گیفت کارت
گیفت کارت

ده عنوان پرفروش ایالات متحده در ماه نوامبر مشخص شد

۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
عنوان Call of Duty: Infinite Warfare را در مدت محدودی می‌توانید بصورت رایگان تجربه کنید

ماه نوامبر همواره یکی از پرفروش‌ترین و درخشان‌ترین ماه‌های بازی‌های ویدیویی بوده است. در این ماه شاهد هزینه ۱.۹۷ میلیاردی بودیم که در مقایسه با ۸۷۵ میلیون دلار ماه پیش افزایش چشم گیری داشته است.

اگرچه ۱.۹۷ میلیارد دلار سرمایه بسیار زیادی است که وارد صنعت بازی شده اما در مقایسه با نوامبر پارسال که ۲.۶ میلیارد دلار بوده شاهد کاهش بسیار زیادی هستیم. دلیل اصلی این کاهش، پایین آمدن مقدار فروش سخت افزار است. در مقایسه با سال گذشته مقدار فروش سخت افزار از ۱.۱ میلیارد به ۷۶۰ میلیون دلار کاهش پیدا کرده که خبر از کاهشی ۳۵ درصدی را می‌دهد. البته باید به این نکته اشاره کرد که فروش کنسول‌های دستی افزایش داشته و دلیل اصلی این کاهش کنسول‌های پلی استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان هستند. در بحث لوازم جانبی نیز شاهد کاهش ۶ درصدی فروش هستیم که از ۲۷۷ میلیون دلار به ۲۵۹ میلیون دلار رسیده است. همچنین فروش لوازم جانبی‌های Lego Dimensions و Skylanders هم کاهش ۴۶ درصدی داشته و می‌توان دلیل اصلی کاهش کلی فروش لوازم جانبی دانست. پلی استیشن وی آر نیز به‌عنوان پرفروش‌ترین محصول جانبی این ماه شناخته شده است. همچنین پرفروش‌ترین کنترلر دوال‌شاک ۴ است و سپس شاهد حضور کنترلر الیت ایکس‌باکس وان هستیم که نسبت به سال پیش ۴۶ درصد افزایش فروش داشته است. فروش نرم افزار هم از ۱.۱۷ میلیارد دلار به ۹۵۵ میلیون دلار رسیده که نشان از کاهش ۱۸ درصدی است.

در مقایسه با سال قبل باید گفت که هنگام نوامبر سال ۲۰۱۵ شاهد برتری سه عنوان Call of Duty: Black Ops III ،Fallout 4 و Star Wars Battlefront در سه رتبه پرفروش‌ترین‌ها بودیم. امسال نیز سه بازی Call of Duty: Infinite Warfare و Pokemon Sun در کنار Battlefield 1 که در اکتبر عرضه شد، برترین عناوین پرفروش امسال بودند. یکی از دلایل اصلی کاهش فروش سه بازی پرفروش امسال بودند که در مقایسه با مقدار فروش سه عنوان برتر سال گذشته، کاهش ۴۳ درصدی داشته‌اند. همچنین مقدار فروش عنوان Call of Duty: Infinite Warfare در ماه نوامبر نیز تنها نیمی از آنچه که Black Ops III هنگام نوامبر پارسال فروخته بود است. Dishonored 2 یکی از بزرگ‌ترین عناوین عرضه شده در نوامبر بوده که در لیست ده بازی پرفروش حضور نداشته است. Final Fantasy XV در ۲۶ نوامبر عرضه شد و لیست NPD نیز در ۲۹ نوابر بسته شده بود پس این عنوان نتوانسته در سه روز عرضه خود بین ده بازی قرار بگیرد. در ادامه می‌توانید ده بازی پرفروش ماه نوامبر در ایالات متحده را مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که این لیست شامل فروش دیجیتالی نیز بوده.

  1. Call of Duty: Infinite Warfare
  2. Battlefield 1
  3. Pokemon Sun*
  4. Pokemon Moon*
  5. Titanfall 2
  6. NBA 2K17
  7. Madden NFL 17
  8. Watch Dogs 2
  9. Elder Scrolls V: Skyrim*
  10. FIFA 17

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید