گیفت کارت
گیفت کارت

Silent Hills کوجیما قرار بود که به The Last of Us شبیه باشد!

۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۳

Silent Hills؛ عنوانی که با لغو شدنش حسرت را بر دل بسیاری برجا نهاد، عنوانی که قرار بود به یک شاهکار تبدیل شود، عنوانی که قرار بود حسی از نوستالژی را در قالب یکی از بهترین بازی‌های تاریخ صنعت گیم زنده کند! شاهکاری که Guillermo Del Toro و Hideo Kojima در حال ساخت آن بودند، قرار بود جا پای The Last of Us بگذارد و بدان شبیه باشد؛ به همین خاطر است که Silent Hills را باید با صفت “شاهکار” مورد خطاب قرار داد!

Guillermo Del Toro که با همیاری استاد Hideo Kojima در حال توسعه عنوان Silent Hills بودند، در جدیدترین مصاحبه‌ خود با وب‌سایت Bloody Disgusting، اظهار کرده‌اند که پروژه لغو شده Silent Hills شباهت‌های فراوانی به شاهکار ناتی‌داگ؛ یعنی The Last of Us داشته است! ایشان همچنین در ادامه صحبت‌های خویش ذکر کرده‌اند که کنسل شدن این بازی با عقل همخوانی ندارد:

ما تجارب و جلسات بسیار خوبی در هنگام ساخت بازی برگزار نمودیم؛ تلاش‌هایی برای خلق داستان که صدها ایده و طرح برای آن داشتیم. بعضی از چیزهایی که برای Silent Hills طراحی کرده بودیم، بعدها آن‌ها را در بازی‌‌هایی مانند The Last of Us دیدم و الآن این حس را به من القاء می‌کند که ما در آن زمان در مسیر اشتباهی نبودیم و بلعکس؛ در جهت کاملا درستی در حال پیشروی بودیم. حضور کوجیما در تیم ساخت Silent Hills باعث می‌شد که من فکر کنم در حال ساخت یک بازی به‌یاد ماندنی و موفق هستیم.

Del Toro اینگونه ادامه داد:

ما امیدوار بودیم که گونه‌ای از ترس و وحشت را با آمیزه‌ای از اسباب و شیوه‌های نوین که در باره آن‌ها صحبت کرده بودیم، خلق بنماییم؛ اما اکنون با لغو شدن بازی واقعا مایه سرافکندگی است که این امکان وجو ندارد! لغو شدن بازی به هیچ وجه قابل درک نیست! اصلا با عقل و منطق همخوانی ندارد!

?Why Konami

تنها یادگار Silent Hills دمویی از بازی به نام P.T. است که به صورت انحصاری برای PlayStation 4 بر روی شبکه PSN قرار داده شد و سپس به دلایل نامعلومی غیب شد! کسانی که موفق به تجربه P.T. شده‌اند آن را غیرقابل وصف نامیده‌اند! دموی کوتاهی که هنوز نیز راز و رمزهای جدیدی را از آن کشف می‌کنند. اما جمله‌ای که همگان بر آن توافق دارند این است که “کونامی بزرگ‌ترین اشتباه را با لغو کردن این بازی مرتکب شد!”

در پایان شایان به ذکر است که اگر شما موفق به تجربه P.T. نشده‌اید، می‌توانید نسخه بازسازی شده آن را با نام PuniTy (ساخته شده به‌وسیله موتور Unity) که حدود “104” ساعت نیز زمان دارد، بر روی PC خود دانلود نمایید. این بازسازی، بسیار به P.T. شبیه است و تنها در بعضی از پازل‌ها با نسخه اصلی تفاوت دارد.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید