گیفت کارت
گیفت کارت

تحلیلگران: آمار دریافت بازی Super Mario Run به ۱ میلیارد خواهد رسید

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۸

به تازگی شاهد معرفی بازی جدیدی از سری Mario توسط شرکت نینتندو بودیم که برای تلفن‌های همراه ارائه خواهد شد. این بازی Super Mario Run نام دارد و طی همکاری شرکت‌های اپل و نینتندو برای سیستم عامل iOS منتشر می‌شود. طبق نظر یکی از تحلیلگران این بازی قرار است که بازی بزرگی باشد.

سرکان توتو به عنوان یکی از تحلیلگران پیش بینی کرده است که بازی Super Mario Run به میزان یک میلیارد بار دریافت (دانلود) خواهد شد، سپس او در توییتر اعلام کرد که این میزان براساس رایگان بودن دریافت ابتدایی این بازی می‌باشد. او همچنین اعلام کرد که این یک میلیارد دریافت به سادگی برای این بازی صورت خواهد پذیرفت. او در توییتر خود نوشت:

برای روشن ساختن این موضوع که من پیش بینی دریافت بیش از ۱ میلیارد بار را برای بازی Super Mario Run انجام داده‌ام باید اعلام کنم که این تخمین براساس رایگان بودن دریافت اولیه آن می‌باشد و این یک میلیارد بار دریافت به سادگی صورت خواهد پذیرفت.

برای مقایسه، شرکت Pokemon در این هفته اعلام کرد که بازی محبوب Pokemon Go در سراسر جهان حدود ۵۰۰ میلیون بار دریافت شده است. میزان دریافت یک میلیاردی در میان بازی‌های مخصوص تلفن‌های همراه آمار بی نظیری نیست، بازی‌های Temple Run و Angry Birds نیز به این میزان دست یافته‌اند اما موضوع اصلی و تمایز آنها این بوده است که میزان آمار دریافت شده در میان چندین عنوان در آن فرانچایزها بوده است.

احتمالاً آقای توتو در زمان تخمین میزان دریافت‌ها، فرض را بر ارائه این بازی برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS گذاشته است. این بازی طبق اعلام مدیر عامل اپل در ماه دسمابر سال جاری برای سیستم عامل iOS منتشر خواهد شد اما عرضه آن برای سیستم عامل اندروید به بعد موکول خواهد شد.

شرکت نینتندو اعلام کرد که بازی Super Mario Run به افزایش سهام این شرکت کمک خواهد کرد.

یک بخش مشخص از بازی Super Mario Run این است که دریافت اولیه آن رایگان خواهد بود و در صورتیکه بازیکنان بخواهند قابلیت‌ها و محتوای دیگر آن فعال شود باید هزینه آن را بپردازند. هنوز قیمت این بازی تایید نشده است اما سایت WSJ معتقد است که این بازی یکی از پول ساز ترین بازی‌ها خواهد بود. این سایت در گزارش خود اعلام کرد:

بازی Mario  مخصوص تلفن‌های همراه می‌تواند دارای یک درآمد خیلی خوب و سریع برای شرکت نینتندو باشد چون بازیکنان برای ادامه اجرای آن باید هزینه اعلام شده را بپردازند تا بتوانند از تمامی مراحل و سطوح آن لذت ببرند.

بازی Super Mario Run یک بازی دویدن خودکار است. در این بازی شخصیت ماریو از چپ به راست صفحه میدود و بازیکنان با اعمال ضرباتی به صفحه گوشی باید منجر به حرکت او و عبور از موانع و چاله‌ها و جمع آوری سکه‌های موجود در بازی شوند. این بازی قابلیت اجرا با یک دست را خواهد داشت بنابراین قرار گرفتن آن در کنار تلفن‌های همراه این قابلیت را برای شما محیا خواهد کرد تا در هر شرایط و موقعیتی به اجرای آن بپردازید. همانطور که انتظار می‌رود هدف نهایی این بازی رسیدن به میله و پرچم نصب شده برروی آن می‌باشد.

بازی Super Mario Run سه حالت بازی مختلف را به شما ارائه می‌کند. اولین حالت دارای قابلیت‌های چالش برانگیزی برای شما می‌باشد که باید آنها را تکمیل کنید. در حالت دوم شما در چالشی با سایر بازیکنان قرار خواهید گرفت و باید اهداف تعریف شده را تکمیل کنید. در آخرین حالت شما قادر خواهید بود تا پادشاهی قارچی خود را توسط سکه‌هایی که از دو حالت اول بدست آوردید ایجاد کنید.

تیم کوک به عنوان مدیر عامل شرکت اپل در مورد این بازی اعلام کرد:

اپ استور چیزهای خوبی را برای زندگی ما به ارمغان آوده است، راهی برای ارتباطات ما، راهی برای کار ما و راهی برای تفریح ما اما برای بازی مخصوص به هر رده سنی، داستان بدون حضور یک ماریو کامل نمیشد، بنابراین ما از آوردن آن در ماه دسمابر به iOS توسط شرکت نینتندو هیجان زده‌ایم.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید