نینتندو و اپل در حال همکاری با یکدیگر جهت ساخت بازی Super Mario Run برای سیستم iOS هستند

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۲

شرکت اپل اعلام نمود که نینتندو یک بازی از سری بازی Mario را برای سیستم عامل iOS منتشر خواهد نمود که Super Mario Run نام دارد.

همانطور که می‌توان از نام این بازی برداشت نمود، این بازی یک بازی حرکت خودکار بوده که ماریو از چپ به راست صفحه بصورت خودکار حرکت خواهد کرد و بازیکنان بایستی در زمان مناسب با ضربه زدن به صفحه نمایش تلفن خود منجر به پریدن ماریو از روی موانع و شکاف‌ها شده و همچنین اقدام به جمع آوری سکه‌های موجود در بازی نمایند.

مکانیک بازی نسبت به نسخه‌های مشابه یکسان خواهد بود و همچنان هدف رسیدن به میله و پرچم نصب شده برروی آن در سریعترین زمان ممکن است. خالق بازی ماریو یعنی شیگرو میاموتو در در مدت نمایش اپل آیفون ۷ شرکت اپل در کالیفرنیا برروی استیج حضور یافته و ضمن اعلام همکاری دو شرکت نینتندو و اپل، در مورد این بازی جدید جزئیاتی را ارائه کرد. او گفت:

در مدت ۳۰ سال گذشته، هر زمان ماریو با پلتفرم جدیدی روبرو شده است و خود را تکامل داده و به مسیر خود برای رسیدن به هدف جدید ادامه داده است. اکنون ماریو به سمت هدف بعدی خود حرکت کرده است و آن هدف آیفون است.

ما می‌خواهیم بیشترین افراد ممکن قادر باشند که از بازی کردن با ماریو لذت ببرند و آنها این کار را تحت عنوان جدید آن یعنی Super Mario Run انجام خواهند داد.

این بازی همچنین دارای حالت نبرد جدیدی به نام Toad Rally می‌باشد که در آن شما حریفی را انتخاب کرده و در برابر آن باید امتیاز بالاتری را بدست آورید. بازیکنان قادر خواهند بود تا این بازی را در مقابل دوستان و افراد آنلاین موجود اجرا کنند. در این حالت هیچگونه میله و پرچمی برروی آن موجود نیست و تنها باید دوید و با جمع آوری سکه‌ها بیشترین امتیاز ممکن را بدست آورد تا زمان بازی خاتمه یابد.

آقای میاموتو در کنفرانس مطبوعاتی پس از معرفی بازی اعلام کرد:

ما بازی Super Mario Run را به گونه‌ای ساخته‌ایم که به بهترین شکل ممکن قابلیت اجرا برروی تلفن آیفون شما را داشته باشد. سوپر ماریو هر زمان که با پلتفرم جدیدی مواجه شده خود را تکامل داده است و برای اولین بار بازیکنان قادر خواهند بود تا سوپر ماریو را تنها با یک دست اجرا کنند و از آن لذت ببرند. به بازیکنان این آزادی داده شده است که این بازی را در حالی اجرا کنند که در مترو حضور دارند یا در حال خوردن یک همبرگر هستند.

تیم کوک به عنوان رئیس اپل اعلام نمود:

اپ استور چیزهای خوبی را برای زندگی ما به ارمغان آوده است، راهی برای ارتباطات ما، راهی برای کار ما و راهی برای تفریح ما اما برای بازی مخصوص به هر رده سنی، داستان بدون حضور یک ماریو کامل نمیشد، بنابراین ما از آوردن آن در ماه دسمابر به iOS توسط شرکت نینتندو هیجان زده‌ایم.

اپ استور بازی Super Mario Run را لیست کرده است و در توضیحات آن در مورد مکانیزم بازی آمده است که:

در این بازی شما بطور مستمر در حال حرکت هستید. شخصیت شما رفتارهای متفاوتی را براساس ضربات شما انجام خواهد داد، بنابراین این بستگی به شما دارد که حرکات مناسبی صورت گرفته، سکه‌ها جمع شده و به هدف نهایی بازی برسید.

بازی Super Mario Run سه حالت بازی مختلف را به شما ارائه می‌کند. اولین حالت دارای قابلیت‌های چالش برانگیزی برای شما می‌باشد که باید آنها را تکمیل کنید. در حالت دوم شما در چالشی با سایر بازیکنان قرار خواهید گرفت و باید اهداف تعریف شده را تکمیل کنید. در آخرین حالت شما قادر خواهید بود تا پادشاهی قارچی خود را توسط سکه‌هایی که از دو حالت اول بدست آوردید ایجاد کنید.

بازی Super Mario Run به سرپرستی آقای میاموتو به عنوان خالق آن در نینتندو و همچنین استودیوی ساخت بازی دنا ساخته می‌شود. این دومین بازی از پنج بازی است که شرکت نینتندو متعهد شده است که تا ماه مارس سال ۲۰۱۷ آن را معرفی و عرضه کند. یک نسخه رایگان محدود از بازی Super Mario Run موجود خواهد بود که برای باز کردن جزئیات بیشتر نیاز به پرداخت پول خواهد داشت. شرکت نینتندو اعلام نمود که جزئیات بیشتر در مورد قیمت و محتوای این بازی در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

بازی Super Mario Run تحت یک قیمت واحد ارائه شده و هیچگونه microtransaction در درون بازی موجود نخواهد بود تا بازیکنان با خیال راحت به اجرای بازی خود بپردازند. این بازی در ماه دسامبر سال جاری میلادی در دسترس خواهد بود. در مدت معرفی این بازی آقای کوک اعلام کرد که بازی Super Mario Run ابتدا برای سیستم عامل iOS انتشار خواهد یافت و سپس احتمال عرضه آن برای سیستم عامل اندروید در آینده امکان پذیر خواهد بود.

در ادامه تصاویر منتشر شده از این بازی را مشاهده خواهید کرد:

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید