استودیو‌ی ۳D Realms هم قصد ساخت یک بازی در جهان Aliens را داشت

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵

دیروز بود که ما خبری مبنی بر کنسل شدن یک بازی Alien توسط استودیو‌ی ورشکست شده‌ی باس‌کی (Boss Key) منتشر کردیم. اما به تازگی خبر رسیده است که استودیو‌ی تری‌دی رلمز (۳D Realms) هم یک بازی در جهان Aliens را کنسل کرده و از ادامه ساخت آن منصرف شده است.

جالب است که بدانید، هر دو استودیو‌ی باس‌کی و تری‌دی رلمز دلیل کنسل کردن بازی خود را، خریده شدن شرکت فاکس توسط دیزنی مطرح کرده‌اند و به نظر‌ می‌رسد این عمل دیزنی باعث شده تا دو بازی Aliens توسط دو استودیو‌ی مختلف هیچوقت به مقصد نهایی نرسند.

فردریک شرایبر (Frederik Schreiber) از استودیو‌ی تری‌دی رلمز اطلاعات بیشتری را از این بازی با ما در میان گذاشت و گفت که این بازی Aliens: Hadleys Hope نام داشته و در سبک تیراندازی اول شخص داستانی چند نفره‌ی مبتنی بر داستان بوده است.

این بازی قرار بود با مشارکت دو استودیو‌ی اسلیپ‌گیت آیرون‌ورکس (Slipgate Ironworks) و تری‌دی رلمز ساخته شود و تا سال‌ها قرار بود از این بازی با محتوای جدید پشتیبانی شود.

بازی‌بازان قادر بودند تا از بین دو نیروی مهاجران و نیرو‌های دریایی یکی را انتخاب کرده و ماموریت اصلی این بود که بتوانند در کنار هم،‌ ژنومورف‌ها و ملکه‌ی آن‌ها را نابود نمایند. برای پیش‌روی در بازی، تکنیک‌ها و همکاری‌های تیمی زیادی لازم بود و به سادگی نمی‌شد از چالش‌های بازی عبور کرد. بازی دارای ملکه ژنومورف‌های زیادی بود که پس از گذشتن از چند مرحله، به این ملکه‌ها می‌رسیدید و باید آن‌ها را نابود می‌کردید.

اما در کنار ماموریت‌های اصلی، تعدادی ماموریت فرعی نیز برای بازی‌بازان در نظر گرفته شده بود که هر‌کدام داستان مخصوص به خود را داشتند و حاوی موارد مخفی زیادی در جهان Aliens بودند.

به نظر می‌رسد که این بازی شباهت‌های زیادی را با بازی Aliens: Colonial Marines داشت و اگر منتشر می‌شد، امکان داشت عملکرد بهتری را نسبت به محصول استودیو‌ی گیرباکس (Gearbox) از خود نشان دهد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید