نابودی زمان | تحلیل کامل عنوان Quantum Break

GamesCom ، Gamescom 2015 ، Xbox One ، پیش‌نمایش ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۵

در سال 2013 زمانی که عنوان Quantum Break در نمایش معرفی Xbox One معرفی شد، باعث حیرت و خوشحالی بسیاری شد. سبک خاص که خیلی سخت می‌توان نمونه ای شبیه به آن را در صنعت بازیسازی پیدا کرد، همگی دست به دست هم دادند تا با یکی از مورد انتظارترین عناوبن نسل روبرو شویم. به هر حال در نسل هفتم استودیو نامدار Remedy Entertainment، شاهکار بی نظیری به نام Alan Wake را عرضه کرده بود. بعد از گذشت دو سال از معرفی و با نمایش های متعدد این عنوان تقریبا می‌توان به یک دید کلی در مورد این عنوان دست پیدا کرد. در ادامه با کامل ترین پیش نمایش این عنوان با من همراه شوید.هدف من در این پیش نمایش بر خلاف موردهای مشابه بررسی تک تک جزئیات بازی از جمله شخصیت ها، مکان ها، دشمنان و… است. امیدوارم بعد از خواندن این پیش نمایش به دید کلی نسبت به بازی دست پیدا کنید.

کاور رسمی عنوان Quantum Break

 نام: Quantum Break

ناشر: Microsoft Studios

سازنده: Remedy Entertainment

کارگردان، نویسنده و تهیه کننده: Sam Lake

پلتفرم: Xbox One

تاریخ انتشار: سه شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

سبک: اکشن ماجراجویی، تیراندازی سوم شخص


آشنایی با استودیو Remedy Entertainment

استودیو Remedy Entertainment در سال 1995 در شهر Espoo در کشور فنلاند تاسیس شد. اکثر افراد این استودیو را به خاطر عناوین اکشن به همراه گیم پلی غنی و داستان پیچیده و خاص آن می‌شناسند. از اعضای کلیدی این استودیو می‌توان Markus Mäki، Mika Reini به عنوان مدیرعامل و Sam Lake به عنوان کارگردان خلاق این استودیو که در اکثر عناوین تولید شده حضور دارد نام برد. از عناوین ساخته شده توسط این استودیو تا به این لحظه می‌توان به Death Rally، Max Payne، Max Payne 2: The Fall of Max Payne، Alan Wake، Agents of Storm اشاره کرد. Quantum Break به عنوان آخرین عنوان این استودیو شناخته می‌شود که بیشتر از 6 سال زمان صرف ساخت آن شده است. بیشتر از 132 نفر در این استودیو مشغول هستند و به دلیل موفقیت بیش از حد عناوین این استودیو، این استودیو را به عنوان نماد بازیسازی کشور فنلاند قبول دارند.

remedy

لگو رسمی استودیو Remedy Entertainment

Sam Lake کیست؟

Sami Järvi (متولد ۱۸ ژوئیه ۱۹۷۰ در فنلاند) که بیشتر او را با نام هنری سم لیک می‌شناسند. عمده محبوبیت سم لیک به دلیل خلق کارکتر مکس پین می‌باشد. البته در قسمت اول ظاهر کارکتر مکس پین را نیز از روی صورت او برداشته و عمده افراد محبوبیت این کارکتر را در بازی بی‌نظیر سم لیک می‌دانند. بدون هیچ شکی عمده بازیبازان سم لیک را به دلیل داستان سرایی بی نظیر او در عناوینش دوست دارند، حالت خاص داستان سرایی او به نوعی امضای عناوینش محسوب می‌شود. حالت داستان سرایی سم لیک توسط افراد زیاذی الگو برداری شده است که از جمله آنها می‌توان به دیوید کیج اشاره کرد. در اکثر عناوین ساخته شده توسط Remedy Entertainment حضور دارد در بعضی از آنها به عنوان ناظر و در بعضی دیگر او یک همه کاره است. از عناوین ساخته شده توسط او می‌توان به قسمت اول و دوم Max Payne و Alan Wake و از همه مهمتر آخرین ساخته او Quantum Break اشاره کرد. ایشان برای نوشتن داستان این عنوان بیشتر از سه سال زمان را صرف تحقیق و نوشتن آن کرده است. در انتها سم لیک را می‌توان یکی از برترین خالقان این صنعت به حساب آورد که عناوین ساخته شده توسط او اکثرا ساختارشکنانه و معرف ویژگی های جدید در این صنعت محبوب بوده است.

nogc14-intervista-sam-lake-720_jpg_1280x720_crop_upscale_q85

Sam Lake

بعد از یک شناخت کلی نسبت به استودیو سازنده و خالق این عنوان کم کم وارد حوزه بررسی این بازی جذاب و خاص می‌شویم. در ابتدا  به بررسی شخصیت موجود در این بازی و نقشی که دارند می‌پردازیم.

شخصیت ها

در این بخش علاوه بر آشنایی با هر یک از شخصیت ها، یک شناسنامه کلی نیز برای آنها نوشته شده است.

Jack Joyce:

quantum-break-jack-joyce

Jack Joyce

سن: 30 سال  نزدیکان: Will Joyce (برادر)  ملیت: آمریکا  رنگ چشم: قهوه ای  بازیگر و حالت چهره: Shawn Ashmore (نکته قابل اشاره این است که در ابتدا خود Sam Lake بازیگر این نقش بوده است)

 جک جویس کارکتر اصلی بازی، یکی از سه دانشمندانی است که در دانشگاه Riverport بر روی دستگاهی برای کنترل زمان کار می‌کردند. وقتی که این آزمایشات با شکست مواجه شد، این اتفاق به جک قدرت کنترل و نگه داشتن زمان را داد. او متوجه می‌شود که قدرت او باعث می‌شود که اجسام و افرادی که در محیط و جود دارند به طور کامل در حالت صفر قرار گیرند. بعد از مدتی که این اتفاقات به وقوع می‌پیوندد برادر جک، Will Joyce، به وسیله صمیمیترین دوست جک Paul Serene کشته می‌شود. حال جک علاوه بر این که سعی بر این دارد تا زمان را به حالت عادی خود برگرداند، قصد گرفتن انتقام برادر خود را از Paul دارد. قدرت جک بیشتر بر مبنای کنترل زمان می‌باشد، او این کار بر اساس ثابت کردن واحد زمان در نزدیکی خود انجام می‌دهد. از آنجایی که زمان در حال نابودی است او به وسیله قدرت هایی که دارد می‌تواند در شکاف هایی که گاهی اوقات در واحد زمان به وجود می‌آید عبور کند. و مانند دیگران در حالت صفر قرار نگیرد.

حالت صفر چیست؟

این حالت به معنای قرار گرفتن اجسام و افراد در حالت سکون می‌باشد. در این حالت اگر جسمی را تکان دهید باز هم به جای قبلی خود باز خواهد گشت، بعضی اوقات ممکن این بازگشت به جای ثابت پشت سر هم تکرار شود. برای مثال اگر تریلر کامل گیم پلی بازی را در Gamescom 2014 دیده باشید در صحنه که یک کشتی پل را خراب می‌کند به خوبی نمونه هایی از این مورد که به آن اشاره کردم را شاهد هستید. اگر انتها نمایش را دیده باشید، شاهد این هستید که پل بازهم به حالت ثابت خود باز می‌گردد گویی که این پل پیش از این تخریب نشده بود.

Paul Serene:

QB-Game-Paul-Serene-2

Paul Serene

* تا به این لحظه از این کارکتر اطلاعات زیاذی به بیرون درز نکرده است بنابراین شناسنامه مشخصی برای او وجود ندارد

پال سرین صمیمی ترین دوست جک محسوب می‌شود. همانطور که در بالا اشاره کردم جزو سه دانشمندی بوده که بر روی ماشین زمان کار می‌کرده است. وقتی این آزمایش با شکست مواجه می‌شود، پال 16 سال پیرتر و بخش عمده از خاطرات خود را از دست می‌دهد. بنابراین در ابتدا برادر جک را می‌کشد (تا به این لحظه به طور قطعی مشخص نشده است که آیا برادر جک مرده است یا خیر!) و سپس سازمانی به نام Monarch Corporation را تاسیس کرده تا بتواند از وضعیت کنونی تمام استفاده را کند. او از Monarch Corporation به عنوان بازوی قدرت خود استفاده می‌کند، علاوه بر آن پال با سرقت Sofia Amaral سعی بر این دارد تا کسی نتواند به تحقیقات خود درباره زمان ادامه دهد.

قدرت های پال  به مراتب بیشتر و خطرناکتر از جک می‌باشد. او همانند جک قدرت کنترل زمان را دارد ولی چیزی که او را از جک متمایز می‌کند، این است که پال آینده را نیز می‌تواندببیند و از اهداف دشمنان خود آگاه شود. قطعا بار اصلی داستان بیشتر بر روی این دو شخصیت می‌باشد، دوستان صمیمی که هم اکنون دشمن خونی یک‌دیگر شده اند.

Beth Wilder:

تا به این لحظه هیچ اطلاعات رسمی از این کارکتر منتشر نشده است. فقط این که این شخصیت به همراه جک و پال بر روی ماشین زمان کار کرده و همچنین یکی از شخصیت های قابل بازی می‌باشد. در مورد اسم او نیز فقط این را می‌توانم بگویم که همانند Paul Serene نام او براساس یکی از شخصیت های کتاب Thomas Zane در بازی Alan Wake  انتخاب شده است.

.Beyond the lake he calls home lies a deeper, darker ocean green, where the waves are both wilder and more serene

فراتر از دریاچه او خواستار خانه نهفته است عمیق تر و تیره تر از سبزی اقیانوس، که در آن امواج هر دو خروشان و بی‌سر‌و‌صدا هستند.

* بخش تو‌‌ پر، اشاره به اسم این دو شخصیت دارد.

Sofia_Amaral

Sofia Amaral

Sofia Amaral:

دکتر سوفیا آمارل، یکی از افرادی می‌باشد که در تحقیقاتی که پیرامون ماشین زمان صورت میگرفته به این سه نفر کمک کرده ولی در پشت قضیه او به Paul Serene در سایر تحقیقات نیز کمک می‌کرده است. در تریلر E3 2013 شاهد بمب‌گذاری در دفتر او هستیم. در هنگام انفجار بمب، زمان در حالت صفر قرار گرفته و در این حین جک به همراه کیت وارد دفتر او می‌شوند. جک او را از حالت صفر خارج کرده و در این بین با او به مشاجره می‌پردازد. در این بین متوجه می‌شویم که خود سوفیا افرادی را فرستاده تا تحقیقات را بدزدند ولی در این بین دیالوگی صورت می‌گیرد که از همه بخش ها مهم‌تر است.

!Doctor, you’re the only one who can fix this

دکتر، تو تنها کسی هستی که می‌تونی این مشکل رو حل کنی!

از همین دیالوگ نیز می‌توانیم نقش مهم این کارکتر در بازی را احساس کنیم.

تقریبا در این بخش به تمامی شخصیت های معرفی شده تا به این لحظه پرداختم در بخش بعدی به دشمنان بازی می‌پردازم.

دشمنان

مطمئنا اصلی ترین دشمن جک Paul Serene و سازمان او Monarch Corporation در اولین مورد با این سازمان آشنا می‌شویم.

400px-Qbmonarch

Monarch Corporation

Monarch Corporation:

  شرکت مونارک، شرکتی است که در زمینه زمان و تحقیقاتی که مربوط به آن است فعالیت می‌کند. این مجموعه توسط Paul Serene مدیریت شده و اصلی ترین دشمن جک محسوب می‌شود. علامت این شرکت یک پروانه می‌باشد که اشاره به “اثر پروانه ای” دارد.

Monarch Security:

گروه امنیتی مونارک، گروه تاسیس شده توسط Monarch Corporation می‌باشد. تجهیزات این گروه به وسیله این شرکت تامین شده تا آنها بتوانند در مقابل جک و بث ایستاده و آنها را نابود کنند. عمده دشمنان بازی را این گروه تشکیل می‌دهد، همانطور که در طی تریلر ها دیدیم از سر راه برداشتن این افراد چندان کار اسانی نیست گوناگونی نوع و قدرت تک‌تک افراد این گروه نیز به شدت جالب به نظر می‌رسد.

نوع بعدی دشمنان که ازبین بردن آنان کار هر کسی نیست، افرادی هستند که به وسیله Drone و لباس Exo که بر تن دارند می‌توانند در مواقعی که همه چیز در شرایط صفر قرار می‌گیرد همانند جک به راحتی در این حالت زمانی حرکت کنند. نوع لباس های آنان باعث می‌شود که کشته شدن آنها چندان روند آسانی نباشد. هم چنین نوع دیگری از این لباس ها وجود دارد که به این افراد اجازه می‌دهد که در واحد زمان به مراتب سریعتر از جک حرکت کرده و برای کشتن آنها شما باید نهایت دقت را به خرج دهید.

طبق گفته های سم لیک تنوع دشمنان به مراتب بیشتر از چیزی است که تا به این لحظه دیده اید و عمده دشمنان بازی در زمانی که بازی به بازار عرضه شد افشا خواهند شد.

به شخصه تمامی اطلاعاتی که تا به این لحظه از داستان بازی افشا شده است را در معرفی شخصیت ها به صورت کامل توضیح داده ام. بیش از این نیازی بر تکرار آنها نمی‌بینم، مطمئنا با خواندن این بخش به پبچبده بودن داستان پی برده اید به هر حال نویسنده این اثر سم‌لیک است کسی که با Alan Wake یکی از پیچیده ترین عناوین تاریخ صنعت بازیسازی از لحاظ داستانی را به وجود آورد پس در زمینه داستان خیالتان راحت باشد.

QuantumBreak_Screenshot2

Monarch Security

QuantumBreak_Gameplay_Screenshot_21

Exo Soldier 1

quantum-break-soldier

Exo Soldier 2

گیم پلی

مطمئنا یکی از جذاب ترین بخش های Quantum Break، گیم پلی ناب و در عین حال خاص آن است. در کمتر بازی دیده ایم که بتوان زمان را کنترل کرده و از آن استفاده نمود. قبل از تحلیل گیم پلی بازی به قدرت های جک در این بازی نگاهی می‌اندازیم.

 

 

 

Time Blast: این ویژگی زمان را در یک ناحیه مشخص می‌شکند و اثرات مخربی را در آن مکان می‌گذارد.

Time Rush: این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا زمان را نگه داشته و فرار کنید و اینگونه خود را از خطر مرگ نجات دهید.

Time Dodge: حرکت فوق سریع که از آسیب رسیدن به شما جلوگیری می‌کند.

Time Shield: یک حباب حفاظتی است که از شما در برابر باران گلوله ها دشمنان محافظت می‌کند.

Time Stop: زمان را در منطقه ای مشخص نگه می‌دارد و دشمنان و وسایل حاضر در آن منطقه را از حرکت باز می‌دارد.

quantum-break-punch

Time Stop به شما در نگه‌داشتن زمان در یک نقطه مشخص کمک می‌کند.

همین المان ها باعث شده تا با یک گیم پلی خاص در عین حال سریع روبرو شویم. ممکن بعضی ها بگویند که این قدرت ها باعث شده تا روند بازی آسان شود ولی سم لیک نظر دیگری دارد.

مطمئنا یکی از سخترین شرایط در مقابل تیم سازنده، طراحی و پباده سازی هوش مصنوعی بوده که بتواند با المان های گیم پلی هم خوانی و بازیباز را به یک چالش سخت دعوت کند. مطمئنا شما این موضوع را تا حدی در نمایش های بازی دیده اید، جایی که حتی یک گلوله می‌توانند درجه سلامتی جک را به مقدار بسیاری کاهش دهد. تیم سازنده سعی بر این داشته تا جک را شبیه به یک انسان واقعی قرار دهد، جایی که جک ممکن است با سه گلوله کشته شود و بسته به درجه سختی انتخابی این مورد کاهش یا افزایش می‌یابد. همچنین اصلی ترین دشمنان جک یعنی کسانی که لباس های Exo بر تن دارند را فراموش نکنید، این افراد با یک گلوله کار جک را یکسره می‌کنند. ما به این نوع خاص از سربازان قدرت Time Dodge و در بعضی مناطق حتی Time Shield را هدیه داده ایم تا روند کشتن این نوع دشمنان دو برابر سخت تر شود. این بازی مطمئنا یکی از بهترین هوش مصنوعی ها را که تاکنون دیده اید را در خود جای داده است، موارد بسیاری وجود دارند که مطمئنا در زمان عرضه بازی به بازار افشا خواهد شد.

quantum-break-gunfight

Time Shield محافظ شما در برابر باران گلوله دشمنان

 

همانطور که در بالا مطالعه کردید به هیچ عنوان با یک عنوان ساده طرف نیستیم. شاید بگوید که چرا در نمایش ها سازندگان برخی از این موارد گفته شده را نشان نمی‌دهند، جوابتان نیز ساده است. هر کنفرانسی مدت زمان مشخصی دارد، بازی هایی که در این کنفرانس ها نمایش دارند باید المان ها و نوآوری های خود را در طول همین مدت زمان کوتاه نشان دهند معلوم است که سازندگان مجبور هستند تا این نمایش ها را با درجه سختی پایینتر بازی کنند تا نوآوری عناوین خود را به حظار نمایش دهند.

مورد به شدت جذاب دیگر این است که شما در طول بازی به همراه سه کارکتر بازی می‌کنید. فرض اینکه با جک زمان را کنترل و با پال علاوه بر این موضوع بتوانید آینده را نیز ببینید به شدت جذاب به نظر می‌رسد. همانطور که اشاره کردم، قدرت های بث نیز افشا نشده اند و آنها نیز جای خود را دارند.

خلاقیت در تک تک دقایق گیم پلی به چشم می‌آید، همین قدرت های کنترل زمان به وسیله جک خود باعث شده تا روند انچام بازی به مراتب جذاب شده و همچنین آن را از روند تکراری شدن نجات دهد. جذاب ترین موضوعی که مطمئنا شما را به تحسین به تمام معنای سازندگان وا می‌دارد، هماهنگی عالی بین میان پرده ها و گیم پلی این عنوان می‌باشد. شاید تنها عنوانی که بتواند به همراه Quantum Break یک کلاس درس برای سایر سازندگان باشد، مطمئنا Uncharted 4: A Thief’s End می‌باشد. هر دوی این عناوین می‌توانند به یک نمونه برای سازندگانی تبدیل شوند که خواستار انجام این کار در عناوین خود می‌باشند.

Quantum Break یک عنوان سینمای می‌باشد و شما می توانید این موضوع را در تک تک دقایق احساس کنید. اگر روند گیم پلی این بازی را در Gamescom 2015 دیده باشید به این مفهوم پی خواهید برد. جایی که جک وارد یک محوطه انبار می‌شود و روند انجام بازی به هیجان‌انگیزترین دقایق خود می‌رسد، جک در انبار برادر خودش را می‌بیند که در گذشته در این مکان بر روی ماشین زمان کار می‌کرده است. همین سطح روایی عالی از خاطرات و آوردن آن به زمان حال و نمایش آن به این شکل هنرمندانه خود نشان دهنده تخصص سازندگان در کار خود می‌باشد. در انتهای نمایش شاهد این هستیم که پال از بث دستگاهی را خواستار است و از او می‌خواهد که با او همراه شود. ولی در این بین برادر جک، ویل، از او می‌خواهد تا این کار را انجام ندهد و نمایش در اوج حساسیت به پایان می‌رسد و گیمران را برای دیدن ادامه این ماجرا حسرت به دل می‌گذارد.

quantum-break-battle

سیستم تیر‌اندازی بازی بسیار جذاب و حرفه ای کار شده است.

در زمینه مدت زمان گیم پلی نیز اطلاعات چندانی به بیرون بروز نکرده است. ولی بادیدی که نسبت به رمدی و عناوین آن داریم، مطمئنا با یکی از طولانی ترین عناوین ساخته شده توسط این استودیو طرف هستیم. توانایی انجام بازی با چند شخصیت و همچنین داستان پیچیده که در پشت هر کدام از آنها و جود دارد خود گواه این موضوع است.

سیستم تیر اندازی بازی کاملا عالی کار شده و همانند اکثر عناوین تیر اندازی سوم شخص امروزی می‌باشد. به هر حال رمدی استودیو است که روزی با ساخت Max Payne یک انقلاب به تمام معنا در صنعت بازیسازی به وجود آورد و Quantum Break نیز خیلی راحت می‌تواند به این هدف دست پیدا کند. سیستم تیر اندازی عالی و بی‌نقص، همراه با المانهای جذاب کنترل زمان و در طرف مقابل چند شخصیته بودن همه دست به دست هم داده اند تا این بازی در این بخش نیز سربلند بیرون آید.

tristanward21-20150818-0001

تفاوت میان واقعیت و بازی، چیزی را احساس می‌کنید؟!

گرافیک

کمتر کسی است که بتواند به بخش گرافیکی این عنوان خرده ای بگیرد. همه جزئیات گرافیکی در بازی سرسام آور است و هوش از سرتان می‌برد همه این موارد به لطف موتور جدید استودیو رمدی Northlight Engine می‌باشد.

بدون شک این عنوان ار معدود عناوینی محسوب می‌شود که ورود شما به نسل هشتم را تبریک می‌گوید. حال به بررسی دقیق‌تر جزئیات گرافیکی می‌پردازیم، نورپردازی بازی به شدت عالی و زیبا انجام شده است تقریبا تک تک اشیا موجود در محیط دارای بازتاب خاصی از نور بوده و هم چنین بازتاب نور از روی لباس های جک و حتی دشمنان نیز خیره کننده است. کیفیت ذرات از جمله گرد و غبار معلق در هوا نیز از نکات قابل اشاره می‌باشد. کیفیت تکسچرها نیز در حد بسیار عالی قرار دارد چهره پردازی تک تک شخصیت فوق العاده عالی کار شده است، برای نمونه به صورت جک دقت کنید تک تک جزئیات از چین و چروک های موجود در صورت گرفته تا سایر اجزا با وسواس خاصی طراحی شده است.

quantum-break-takedown

اوج کیفیت را احساس کنید.

برای انیمیشن های صورت از تکنولوژی پیشرفته DI4D استفاده شده است. همین موضوع نشان دهنده این موضوع است که تا چه حد چهره پردازی کارکتر ها برای سم لیک و تیمش مهم بوده است. نحوه کار این سیستم نیز به این شکل است که 10 دوربین به صورت دقیق جزئیات صورت بازیگر را در نظر گرفته و دیگر نیازی به استفاده از نشانه گذاری های بیش از حد بر روی صورت بازیگران نیست.

* در ویدیو زیر نحوه کار این سیستم را متوجه خواهید شد.

[jwplayer mediaid=”258204″]

لینک دانلود

در انتها گرافیک این عنوان یک تودهنی محکم به کسانی است که کنسول Xbox One را ضعیفتر از رقیب خود می‌پندارند. قطعا گرافیک این عنوان به همراه Uncharted 4: A Thief’s End برترین های این نسل است که به هیچ عنوان رقیبی برای آنها وجود ندارد.

موسیقی و صداگذاری

تا به این لحظه مشخص نشده است که چه کسانی موسیقی این عنوان را می‌سازند. عده ای آهنگساز این عنوان را Petri Alanko (آهنگساز Alan Wake) و بخشی دیگر Kärtsy Hatakka، Kimmo Kajasto و Perttu Kivilaakso را آهنگسازان این عنوان می‌دانند که مطمئنا شاهکارهایشان را در Max Payne شنیده اید. ولی هر کدام از بین آهنگ این عنوان را نوشته و نواخته اند، کارشان را به نحو احسن انجام داده اند. اکثر تکه های موسیقی که در طول نمایش ها شنیده ایم بیشتر در سبک ترنس و الکترونیک می‌باشد که هماهنگی عالی آن با تک تک دقایق بازی انگشت به دهانتان می‌کند. از آنجایی که این عنوان یک بازی سینمایی می‌باشد، معلوم است که سازندگان تا این حد از بازیگران مشهور هالیوودی در عنوان خود استفاده کنند. آنها نیز کار خود را در حد بسیار عالی انجام داده اند از بازیگران این عنوان می‌توان به

(Shawn Ashmore (X-Men: Days of Future Past در نقش Jack Joyce
(Dominic Monaghan (Lost در نقش William Joyce
(Aidan Gillen (Game of Thrones در نقش  Paul Serene
(Lance Reddick (Fringe در نقش Martin Hatch
(Marshall Allman (True Blood در نقش Charlie Wincott
(Patrick Heusinger (Black Swan در نقش Liam Burke
(Mimi Michaels (The Ugly Truth در نقش  Fiona Miller
(Amelia Rose Blaire (True Blood در نقش Amy Ferraro
Brooke Nevin در نقش Emily Burke
Courtney Hope در نقش Beth Wilder
Jacqueline Pinol در نقش Sofia Amaral
Jeannie Bolet در نقش Kate Ogawa
Sean Durrie در نقش  Nick Marsters

اشاره کرد.

جمع بندی

مطمئنا Quantum Break می‌تواند یکی از بهترین تجربه های نسل باشد، سال ها از انتشار یکی از خاص‌ترین و بهترین عناوین نسل هفتم Alan Wake می‌گذرد و بعد از آن بسیاری منتظرند تا عملکرد رمدی در این عنوان را مشاهده کنند. مخلوط بسیار عالی زمان با عناصر اکشن گیم پلی از یک سمت و از طرف دیگر داستان به شدت پیچیده و گرافیکی که بعید می‌دانم تا سال نمونه شبیه به آن را دید همگی دست به دست هم داده اند تا این عنوان بتواند یکی از موفق‌ترین و مورد انتظارترین عناوین این نسل شود. کسانی که پلتفرم Xbox One دارند می‌توانند در تاریخ 17 فروردین با زمان بیعت کرده و از کنترل آن نهایت لذت را ببرند. 

img_6E3tVKF8Tl

Quantum Break برنده جایزه بهترین بازی اکشن ماجراجویی در نمایشگاه Gamescom 2015

 

 

12345678910(33 رای, میانگین آرا 8٫91 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • محمد رضا صحرایی گفت:

  کاربران عزیز بعد از خواندن این مقاله به بحث و گفتگو بپردازید هر کسی که قصد ایجاد مشاجره و بحث بی‌خود و بی‌جهت داشته باشد سریعا بن خواهد شد. دوستان هرگونه نظری که در مورد این بازی دارند را مطرح کرده و شروع بحث در مورد این بازی بپردازند امیدوارم نکات بالا را رعایت کرده و طرفداران هر دو کنسول با دید کلی که نسبت به این بازی پبدا کرده اند به بحث با یکدیگر بپردازند
  موفق باشین

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 80Thumb up 24Thumb down
  • Better Call Saul گفت:

   ممنون از آقای محمد رضا صحرایی بابت این پیش نگاه .
   با اینکه ps4 دارم ولی میگم بازیش شاهکاره و خیلی دوست دارم تجربش کنم Yes Yes Yes

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 65Thumb up 5Thumb down
   • a.b.n گفت:

    اقا ناموسا با این جمله خیلی حال کردم : در انتها گرافیک این عنوان یک تودهنی محکم به کسانی است که کنسول Xbox One را ضعیفتر از رقیب خود می‌پندارند. قطعا گرافیک این عنوان به همراه Uncharted 4: A Thief’s End برترین های این نسل است که به هیچ عنوان رقیبی برای آنها وجود ندارد.

    قابل توجه دوستانی که کنسول رو ضعیف خطاب میکنن ….. اگر کنسول ها ضعیف بود ن پس قاعدتا پیاده سازی این کیفیت در کنسول ها غیر ممکن بود …… قدرت کنسول ها کم کم داره مشخص میشه

    24Thumb up 3Thumb down
    • k1pcx گفت:

     ضعف کنسولها یک قاعده اثبات شدست اما نه الان
     دوستان عزیز باید توجه داشته باشن معماری نسل هفت واقعا اعجوبه بود که تونست اونهمه سال رو دووم بیاره ولی این نسل هنوز دو سال تموم نشده همه سازنده ها دم از کمبود قدرت میزنند…
     به عنوان کسی که واقعا و واقعا هر دو شرکت رو خیلی دوست دارم و همه خاطراتم با کنسولها بوده این نسل اگه با انصاف باشیم یکم ضعیف عمل کرد از باب سخت افزاری و همش برمیگرده به انتخاب amd برای این نسل

     2Thumb up 2Thumb down
  • MAFIA III گفت:

   امیدوارم موفق بشه و برای pc هم بیاد

   28Thumb up 10Thumb down
  • hadi گفت:

   درسته ما ها سر بازیها با هم کری میخونیم ولی نباید از حق گذشت uncharted و quantim break جفتشون شاهکارن . هرچی رقابت بین کنسول ها بیشتر باشه به نفع گیمر هاست Yes Yes

   12Thumb up 1Thumb down
 • GREAT PC گفت:

  اینطور معلومه بازیه زیبایست ! انشاالله برا PC هم منتشر بشود همه کیفور شوند!!!

  24Thumb up 13Thumb down
  • mehrdad78 گفت:

   بازیش عالیه فقط یه مشکل داره
   اونم اینه که اگه همش بتونی زمانو نگه داری که هیجان بازی از بین میره؟مگه نه؟
   :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

   18Thumb up 14Thumb down
   • Dr.Snake گفت:

    نه فکر نکم اینجور باشه شاید حتی با کنترل زمان سختر هم بشه
    دیگه خوده سازنده ها میفهمند که چیکار کنند که هیجان بازی از بین نره

    25Thumb up 4Thumb down
   • sina sony گفت:

    درسته نظر منم همینه علاوه بر هیجان بازی محیط و جذابیت بازیم کشته میشه مثل مکس پین 3 اون لذت کاملو از بازی میبردیم اما با پرش تصویر و رنگ های مختلف و تار شدن تصویر در مکس پین جذابیت محیط بازی کشته می شد در کوانتوم بریک من که تریلراشو دیدم همین نگه داشتن زمان اون جذابیت محیط بازیو میکشت واسم

    7Thumb up 19Thumb down
    • mehrdad78 گفت:

     مکس پین صحنه آهسته میشد زمانو که نمیشکست
     ولی اینو نگاه کنید چندبار و به چه مدت نگه داشت زمانو

     13Thumb up 3Thumb down
     • Dr.Snake گفت:

      بنده شک ندارم که این قابلیت از جذابیت بازی کم نمیکنه
      احتمالا جوری قرار میدهند که همیشه نشه از این قابلیت کنترل زمان استفاده کرد

      18Thumb up 1Thumb down
      • محمد رضا صحرایی گفت:

       قابلیت کنترل زمان دارای یک ظرفیت خاص هست که بیشتر از اون نمی تونید استفاده کنید
       دوما قابلیت نگه داشتن زمان باعث جذابتر شدن بازی شده اگه شما نمی خوای زمان نگه ندار که بعید میدونم تو این وضعیت چند دقیقه بتونید زنده بمونید
       مطمئن باشید این بازی باب میل منتقدین خواهد بود چون با یک عنوان کالت و بسیار خاص طرف هستیم که کمتر نمونه ای براش وجود داره

       30Thumb up 6Thumb down
      • sina sony گفت:

       شما بازیای دیگه نزدیک به این سبک ببینین چقد از محیط جذاب بازی لذت میبرین با تجربه کردنشون به نظرم این کارگردان کلن تو طراحی محیط بازی ضعف داره که نمیتونه این لذت جذابیت محیط رو به گیمر انتقال بده و اونارو می کشه بازی مکس پینم همین بود من خودم از محیط بازی مکس پین اصلا لذت نمی بردم اما از تجربه بازی مکس پین مطمئنن راضی بودم فقط همین کشتن جذابیت محیط بازی واسم عذاب آور بود و هست

       8Thumb up 59Thumb down
      • محمد رضا صحرایی گفت:

       sina sony اینکه شما با یه محیط حال نمیکنی قرار نیست که همه شبیه به شما فکر کنن من دارم میگم در سبک این بازی هیچ نمونه قدرتمندی وجود نداره
       بعد شما داری این عنوان با مکس پین مقایسه میکنی که از زمین تا اسمون با هم فرق دارن
       و در آخر اتمسفر مکس پین تاریک و غم انگیز بود و بایدم محیط اینجوری باشه
       خواهشا دیگه اسپم ندید

       نظر محبوب به انتخاب کاربران 39Thumb up 9Thumb down
 • Dr. Sajjad گفت:

  اطلاعات خیلی خوبی تو مطلب هست! افرین

  30Thumb up 7Thumb down
 • last of us گفت:

  بازی بسیار زیبایی هست
  ممنون بابت مقاله
  باهاش حال می کنم

  20Thumb up 2Thumb down
 • amirva گفت:

  دوستان واسه PC میاد؟؟ یا انحصاری هستش؟؟

  10Thumb up 14Thumb down
 • arkham night گفت:

  ممنون بابت مقاله جامع و مفیدتون به نظره بنده بازی خیلی خوبی از اب درمیاد و رقیبه لایقی برایه انچارتد میشه

  15Thumb up 5Thumb down
 • R3z4 HP گفت:

  حتما در 17 فروردین با زمان بیعت خواهم کرد و از کنترل آن نهایت لذت را خواهم برد Grin

  19Thumb up 3Thumb down
 • Dr.Snake گفت:

  این بازی فوق العاده است Yes
  2 سال دیگه تجربه اش می کنیم ROTFL فقط دوستان اسپویل نکنید
  خیلی ها با تریلر گیمزکام این بازی به کل نظرشون راجب این بازی عوض شد Laugh Yes
  ممنون Yes

  7Thumb up 6Thumb down
 • MVSDTJFP گفت:

  بسیار عالی بود استفاده بردیم ممنون

  4Thumb up 1Thumb down
 • Tommy گفت:

  بازی فوق العاده ای هستش رقیب سرسختی برای هیلو و گیرز اف وار برای پرچمداری درصورت ادامه داشتن میباشد

  9Thumb up 1Thumb down
 • Ally.Kh گفت:

  اول از همه یه خسته نباشید جانانه بگم به آقای صحرایی بابت مقاله ی جامع
  فقط من چیزی راجع به سریال کوانتوم برک تو مقاله ندیدم البته هنوز کامل نخوندمش اگه راجع به اونم باشه که عالیه
  واقعا یکی از بهترین بازیای تاریخه این بازی ( از رو اطلاعات منتشر شده میگم وگرنه باید بازی بیاد تا ببینیم چجوریاس )
  واقعا ایده هایی که تو این بازی هس عالیه
  عاشقشم ایشالا همه ی گیمرا همه ی بازیای خوب رو تجربه کنن Wink In Love

  17Thumb up 2Thumb down
  • محمد رضا صحرایی گفت:

   Ally.Kh نظر لطفتونه
   در مورد سریال کوانتوم برک بگم که به دلیل اینکه فعلا معلوم نیست که روند پخش سریال هنوز همون سیستم قبلی( پخش شدن در داخل بازی) یا سازندگان هدف جدیدی دارند و میخوان کل روند پخش سریال تغییر بدن به خاطر اون به به بحث در مورد سریال این عنوان نپرداختم
   موفق باشین

   12Thumb up 1Thumb down
   • Ally.Kh گفت:

    درست بعد از گیمزکام 2015 تو یه سایتی ( یا پولیگون بود یا آی جی ان یادم نیس ) اطلاعات مفصلی راجع به سریالش بود
    مثلا اینکه 4 قسمته و هر قسمت 20 دیقس و تو دیسک بازی هس و با تموم کردن هر چپتر بازی یه قسمت باز میشه
    بعد آخر هر چپتر بازی جای سرین بازی میکنی و تو یه دوراهی یه تصمیم میگیری که با توجه به تصمیمتون اون اپیزود سریال متفاوت خواهد بود
    سریالشم از دید سرین روایت میشه
    بازم دستتون درد نکنه مقاله رو کامل خوندم خیلی قشنگ بود Wink Wink

    10Thumb up 1Thumb down
 • Amir.B گفت:

  مطمئنا از استاد سم لیک کمتر از این انتظار نمی رفت!! فقط لیکه که میتونه شخصیتهایی مثل مکس پین و الن ویک رو خلق کنه!
  انشالله بعد چند وقت برا PC هم منتشر بشه ما هم لذت ببریم! دم استاد گرم In Love
  ممنون بابت مقاله

  12Thumb up 1Thumb down
 • big heart گفت:

  بازی خوبی است اما داستان نگه داشتن زمان و دستگاه زمان خیلی خیلی تخیلی است . با این حال از لحاظ گرافیک واقعا جالب است. امیدوارم برای PC هم بیاد .

  7Thumb up 8Thumb down
 • نیما گفت:

  بازی خوبی میشه ولی از تریلرش معلوم بود که گیم پلی ضعیفی داره .

  7Thumb up 58Thumb down
 • ehsan1377 گفت:

  چهره کرکتر اصلی تغییر کرده درسته؟؟
  عالیه این بازی

  7Thumb up 5Thumb down
 • Amir 2k گفت:

  بازیش عالیه گیم پلی خیلی زیبایی داره
  خداکنه برای PC بیاد

  5Thumb up 1Thumb down
 • P____S____4 گفت:

  واقعا بازيه زيبايه همه چيش کامل به نظر می رسه فقط اقایه صحرایی شما گفتيد هیچ رقیبی تو گرافیک نداره پس اردر کشکه

  3Thumb up 16Thumb down
  • محمد رضا صحرایی گفت:

   من نگفتم که گرافیک این عنوان رقیب نداره
   “قطعا گرافیک این عنوان به همراه Uncharted 4: A Thief’s End برترین های این نسل است که به هیچ عنوان رقیبی برای آنها وجود ندارد.”
   وقتی میگم مقاله رو دقیق بخونید بیاید نظر بدید واسه همینه

   9Thumb up 2Thumb down
 • SMAUG گفت:

  مهمترین دلیل من برای خرید X1 فقط و فقط این بازی بود. شاید اگه این بازی انحصاری نبود هیچوقت X1 نمی گرفتم و تا الا PC گیمر باقی می موندم اما وقتی دو سال پیش اولین تریلر از این بازی رو دیدم فهمیدم هر طور شده باید یه X1 جور کنم چون به هیچ وجه نمی تونم از اثر جدید کسی بگذرم که حسابی با ساخته های قبلی اش خاطره دارم.
  نکته ای که منو بیشتر شیفته کرد؛ گروهی که موزیک جاودان MAX PAYNE رو خلق کرده و قطعه ماندگار و روح نواز late good buy ( کسایی که مکس پین 2 رو تموم کرده باشن می فهمن چی میگم ) رو در کارنامه داره وظیفه ساخت موسیقی این عنوان رو هم برعهده گرفته.
  سم لیک که به جرئت می تونم لقب استاد رو بهش بدم نشون داده برای هر اثر تازه اش بهترین تیم رو دور خودش جمع میکنه.
  سپاس بابت تحلیل Yes

  22Thumb up 2Thumb down
 • postman گفت:

  داستان : چشم بسته عالی
  گیم پلی : بی نقص
  موسیقی : نظری ندارم
  صدا گذاری : بیش از حد خوب
  گرافیک : اگر اون فیلتر رنگ زرد رو بردارن خیلی بهتر از چیزی که هست خواهد بود . درست مثل DOOM
  نتیجه : منتظر یه شاهکار دیگه از استاد سم لیک

  17Thumb up 2Thumb down
 • Avan گفت:

  تشکر بابت تحلیل.
  __________________
  مگه میشه بعد از الن ویک و مکس پین این رو تجربه نکرد.
  منکه منتظر نسخه ی extra wait رو pc میمونم.

  4Thumb up 2Thumb down
 • ALIREZA A.T.A گفت:

  اگه بازی از گیم پلی بالایی برخوردار باشه و فقط به قدرت زمان در گیم پلی تکیه نکرده باشه عنوان موفقی در غیر این صورت شاید مقدار کمی شاهد خسته کننده شدن قدرت زمان شویم Yes

  3Thumb up 5Thumb down
 • omid_13 گفت:

  فقط یک کلمه میتونم بگم :
  *********عالی*********
  Yes Yes In Love In Love

  5Thumb up 3Thumb down
 • hadiac گفت:

  نمایش بازی تو Gamescom 2015 حرف نداشت!
  منتظر ی شاهکار دیگه از سم لیک هستم

  4Thumb up 2Thumb down
 • head of demon گفت:

  باید دید ps4 چه ریمستری واسه رقابت با این بازی رو میکنه

  28Thumb up 28Thumb down
  • ali 57 گفت:

   یعنی فقط جوابت اینه Neutral

   15Thumb up 7Thumb down
   • mehdi gamer گفت:

    بفرما اقای صحرایی هرگونه تظر بحث برانگیز با ان برخورد خواهد شد و کاربر هم بن.این پسره ps4 رو به سخره گرفته اون وقت ما هر چی میگیم شما میگین به مقاله مراجعه شود به فلان جا مراجعه شود.جمع کنین.یه مدت یه سری ها میگفتن گیمفا شده سونیفا حالا دیگه الان گفتن ما بیام از x1 و بازی هاش تعریف کنیم که اون کاربرا نگن سونیفا .من خودم از این بازی خوشم میاد و بازی باحالیه ولی نویسنده توی بخش نظرات داره یه تنه از بازی دفاع میکنه و میگه این بازی حتما موفق میشه منتقد ها ازش استقبال میکنن و هی با uncharted 4 تو هر زمینه مقایسش میکنه.درسته گرافیک این بازی بالاست ولی برید درباره ی نکات گرافیکی انچارتد بخونید اونوقت میبینید این دوتا همسطحن یا نه.اخه واقعا مقایسه کوانتوم با انچارتد Neutral بابا مردم الان میخوان تامب رایدر رو با انچارتد تو هر زمینه مقایسه کنن کم میارن اونوقت شما یه ip جدید رو تا این حد بالا میبری؟تامب رایدر با اون عظمت و سابقش.من سم لیک و بازی های خیلی خوبش رو میشناسم و کارش هم عالیه ولی بازی هاش ارزوی رسیدن به متای 90 رو دارن اون وقت شما این چیزا رو میگین.
    اینا صرفا یه نقده و اگه انتقاد پذیرین نظرم رو تایید کنید و جواب بدین و با اون کاربر هم برخورد کنید اگه راست میگین.

    8Thumb up 17Thumb down
    • Dr.Snake گفت:

     مهدی جان کاری ندارم اما بیشتر نظرات کارشناسی شده رو بعضی از دوستان سونی انجام
     میدن..تو هر پستی میان اعلام می کنند فلان بازی به انچارتد 4 نمیرسه دیگه نگاه به سبک اون بازی
     هم نمی کنند فقط میخوان با گفتن این جمله بگن«منم PS4 دارم» کم مونده بیان فیفا رو با انچارتد
     مقایسه کنند بعضی از کارشناسانNeutral خواهشا بسه به قول دوستمون بازی ها رو به خاطر انچارتد
     کوچیک جلوه ندین درسته انچارتد شاهکاره اما دیگه اینقدر به خاطر این بازی بقیه ها رو
     کوچیک و مسخره جلوه ندین

     10Thumb up 2Thumb down
     • محمد رضا صحرایی گفت:

      بعضی وقتا کاربرا نظرایی میدن که آدم نمی تونه بدون جواب بذارشون
      خوبه گفتم مقاله رو بخونید و بعد بیاید نظر بدید من نمیدونم تو کجای مقاله گیم پلی، موسیقی و داستان این بازی رو با آنچارتد مقایسه کردم
      من فقط حرفی که از انچارتد زدم این بوده
      “قطعا گرافیک این عنوان به همراه Uncharted 4: A Thief’s End برترین های این نسل است که به هیچ عنوان رقیبی برای آنها وجود ندارد.”
      اگه ناراحت میشید آنچارتد پاک کنم
      تو آخر دبگه مونده تو بیای واسه من در مورد گرافیک یک عنوان حرف بزنی من سعی کردم توی بخش گرافیک مراعات کنم مگر نه این بخشم بهش اضافه می کردم
      DI4D تا به ابن لحظه فقط توی این بازی تا این حد وسیع استفاده شده حتی بازی هایی مثل آنچارتد که تا این حد توی گرافیک ادعا میکنن از این تکنولوژِی استفاده نکردن وقتی که از یکی از طراحای بازی این سوال پرسیدن پردازنده ضعیف ps4 دلیل این موضوع دونسته چون این تکنولوژی نیاز به قدرت بالای پردازنده داره
      دوما شما که این جوری گرافیک آنچارتد شاخ میدونی باید بدونی که این گرافیک کسایی که pc دارن خیلی وقت پیش تجربه کردن
      نظرتم نگه میدارم چون جوابشو دادم
      من نمیدونم شما چرا این همه در مورد امتیاز بازیهای سم لیک حساسیت فقط یه چیز میگم سم لیک، مکس پینی ساخت که هنوزم ارزشش از صدتا بازی بالای نود بیشتره

      11Thumb up 8Thumb down
  • Avan گفت:

   @head of demon
   قدرت بحث و تحلیل نداری ترول میکنی. شما بهتره همون Cod بازی کنی.

   4Thumb up 11Thumb down
  • ps.4 گفت:

   داداشhead of demon تو حرف نزنی کسی نمیگه لالی الان میگن بحث فن سونی شروع کردن

   5Thumb up 7Thumb down
   • head of demon گفت:

    من خودم فن ps ام و دی ماه 92 ps4 گرفتم تا تابستون ساله پیش،وقتی که دیدم هر باری داره میاد بیرون ریمستره و من قبلا رو ps3 بازیش کردم(من ps3 رو 7سال پیش گرفتن) از ps4 نا امید شدم، هرموقع این سیاست رو بذاره کنار سونی و killzone جدید یا gow جدید معرفی کنه دوباره ps4 میگیرم

    2Thumb up 3Thumb down
 • Slender Man گفت:

  من میخوام از pc برم به ps4 خوش به حال ایکس باکس دارا
  .
  .
  .
  .
  من شنیدم انحصاری های ps4 خیلی بهتره
  .
  .
  .
  .
  .
  من طرف داری نمیکنم Neutral

  19Thumb up 25Thumb down
 • siavashkoosha گفت:

  من خودم فنه سونی ام ولی خیلییی دوست دارم این بازی موفق بشه، فقط کاشکی گیمپلیش کوتاه نباشه

  5Thumb up 11Thumb down
 • alone ahmad گفت:

  هیچ وقت اولین تجربه مکس رو ازیاد نمیبرم که تو اولین برخورد چی به سرم اورد دقیقا به این بازی همون حسی رو دارم یه دهه قبل به مکس داشتم بازی های سم تو داستان و شخصیت پردازی حرف اول رو تو دنیای گیمینگ میزنند که حتی فیلم سازان بزرگ رو به وجه میاره. گیم پلی بازی هم تلفیقی از مکس پین و الن، از لحاظ رنگبندی محیط و مخصوصا اتمسفر یک شاهکاره.

  14Thumb up 1Thumb down
 • nima-king گفت:

  دمشون گرم. من که خودم فنه سونیم.
  امیدوارم موفق بشه وکلی باهاش حال کنید.
  من تو ایکس باکس سه تا عنوان رو خیلی دوست دارمforzaوquantom breakوalan wake

  4Thumb up 9Thumb down
 • nEo گفت:

  اقاي صحرايي خيلي اين پيش نمايش خيلي زيبا كار شده بود خسته نباشيد…
  اسم سم ليك باعث ميشه هر انساني به سمت اون بازي كشيده بشه…
  از مكس پين بگير تا الن ويك بازي هاي سم ليك از بهترين خاطره هاي گيمري هركسي هستش…
  به شخصه با بازيهاش زندگي كردم…

  3Thumb up 6Thumb down
 • bloodborne.ps4 گفت:

  این بازی یکی از جاه طلبانه ترین انحصاری مایکروسافت هست امیدوارم موفق بشه
  تنها انحصاری مایکروسافت که با سلیقه من میخوره همین بازی هست که متاسفانه نمیتونم تجربش کنم

  3Thumb up 5Thumb down
 • assassin گفت:

  بازی شاهکاره و مطمعنا این یکی از برگ برنده های مایکروسافت هست ولی در مقابل آنچارتد 4 کم میاره Laugh Laugh Laugh

  10Thumb up 28Thumb down
 • Shahab.ps4 gamer گفت:

  بدون شک به شاهکاری بزرگ و فراموش نشدنی تبدیل میشه…واقعا عاشق کارای سم لیک هستم

  8Thumb up 5Thumb down
 • سعید آقابابایی گفت:

  مرسی بابت مقاله.خسته نباشید

  4Thumb up 6Thumb down
 • AM3BOOTER گفت:

  داداش نویسنده یه کاری کن… کلا بگو uncharted . Uncharted… Uncharted.. گرافیک uncharted کجاش عالی هست آخه؟ گرافیک توم رایدر در تریلر سوریه رو دیدی؟

  13Thumb up 13Thumb down
 • gearbox گفت:

  قابل توجه بعضی‌ از دوستان :
  حالت داستان سرایی سم لیک توسط افراد زیادی الگو برداری شده است که از جمله آنها می‌توان به دیوید کیج اشاره کرد. Laugh

  12Thumb up 4Thumb down
  • hadi گفت:

   داداش دیوید کیج خودش سبک خودشو داره از لحاظ 1- گیمپلی جزو اولین کسایی بود که دگمه زنی رو در بازی اورد 2-از لحاظ دیالوگ های بازی و تصمیمات هم همینطور 3- یه بازی ساخت که 40 نوع پایان داشت و همه فر خورده بودن پس اصلا دیوید کیج رو با هیچ کس مقایسه نکن حتی سم لیک عزیز Yes Yes

   2Thumb up 11Thumb down
   • محمد رضا صحرایی گفت:

    کدوم بازی دیوید کیج چهل پابان داشت heavy rain فقط 17 پایان داشت که توی اونام فقط 3 تاش اصلی بود در مورد beyond که اصلا حرفی نباید زد چون پایانش از پیش تعیین شده بود
    از لحاظ انتخاب تصمیمات و دیالوگ گویی که بایو ور سلطان این سبکه و رقیبی نداره
    دکمه زنی که قبل از بازیهای کیج وجود داشته که اونقدر مثال هست که بگم

    11Thumb up 0Thumb down
 • sbhanshms گفت:

  Quantum break و uncharted 4 دو بازی با بینهایت طرفدار

  3Thumb up 4Thumb down
 • sbhanshms گفت:

  شش چیز در دنیا با هم جور در نمیان
  خوبی و بدی – ایران و گیم و گیمر و بی پولی
  پولی
  رفع اسپم :این بازی شاهکاره

  4Thumb up 5Thumb down
 • mohamad_hero15 گفت:

  اقا این sam lake همون کراکتر داخل بازی max payne نیست Question Question Question

  1Thumb up 3Thumb down
 • sbhanshms گفت:

  دوستان کسی میتونه در پیام خصوصی به من در خرید کنسول کمک کنه؟؟

  2Thumb up 2Thumb down
 • mohamad73 گفت:

  خدایا یعنی میشه یه پست گیمفا بذاره و اسمی از unchartedتوش نیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ماهم بلدیم پستای آنکارتدو خراب کنیم ها………………اینقد کمبود بازیاتونو به رخ نکشید.

  9Thumb up 4Thumb down
 • aghulampor گفت:

  ؤاقعا مرسی به Sam Lake که عنوان بزرگی مثل الن ویک رو درست کرده.این بازی بهترین با داستان ترین جدی ترین ترسناک ترین و با کلاس ترین بازیه عمرم بود.خوش به حال XBox دارا.جای ماهم بازی کنید دوستان

  8Thumb up 1Thumb down
 • sina hosseini گفت:

  با سلام اگه بخوام عضو تحریره گیمفا بشم باید چیکار کنم؟
  شرمنده بابت اسپم

  0Thumb up 0Thumb down
 • farshad Shinobi گفت:

  ماشالا گیمفا هم که پر کارشناس 4 تا فن تعصبی سونی نظر کارشناسانه میده 4 تا فن تعصبی مایکرو نظر کارشناسانه میده و چیزی به جز جر و بحث به وجود نمیاد این مسائل گرافیکی الکی نیست من خودم ادعایی ندارم ولی تفاوت فاحشی بینشون نیست اونجور که آقای صحرایی میگن من خودم فن سونی ام والا بلا دلیل خرید من از PS4 فقط بازی هایی که براش اومده و قرار براش بیاد حالا چه متای بالای بگیره یا نگیره یا گوتی بشه یا نشه یا گرافیک بالا داشته باشه یا نداشته بریزید دور این بحث های پیش پا افتاده رو والا زمان ps1 تا ps3 از این حرفا نبود من نمیدونم این نسل چی شد که هرکی برای خودش یه دوکون واکرده این بحث هارو راه انداخته بشینید بازیتون رو بکنید حالشو ببرید دیگه چیکار دارید آخه به این چیزا نه که همتون الان تلویزیون 4k تو خونتون دارید حتما میتونید تشخیص بدید این تفاوت هارو طرف با تلویزیون پلاسما داره بازی میکنه بزور اچ دی پخش میکنه بعد میاد نظر میده که آره سونی بهتر بود یا مایکرو بهتر شما دوغته بنوش بابا

  8Thumb up 2Thumb down
  • k1pcx گفت:

   تجربه ی یک بازی تنها به گرافیک نیست!
   هستند بازی هایی که با گرافیکهای سل شید و خیلی پایین بهترین تجربه ها رو به آدم میدند
   سری walking dead یا darksiders که واقعا یه تجربه ی ناب بود برای من! لذت از یک گیم به خیلی چیزها مربوطه اما گاهی بعضی بازی ها نیازمند گرافیک عالی هستند و این موضوع رو نمیشه انکار کرد…
   در کل نمیشه گفت گرافیک چیز مهمی نیست اما بی اهمیت هم نیست

   2Thumb up 0Thumb down
 • Gamer girl گفت:

  اين بازي معركست Yes Yes يكي ديگه از انحصاري هاي وان Snicker

  0Thumb up 0Thumb down