Tale of Tales در حال تعطیل کردن فعالیت هایش است

۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۱

Tale of Tales، استودیو بلژیکی سازنده عنوان Sunset، که با عناوین هنری فوق‌العاده‌اش شناخته شده است در حال تعطیل فعالیت های خود می‌باشد. این استودیو در بلاگ خود در یک پست به فروش آخرین عنوان خود؛ یعنی Sunset پرداخت و توضیح داد که این بازی تنها 4000 نسخه فروخته است که این مقدار بسیار کم است زیرا،  سرمایه اصلی استودیو را نیز باز نگردانده است. این 4000 نسخه با احتساب فروش این بازی در استیم اعلام شده است. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

موضوعی که بیشتر از همه ناراحت کننده است این است که با وجود عدم سرمایه گذاری کمپانی های بزرگ بر روی این عنوان، استودیو ساخت بازی‌اش را متوقف نکرد و سخت مشغول کار شد و برای بازاریابی و سود بیشتر مجبور به حذف برخی مفاهیم هنری Sunset شد ولی با این همه پستی و بلندی هایی که در سر راه این استودیو برای ساخت این بازی وجود داشت، با نظر مثبت منتقدان مواجه شد. متاسفانه نقدهای مثبت هیچ کمکی به فروش این عنوان نکرد و در بازار فروش شکست سختی خورد.

اما اگر شما بسیار خوشبین هستید و در صورت نگاه به نیمه پر لیوان می‌توان گفت که Tale of Tales ساخت عناوین تجاری خود را متوقف خواهد کرد و تمرکزش را بر روی آثار هنری‌اش خواهد گذاشت و باز هم بازی های هنری بسیار زیبایی را از این استودیو مشاهده خواهیم کرد.
این نوشته نیز در بلاگ Tale of Tales نیز می‌تواند این فرضیه را تأیید کند:

ما الان آزادیم و دیگر نیازی نیست تا از کسی مشورت بگیریم، ما اشتباه می‌کردیم و تمام توصیه های آنان نیز اشتباه بود.

در این بلاگ نوشته شده است که:

ما بسیار خوشحالیم و افتخار می‌کنیم که “بازی برای گیمران” ساخته ایم و باید بگوییم که در ساخت sunset تمام تلاشمان را کردیم تا بهترین کار خود را ارائه دهیم و ما شکست خوردیم و شکست خوردن چیزی است که دیگر نیاز به تجربه آن نداریم! خلاقیت هنوز هم در درون ما وجود دارد و دارد می‌سوزد و دیگر به فکر ساخت بازی نخواهیم افتاد و اگرهم بازی بسازیم مطمینا یک عنوان تجاری نخواهد بود.

ما واقعاً دلمان برای Tale of Tales تنگ خواهد شد. عنوان The Endless Forest که طرفداران واقعاً عاشق آن شده بودند و هنگامی که سرمایه کمپانی تمام شد، اصرار بر ادامه دادن ساخت بازی داشتند. این استودیو، سازنده بازی Graveyard می‌باشد که جوایز متعددی دریافت کرد و هیچ کس نمی‌تواند موفقیت های  این استودیو در ساخت عناوینی نظیر؛ The Path ،Bientôt l’été و Fatale and Luxuria Superbia را انکار کند.
عنوان sunset در حال حاضر با 50 درصد تخفیف در استیم به فروش می‌رسد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید