” فاویان فنری” ستاره جدید استودیو Niv آشکار شد

۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۹

استودیو Niv سازنده بازی “کوھنورد” بھترین بازی سال ۹۰ ایران، ستاره جدید خود را آشکار کرد: Boingkid که ما او را در ایران با نام “فاویان فنری” صدا خواھیم کرد.

“فاویان فنری” در فستیوال بین المللی گیم روم در ایتالیا که چندی پیش برگزار شد حضور یافت و با بازدیدکنندگان فستیوال ملاقات کرد. این فستیوال شامل فرش قرمزی برای ستارگان دنیای بازیسازی ھمچون: ایتاگاکی کارگردان بازی نینجا گایدن ، مارتین اودانل موزیسین بازی Halo، تیم ویلیت سازنده بازی Doom و کارگردان استودیو آی دی سافت ورز، رابرت کراکآف مالک برند Razer سازنده سخت افزار ھای گیمینگ و مالک کنسول OUYA، دنیس دایاک سازنده نسخه RPG عنوان معروف میراث کین و بازی Eternal Darkness و ھمچین بازیسازان مستقل بین المللی، از جمله استودیو Niv طراح و سازنده”فاویان فنری”در بخش indiePalace بود.

بخش ھای بسیاری ھمچون سمینارھا، کازپلی ھا، مسابقات و تورنومنتھا و یوتیوبرھا از بخشھای این فستیوال بزرگ در میکروسیتی لئوناردو داوینچی در روم بود.

ستارگان میھمان فستیوال فرصت یافتند تا در indiepalace با”فاویان فنری” دسته و پنجه نرم کنند.

“فاویان فنری” در مرحله آلفای طراحی و توسعه خود قرار دارد و ھنوز تا نسخه و عرضه نھایی باید مراحلی را طی کند، با این حال”فاویان فنری” با بازخورد خوب و استقبال ستارگان میھمان و بازدیدکنندگان فستیوال رو به رو شد.

ایتاگاکی کارگردان بازی نینجا گایدن بدلیل ازدحام بازدیدکنندگان برای استقبال از حضور او و سایر میھمانان در بخش indiepalace بار نخست موفق نشد که با فاویان ملاقات کند و پس از اتمام بازدیدش در بخش یوتیوبرھا مستقر شد، کمی بعد از اینکه کاتالوگ فاویان را مطالعه کرد در حالی که منشی اش دوان دوان دنبالش میکرد به indiepalace بازگشت و با لحنی جدی و سامورایی گفت: این بازی کجاست می خواھم آنرا بازی کنم!! او توانست این بار با فاویان ملاقات و دست و پنجه نرم کند و گویا چند فن نینجایی ھم به فاویان آموخت.

به نظر میرسد ایتاگاکی بی دلیل استراحتگاه خود را برای ملاقات با فاویان ترک نکرد و خواندن سیناپس اولیه داستان، او را برای پیگیری کنجکاو کرد. Niv قصد دارد بزودی، نسخه دسترسی پیش از موعدی از فاویان را تنھا برای مخاطبین ایرانی در دسترس قرار دھد و داستان اسرارآمیز او تا رسیدن به نسخه نھایی پنھان خواھد ماند. تنھا اینجا اشاره ای کوتاه به ماجرا داریم و آن اینست که داستان فاویان داستان یک اسباب بازی جدید است، یک غریبه تازه وارد به قلمرو سحر آمیز و اسرار آمیز اسباب بازی ھا. اسباب بازیی با ھویت پنھان با ساقھایی فنری و پاھایی که روی یک مکنده کوچک سوار شده و به او امکان پرشھای فوق العاده و چسبیدن به سطوح صاف را می دھند.

نمیدانیم آیا ارتباطی بین داستان فاویان و آشکار شدنش از ایتالیا ھست یا نه ولی به نظر میرسد که ایتالیا قرار است داستان یک اسباب بازی جدید را به خود ببیند.

در فستیوال گیم روم مخاطبین، فاویان را دوست داشتند، برخی ھیجان زده اولین فن آرت فاویان را طراحی کردند و برخی از منتقدان ایتالیایی آمدن فاویان در دنیای بازیھا را مژده دھنده آمدن بازی که رویایش را داشتند ابراز می کردند. کاراکتری اورجینال که المانھای یک کاراکترعامه پسند و کلاسیک را به ھمراه دارد.

نقل قول کانال استودیو Niv در تلگرام، از مجله ایتالیایی ویگاموس ، از درخشش فاویان در نگاه تحریریه این مجله و اشاره به آن بعنوان دنیایی یادآور دنیای والت دیزنی و بازی ھای کلاسیک دھه ۹۰ از اشتیاق آنھا برای پیگیری این عنوان جدید و ایرانی حکایت می کند.

فاویان به ما نزدیک است و نسخه “دسترسی پیش از موعد” نسخه کامل و نھایی فاویان نخواھد بود و بھینه سازیھایی را در برنامه خواھد داشت ولی درخشش فاویان آنھم در نسخه اولیه ارزش پیگیری و حمایت از این عنوان خاص و ایرانی را دارد. این نسخه شامل چھل مرحله نخست از اپیزود اول که بالغ برپنجاه مرحله خواھد داشت می باشد. باید منتظر رویت این ستاره در آسمان بازیھای Niv بعد از کوھنورد باشیم. گوش به زنگ باشید!

http://www.niv-studio.com

تلگرام @Nivchannel

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید