دومین به‌روزرسانی Dishonored 2 ویژگی‌های جدیدی را به بازی می‌افزاید

۲۴ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۸

استودیوی آرکین، سازنده عنوان Dishonored 2 به تازگی اعلام کرده که دومین به‌روزرسان رایگان این بازی به زودی عرضه خواهد شد و ویژگی‌های جدیدی را به بازی اضافه می‌کند.

به‌روزرسانی جدید عنوان Dishonored 2 ابتدا برای پلتفرم رایانه‌های شخصی در تاریخ ۱۸ ژانویه و از طریق شبکه استیم منتشر خواهد شد (به صورت بتا) و سپس، در تاریخ ۲۳ ژانویه برای همگی پلتفرم‌ها (رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان) به صورت کامل عرضه می‌شود. این به‌روزرسانی با دو ویژگی جدید در دسترس قرار خواهد گرفت؛ یکی تنظیم درجه سختی بازی به صورت شخصی سازی شده و دیگری انتخاب و از ابتدا رفتن مراحل بازی.

در بحث تنظیم شخصی سازی شده درجه سختی بازی، گفته می‌شود که با آن می‌توان لذت تجربه بازی را فراتر از حد معمول برد. برای مثال، اگر شما بازی‌بازی هستید که به پیشروی مخفیانه علاقه دارید و می‌خواهید در هر گوشه و کناری جست و جو کنید، می‌توانید با تنظیم کردن بازی، آن طور که می‌خواهید، تاثیر عناصر مخفی کاری را افزایش دهید و حتی نوع دشمنان یا تیرهای خواب آور را تغییر دهید. در واقع با اضافه شدن قابلیت تنظیم شخصی درجه سختی بازی، می‌توان مراحل را کاملا متناسب با استایل خود ساخت.

اما ویژگی جالبی که در همان بخش تنظیم شخصی درجه سختی گنجانده شده، «چالش نهایی» یا مود آهن نامیده می‌شود. با مود آهن، نه تنها مرگ شما همیشگی خواهد بود، بلکه حتی قادر به ذخیره و بارگزاری فایل ذخیره خود نیز نخواهید بود. طراح ارشد بازی Dishonored 2، آقای دینگا باکابا (Dinga Bakaba) در مورد این مود به شدت سخت و چالش برانگیز توضیح می‌دهد:

مود آهن، بازی Dishonored 2 را حتی بیش از پیش سخت می‌کند. شما باید با نتایج و عواقب کارهایتان زندگی کنید و یا حتی به خاطر آن‌ها برای همیشه بمیرید.

تا یادمان نرفته است باید اشاره کنیم که در به‌روزرسانی جدید بازی، قابلیت انتخاب و تکرار مراحل نیز در نظر گرفته شده است که با آن بازی‌بازان می‌توانند خیلی راحت مرحله دلخواه را انتخاب کرده و از ابتدا آن را تمام کنند. به عنوان مثال اگر آمارتان در یک مرحله باب میلتان نیست، می‌توانید با تکرار آن مرحله، آمار و روشی جدید را حاصل کنید یا برای پیدا کردن جمع کردنی‌های بازی (مانند ریون‌ها و بون چارم‌ها) می‌توانید به راحتی مراحل را از ابتدا بروید.

به‌روزرسانی جدید بازی Dishonored 2 علاوه بر موارد بالا، بهبودهایی نیز در بازی به وجود می‌آورد که طبق گفته آرکین، با گزارشات بازی‌بازان قادر به رفع این مشکلات بوده‌اند.

عنوان Dishonored 2 در ابتدای عرضه از نظر فنی مشکلات بسیاری داشت و طرفداران سعی کردند با انتشار به‌روزرسانی‌هایی این مشکلات را بر طرف سازند. اگر آخرین به‌روزرسان بازی را نصب کرده باشید، درمی‌‌یابید که بسیاری از مشکلات بازی برطرف شده است. با این که Dishonored 2 در زمان انتشار با بازخورد‌های بسیار خوبی رو به رو شد اما شاید اگر این مشکلات فنی از ابتدا در بازی وجود نداشتند، موفقیت‌های این عنوان بیشتر نیز می‌شد. Dishonored 2 در مراسم The Game Awards 2016 به عنوان بهترین بازی ماجرایی انتخاب شد اما نتوانست در بین کاندید‌های بهترین بازی سال قرار بگیرد.

عنوان Dishonored 2 هم‌اکنون برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در دسترس است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید