رندی پیچفورد از بازی های Aliens Colonial Marines و Duke Nukem Forever دفاع کرد

۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۵
Duke Nukem

 

به احتمال زیاد اگر بازی های Aliens Colonial Marines و Duke Nukem Forever را تجربه کرده باشید، خاطره ی خوشی در ذهن شما به جای نگذاشته اند. ممکن است پر از باگ بوده باشند یا شاید هم آنطور که انتظار داشتید ظاهر نشده یا شاید کاملاً زننده بوده اند. به دلایل متعددی بسیاری از بازیبازان نتوانستند با این عناوین ارتباط خوبی برقرار کنند. اما رئیس Gearbox آقای رندی پیچفورد نظر دیگری دارد.

من Aliens Colonial Marines را دوست داشتم و بسیاری از اطرافیانم با این نظر من متعجب می شدند. به احتمال زیاد آنها انتظار داشتند که من از این بازی بد بگویم. اما اگر اینطور بگویم در اصل دروغ محض گفته ام. من در حقیقت Duke Nukem Forever را دوست داشتم و به نظر من بازی بی نظیری بود. سعی من در اینجا نیست که ادای روشنفکر ها را در بیاورم ولی حتماً برای شما اتفاق افتاده است که با یک اثر هنری عجیب و غریب مواجه شده باشید و به نظرتان چیز پوچ و مسخره ای باشید بدون اینکه دلیل فردی که آن را اینطور ساخته است بدانید.

او بیشتر در مورد جنبه های تجاری و فروش این عناوین صحبت کرد که برخی از آنها را قبلاً نیز شنیده ایم. بسیاری از افراد معتقدند که اکثر فروش این بازی به خاطر آن ویدیوها و دموهای قبل از بازی بوده است که یک سر و گردن بهتر از خود بازی بودند و همین امر باعث شده است که مردم فریب بخورند و به خرید این بازی بپردازند. اما او معتقد بود که این دموها تأثیر ناچیزی در افزایش فروش بازی داشته اند.

Duke

Duke

پیش فروش های بازی Aliens Colonial Marines حدود 130 هزار نسخه است در حالی که بازی رقم یک میلیون و پانصد هزار نسخه به فروش رسیده است و این یعنی تنها کمتر از 10 درصد فروش این بازی قبل از انتشار و قبل از دیده شدن بازی اصلی بوده است و به همین دلیل نمی توان گفت که سهم اعظم فروش بازیی بازی مدیون ویدیوها و دموهای قبل از آن است.

من به خودی خود با نظر پیچفورد موافق نیستم. به خاطر اینکه به نظر او تمام انتقادهایی که روی این دو بازی صورت گرفته است، غیر منصفانه است و آنها فقط در حد انتظار ظاهر نشده اند. اما با این حال نظراتی که او دارد، بسیار قابل تأمل است و دریچه های جدیدی برای بررسی این نوع بازی ها برایمان گشود که شاید نظر شما را نیز عوض کند.

 

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید