دیوید کیج: بازی‌ها باید از زامبی‌ها و هیولاها خارج شوند

۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۲

دیوید کیج، مدیر عامل استودیوی سازنده بازی‌های Heavy Rain و Beyond: Two Souls یعنی کوانتیک دریم، چندین بار راجع به اینکه بازی‌ها باید چیزهای جدیدی را امتحان کنند صحبت کرده است. او به‌تازگی در هفته جاری طی یک مراسم سخنرانی مجددا در رابطه با این موضوع به گفت‌وگو پرداخت و گفت پیش‌بینی می‌کند تعداد بیشتری از توسعه دهندگان به جای تمرکز برروی زامبی‌ها و هیولاها، بازی‌هایی خواهند ساخت که داستان‌های شخصی و مرتبط با زندگی انسان را نشان می‌دهند.

با توجه به گزارش GI.biz، کیج گفت او زنی را در یک مهمانی ملاقات نمود و از آنجا که آن زن هم به مدت دو سال در خیابان‌ها به زندگی می‌پرداخت، با کیج راجع به میزان تاثیر فصل بی‌خانمان (homeless) از Beyond: Two Souls برروی خودش صحبت کرد. بازی او را به همان زمان از زندگی‌اش برد و این حرف تاثیر بزرگی برروی کیج گذاشت:

من بسیار تحت تاثیر آن قرار گرفتم. زمانی که یک خالق هستید، نمی‌توانید برای واکنش قدرت‌مندتر از آن امید داشته باشید. من فکر می‌کنم سنتی در بازی‌های ویدیویی وجود دارد که باید از دنیای واقعی جدا باشند و راجع به مسائل واقعی، جامعه ما و موارد از این قبیل صحبت نکنند. نمی‌دانم چنین چیزی از کجا آمده است.

او در ادامه گفت:

طی چند سال گذشته، من خالقین بازی‌های بیشتری را می‌بینم که به‌طور متفاوتی فکر می‌کنند و پی می‌برند که فیلم‌ها، کتاب‌ها، شعرها و هر فرم هنری‌ای می‌توانند در رابطه با مسائل واقعی صحبت کنند؛ پس چرا بازی‌ها این‌طور نباشند؟ چرا ما همیشه باید برروی زامبی‌ها، هیولاها یا چیزهایی که جالب هستند اما به دنیای واقعی ما ارتباطی ندارند تمرکز کنیم؟ البته این صنعت با زامبی‌ها و هیولاها یا روش‌های از این قبیل بسیار موفق بوده اما من فکر می‌کنم سازندگان بیشتری را خواهیم دید که راجع به مسائل این چنینی به گفت‌وگو می‌پردازند. استفاده از تعامل برای گفتن یک چیز معنی‌دار، بسیار هیجان‌انگیز است.

کیج افزود در دیدگاه شخصی‌اش به بازی‌های مستقل علاقه بیشتری دارد چراکه “خلاقیت و شجاعت بیشتری در آن‌ها وجود دارد”. او می‌گوید بسیار خوش‌شانس است که برای کوانتیک دریم که با سونی به همکاری کردن می‌پردازد کار می‌کند و این باعث خواهد شد که منابع و پشتیبانی لازم برای “صحبت در رابطه با بازی‌هایی که موضوعات مختلفی را در پیش‌ می‌گیرند فراهم شود”.

او همچنین طی صحبت‌های خود در رابطه با ماهیت دو برداشتی بازی‌های کوانتیک دریم صحبت کرد. وی گفت Fahrenheit ،Heavy Rain و Beyond: Two Souls بازی‌های دو برداشتی هستند چراکه آن‌ها در قالب چیزی که مردم احتمالا انتظارش را دارند قرار نمی‌گیرند.

اگر ما بازی‌های شوتر اول شخص می‌ساختیم، بحث‌های زیادی راجع به اینکه چه کاری انجام می‌دهیم وجود نداشت. با Fahrenheit من در حال ساخت بازی‌ای در رابطه با داستان سرایی تعاملی، هیجانی، احساسی و چیزهایی که هیچ کس فکر نمی‌کرد می‌توانند وارد یک بازی شوند بودم. احساسی و عاطفی؟ معضلات؟ انتخاب های اخلاقی؟ چرا شما باید چنین چیزهایی را در یک بازی بخواهید؟ امروزه شما احساسات را در هر عنوانی می‌بینید؛ حتی بازی‌های اکشن. من نمی‌گویم ما آن را خلق کردیم اما ما به چنین چیزی خیلی زودتر از این‌ها باور داشتیم.

کیج گفت هر چیزی که جدید است، می‌تواند دو برداشتی باشد و افزود:

من عاشق ساخت عنوانی هستم که همه آن را دوست دارند اما همزمان سازش نمی‌کنم و فقط چیزی که بازار می‌خواهد را به آن نمی‌دهم. تمام ما می‌توانستیم بازی‌های شوتر اول شخص بسازیم اما ما صنعت بسیار هیجان‌انگیزتر با مردمی داریم که می‌خواهند در مسیرهای مختلف به کاوش بپردازند.

بازی بعدی استودیوی کوانتیک دریم، Detroit: Become Human است که به‌صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ منتشر می‌شود. داستان بازی برروی شخصیت رباتی Kara تمرکز می‌کند که به دنبال یادگیری ماهیت وجود خود و همچنین شکارچی رباتی به نام Connor است. تاریخ انتشاری برای بازی مشخص نیست.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید