که یک شکافی بین چیز‌هایی که او از طرفدران شنیده و چیزی که او شخصاً میخواسته با بازی جدید یعنی Breath of the Wild انجام دهد، وجود داشته است. او در این مورد گفت:

من احساس می‌کردم که می‌دانم این بازی چگونه باید ساخته شود و به چه شکلی باشد؛ مدتی طولانی در این تفکر خودم گیر افتاده بودم. اما مدتی بعد درست قبل از این که کار توسعه Breath of the Wild را شروع کنم، متوجه شدم که یک شکاف بین بازخورد‌های طرفدران و چیزی که آن‌ها میخواستند با استراتژی که در پیش گرفته بودم وجود دارد.

یک مثالی که وی زد این بود که یکی از طرفداران قبلا به او گفته بود که از Skyward Sword لذت برده اما او یک بازی بیشتر شبیه Ocarina of Time میخواست، که بتواند در یک بازی بزرگ جهان آزاد اسب سواری کند. آنوما در ادامه گفت:

و در جایی میان افکار خودم، خواستم همین مسیر را دنبال کنم. پس Breath of the Wild چیزی است که قطعا در مورد آن تفکر بسیاری کرده‌ام.

سازنده Zelda، شیگرو میاموتو نیز در این مصاحبه حضور داشت. او گفت که تست کردن منظم بازی مهم و برای او یکی از اساسی‌ترین نکات است. وی اظهار داشت:

به لحاظ گیم‌پلی، من واقعاً به اهمیت تست مانیتور تأکید داشتم برای این که از طرفدران خود بازخورد بگیریم. همچنین به اعضای تیمم منتقل کردم که نمیتوان فقط عده محدودی در اختیار داشت که آن را بازی کنند و از آن‌ها بپرسیم بازی چطور بود؟ من فکر می‌کنم که واقعا مهم است که یک ایده یا مفهومی داشته باشیم از این که می‌خواهیم چه چیزی را در این بازی به بازی‌باز منتقل کنیم. و کاری که تست مانیتور انجام می‌دهد این است که می‌سنجد که آیا این ایده یا مفهوم به خوبی منتقل شده یا خیر. آیا بازی‌بازان توانسته‌اند آن را بفهمند؟

قسمت جالب دیگری از این مصاحبه جایی بود که آنوما گفت او در آینده میخواهد از گلایدر در بازی‌ها استفاده کند. او گفت در زندگی واقعی از ارتفاع می‌ترسد پس این که بتواند این کار را در محیطی ایمن و راحت مانند دنیای بازی‌های رایانه‌ای ایده‌ای هیجان انگیز خواهد بود.

بازی Breath of the Wild در تاریخ سوم مارس، همزمان با عرضه نینتندو سویچ منتشر خواهد شد. این بازی همچنین برای Wii U نیز در این تاریخ عرضه خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید