تخصصی‌ترین دوره‌های آموزشی بازی‌سازی برگزار می‌شود

۳۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۴

دورهمی معرفی دوره‌های جدید انستیتوی ملی بازی‌سازی، یک‌شنبه ۲۸ شهریور ماه، با حضور مسئولان انستیتو و جمعی از علاقه‌مندان به بازی‌سازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در ابتدای این دورهمی، شهاب کشاورز، مدیر انستیتوی ملی بازی‌سازی به تشریح عملکرد پنج ساله‌ی این مرکز آموزشی پرداخت و دلایل نیاز به یک دوره‌ی تخصصی‌تر در صنعت بازی‌سازی کشور را برشمرد.

کشاورز، دوره‌های Power UP را پاسخگوی این نیاز دانست و گفت: افرادی که به عنوان خروجی این دوره‌ها فارغ‌التحصیل خواهند شد، از تخصص بیشتری نسبت به فعالان حاضر در صنعت برخوردار خواهند بود و توانایی راهبری تیم‌ها در رشته‌ی تخصصی خود را خواهند داشت.

در ادامه، هادی اسکندری، یاسر ژیان و امیرحسین عرفانی به ترتیب به عنوان مدیران رشته‌های طراحی بازی، فنی و هنری به تشریح رشته‌ها پرداختند و سرفصل‌های دروس، پیش‌نیازها و دیگر موارد مهم را برای حاضرین برشمردند. رشته‌ی طراحی هنری، به دلیل گستردگی خود به دو بخش دوبعدی و سه‌بعدی تقسیم شده است.

دوره‌های PowerUP، نام دوره‌های تخصصی جدیدی است که به خدمات آموزشی انستیتوی ملی بازی‌سازی اضافه شده و قرار است به صورت محدود به تربیت نیروی متخصص بپردازد. از ویژگی این دوره‌ها، برخورداری از هیئت‌علمی تمام‌وقت، اساتید برتر، انسجام دوره‌ها و همین‌طور مزایایی که انستیتو برای دانش‌پژوهان در نظر گرفته است، اشاره کرد. از جمله، اعزام دانش‌پژوهان به رویدادهای بین‌المللی، دادن کمک‌هزینه برای ساخت بازی‌های مستقل و امکان دسترسی به بانک جامعی از کتب، مقالات و دیگر موارد مرتبط با بازی‌سازی.

پیش‌ثبت‌نام این رشته‌ها تا یک مهرماه ادامه دارد و از سوم تا هشتم مهر زمان مصاحبه و گزینش افراد است. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی این دوره‌ها به سایت انستیتوی ملی بازی‌سازی مراجعه کرده یا به‌طور مستقیم با انستیتوی ملی بازی‌سازی تماس بگیرند.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • milad.ps4 گفت:

  بهتره دست از بازی سازی بکشن برن سری جدید شکرستان رو بسازن
  مضخرف ترین کنسولی که دیدم امپراطور بود ۲۵ سال پیشه اتاری هم ازش جلو بود

  0
  0
  • monsef گفت:

   اون امپراطور اصن مال صنعت بازی سازی ایران حساب نکن.چون هیچ نسبتی با بنیاد داره
   اونوقت هیچ وقت شرکت سونی که هرچی نکتولوژی هست رو میسازه با یه گروه الکی که همینجوری کنسول ساختن مقایسه نکن

   0
   0
   • Resident Evil گفت:

    مال بازی سازی پاک.ستا.ن نبود که ای.ران تولید کرده بود بخاطر یه گروه الکی که کنسول ساختن اون همه تبل.یغات کردن انقد از اینجا د.فاع نکن هر چی بدبخ.ت.ی داریم ریشش همین افکار پو.چی.ه که تو و امثال تو دارید منم قبلا بازی ای.رانی میگرفتم حمایت کنم اما بعد از اینکه شتاب در شهر۲ ضعیفتر از ۱ دراومد به خودم قول دادم دیگه ه.وس حمایت به سرم نزنه

    0
    0
 • siavash2050 گفت:

  کاش یه کمی هم به دوره های انلایشون توجه میکردن !
  با این شیوه ای که بنیاد پیش گرفته فقط پایتخت نشین ها رشد میکنن !
  لطفا نظرات خودتون رو در پاسخ اعلام کنین :

  0
  0
 • Amir.P گفت:

  متاسفانه این انستیتو فقط کارشون همینه. هی کلاسای الکی برگزار کنند و جلسات چرت و پرت بگیرن. اتفاقا یکی از اعضای انجمن بازیهای رایانه ای دانشگاه خودمون دو هفته پیش اونجا بود. همش همین جلسات و کلاسا. بابا اگه اینا خودشون اینقدر حرفه این مثلاً، چرا نمیرن یه بازی خودشون بسازن؟؟؟ من برام همین سواله!!

  0
  0